Výbava pro miminko + věci do porodnice

rendlik86
6. únor 2019

Ahoj holky, prosím o pomoc; za 2 měsíce rodím a skoro všechno pro mimouška už mám, jen bych potřebovala poradit s těmito věcmi (prosím konkrétní značky):
- kalhotky a vložky do porodnice
- kosmetika pro novorozeně (pudr, krém na tělo, na obličej, co na masáž bříška při prdíkách)
- co ještě koupit navíc, co se vám osvědčilo (např. teploměr do vody atd.??).

Budu ráda za jakýkoliv tip, díky 🙂

terka555
6. únor 2019

@rendlik86 vlozky jsem mela tyto za me uplne nejlepsi, byla jsem hodne sita a osvedcily se, a kalhotky nejlepe nejake derovane treba bella mamma, myslim ze nejak tak se jmenuji. Pro malyho jsem nic moc nepotrebovala, max.nejaky krem na opruzeniny treba sudocream, nebo rybilka. Na prdiky pupik. A treba teplomer do vody jsem taky uzila a nekdo tvrdi ze zbytecnost.. Pak treba do sprchacek od hipp, vlhcene ubrousky, lih na pupik, gazu🙂

nikolaamiminko
6. únor 2019

@rendlik86 Tak treba ja jednorazove kalhotky do porodnice nakoupene mela, ale skrtilo to, takze jsem nakonec obetovala normalni bavlneny spodary, ty nejhnusnejsi a nejstarsi ;)
Kosmetiku pro mimi jsem pouzivala sudocrem na zadecek, lih na pupik, a sprchovy gel od hipp na koupani a olej hipp po koupani - to stacilo.
Na prdiky nam nepomohlo vubec nic (mela jsem mimo jine olejicek od Veledy - bez vysledku)

Dal doporucuju mit pripraven dudlik (vim ze to nekdo nedava a odsuzuje), ale za me je dudlik nejlepsi vynalez ;) no a pak monitor dechu - pokud jsi vystrasena jako ja, to je druhej nejlepsi vynalez

lucie01
6. únor 2019

@rendlik86 kalhotky a porodnické vlozky jsem kupovala v lékárně, mycí gel s dubovou kůrou - ten jsem nakonec nevyužila, sprchovala jsem se jen čistou vodou. Vložky do podprsenky jsou fajn Johnsons, nebo levnější varianta z DM Babylove. Pro miminko na zadeček jsem koupila bepanthen, dá se použít i na bolavé prsa. Z kosmetiky se mi osvědčila značka Johnsons, měla jsem mycí gel na tělo a vlásky a olejicek po koupání. Ale je třeba vyzkoušet, každému miminku sedne něco jiného, u nás neseděl Hipp. Takže bych to s kosmetikou do začátku určitě neprehanela.

zazulinka
6. únor 2019

Ještě bych doporučila na bradavky od weledy

michaelllas
6. únor 2019

@rendlik86 kalhotky a poporodní vložky jsem měla od značky Bella Happy a naprostá spokojenost. Kalhotky síťované, prodyšné, pěkně držely a zároveň byly pohodlné. Vložky savé, široké, žádná nehoda. Na intimní hygienu zelené mýdlo od Nobilisu. Vložky do podprsenky se taky hodily. Jinak do porodnice jsem brala sebou ještě Purelan na bradavky a to byla moje záchrana🙂
Miminko kosmetika- sudocream, bepanthen, olejíček do vody (Johnsons), olejíček (hipp)/tělové mléko (baby dove sensitive) na mazání tělíčka, šampon vůbec, čistící pěnu od babylove ( používám do teď jen na umývání zaneřáděného zadečku)

Dudlík jsem měla také sebou do porodnice připravený a taky nás zachránil. Používáme Tommee tippee do teď, na techniku kojení neměl žádný vliv.

evee24
6. únor 2019

@rendlik86 kalhotky sem brala v lékárně jen o velikost větší než nosím a byly super. Velke poranění a krásné to pak dychalo. Vložky batist flower ty s tulipanem na obale. A na mimco ideál domácí sádlo 😀 u nás v porodnici vyloženě chtějí jen sádlo. Na pupík pak vyzkouset co Mimi vyhovuje.

125katulka125
29. únor 2020

měla jsem taky bella happy mamma a dobrý, neprotekly a kalhotky odpovídali velikosti