Výbavička, co vše koupit a co je zbytečné?

lenice272
23. led 2018

Ahoj, mám takový široko obsáhlý doraz. Pomalu pořizuji výbavičku a chci se zeptat zkušených maminek co určitě koupit a co není potřeba. Dále by mě zajímalo jakou značku dudlíků a kosmetiky jste používali. Moc děkuji za odpovědi

snahnah
23. led 2018

@lenice272 Dudlík jsem měla pro Juniora nějaký obyč, že když tak koupím nějaký lepší později. Nakonec nebylo potřeba, páč objevil palečky 🙂 a byla jsem ráda, že jsem podědila hodně oblečků, protože jsem nemusela prát každý den. A strašně rychle rostl, takže kdybych měla kupovat všechno nové, zbláznila bych se 🙂 Kosmetiku jsem zpočátku používala jen Sebamed syndet (kostka mýdla, co nepění), na pupík líh a na mazání olivový olej z lékárny, na prdelku Rybilku nebo Ondřejovku. Neměl problémy, tak jsem to nehrotila. Na potničky potom obyč dětský zásyp. Jak měl pár měsíců, ocenila jsem polohovací lehátko/sedátko, posadila jsem ho na stůl a vařili jsme spolu 🙂 Doporučuju monitor dechu, já ho tenkrát neměla(naštěstí se nic nestalo), ale teď na 2. budem pořizovat. Není horší pohled, než vidět plakat maminku nad hrobem svého miminka... V jiné rodině ho naštěstí měli a bobka zachránili. Jako úplně zbytečná mi přišla vanička, pokud nemáte obrovskou mega vanu🙂 , mi stačilo látkové lehátko. Hračky jsem nepořizovala, plno jich dostal od návštěv a nejlepší byla zicherka a šustící látková knížka 🙂

sumitra
23. led 2018

Za me urcite doporucuji takove to houpaci lehatko. Je skvele nejenom na zacatky prikrmovani, kdyz prcek jeste nesedi, ale ja ho pouzivala i vsude tam, kde jsem chtela mit maleho u sebe, ale zaroven jsem potrebovala neco udelat. Neni nad to si dat sprchu, kdyz ji potrebujete, prcek nespi a chce byt u vas - tak sup s nim do lehatka a se mnou do koupelny 🙂

lv
23. led 2018

Zbytečné - teploměr do vody, jeans a šaty v miminkovskych velikostech

marki00
23. led 2018

Dudlík jsem koupila, ale v porodnici jsme dostali box se vzorky a byl tam dudlík Mam, který má malý samozřejmě radši než ten můj koupený😁 monitor dechu používám, ten mám nový. A ten teploměr do vody jsem si musela půjčit od mamky, protože co je pro mě voda akorát, tak podle manžela je vařící 😁

sell1
23. led 2018

Dudlíků jsem nakoupila hromadu a syn chce jen ten, který dostal v reklamním boxu v porodnici 😁
Kosmetika - Mixa, Sebamed (mléko a gel)
Doporucuji hodně dek - těch není nikdy dost. Používáme ty jemne místo zavinovacek, na zem, do postylky, do kočárku, na gauč, do houpatka - proste všude
Houpatko je obvykle jediná vec, která nezklame, kdyz malý nechce byt nikde jinde. 🙂
Vyuzivame také digitální teploměr - na cajik, mlicko, vodu na koupání. Někomu přijde zbytečný, já ho využiji nespocetnekrat za den.
Určite je dobre mít doma líh, buničinové čtverečky (na čištění pupíku a poté nosanku), Bepanthen nebo sudocrem na zadeček, kulate nůžky na nehty (miminkum rostou extrémně rychle), nakoupila jsem dopředu i plenky s ubrousky. Jestli mate hlubokou vanu, nebo sprchový kout, tak vaničku.
Ze své zkušenosti doporucuji také nekonečné množství latkovych plen.
Hračky jsou zbytecne. Každá návštěva většinou donese nějakou tu hračku 🙂
Víc me nenapadá. Vse se dá dokoupit v průběhu. A miminka toho v prvních týdnech života tedy moc nepotřebuji.🙂

kamste
23. led 2018

Za mě "k nezaplacení" je šátek na nošení.
Supr byl i kojící polštář a lehátko (měla jsem od kamarádky půjčený).
A taky koupací kyblík - ale to holt záleží na dítku - ty naše chtěli vodu z koupání i pít 😝 jinak brečeli - tedy vanička a lehátko do něj bylo u nás zbytečný.
Z oblečení jsem u novorozence využila nejvíc propínací overálky - dobře se to oblíkalo - něco takovýho http://www.button-style.cz/katalog_images/NRhNy...

makiszek
23. led 2018

Zbytečné jsou saticky, riflicky a všechny ty krásný roztomilý oblecky. Mysli na praktičnost, rychle obléct a rychle vyslect. Že začátku jsem používala jen overaly na druky, na knoflíky je to k prd. Rektalni rourka na prdiky je úžasná věc, stejně jako espumisan a nahrivaci polštářek. Látkové prebalovaci podložky a pod zadek si nastriham jednorázové podložky na čtverečky, protože často po rozbalení čůrá 😊 tak vyhodim jen ctverecek a nemusím celou podložku vyhodit nebo látkovou prát. Používám olejicek medvídek který se míchá s vodou a používá se místo vlhcenych ubrousku, ty používám jen na cestách. Jsou plné chemie. Dudlik ma ráda jen kaucukovy ve tvaru tresinky, jiný nechce.

beruda
23. led 2018

Dudlík žádný není třeba a z kosmetiky obyčejné dětské mýdlo a na mazání merunkovy olej.

krystalka
23. led 2018

@sumitra - my jsme na tenhle účel používali autosedačku - vajíčko, na tu chvilku v koupelně, nebo tak bohatě stačila, to lehátko jsme třeba vůbec neměli a nechybělo nám....na jídlo jsme pak měli polohovací židličku od Chicca, která je právě i pro ty nesedící děti a vydržela mu potom cca do 3 let, než jsme koupili dřevěnou rostoucí....lehátko do vaničky jsme taky neměli, máme jen sprchový kout, tak jsme do něj dali tu největší dětskou vaničku - napříč a vešel se do ní v polosedě ještě někdy v 6 letech 🙂.
Jinak dudlíky to chce vyzkoušet, my měli ten silikonový anatomický, značku už nevím, asi Nuk? A prošel hned napoprvé....teploměr na vodu apod. jsme nepotřebovali.... doporučuju koupit jen ten úplný základ a postupně dokupovat, podle toho, co zjistíte, že byste využili....zpětně bych hned na začátku koupila nějaký ten babyvak, nebo manducu, malý byl vyloženě nosící....jako zbytečný byl prvních několik měsíců kolotoč nad postýlku, syn ho nesnášel....z kosmetiky jsme měli jen Bepanthen na zadeček a měsíčkový olejíček od Welledy, jinak jsme prvních několik let koupali jen v čisté vodě....hodí se látkové plenky - na všechno možné - pod hlavičku, na přikrytí, na otírání, my jsme ty větší používali místo osušky....moc bych toho po zkušenostech nekupovala, dneska se dá všechno v podstatě kdykoli dokoupit....

garalela
23. led 2018

ahoj, já tu měla před pár měsící fórum na stejné témě nazvané Lákavé zbytečnosti, kde se hodně maminek vyjádřilo už tam, zkusi si to pročíst

eithelwing
23. led 2018

Dobrá koupě pro mě byl kojící polštář (člověk se nemusel pracně obkládat polštářky 🙂), chůvičky, monitor dechu.
Dudlíky jsme hodně dostali, zprvu jsem nedávala, nakonec si ale sama dcera oblíbila ten nejlevnější, třešničku. Všechny drahé mohly letět do koše. 🙂
Oblečení jsme hodně dostali... Na jednu se nevyplatí mnoho kousků, zprvu ty velikosti dlouho mimčo neunosí, na druhou stranu základní kousky (body, kalhoty) se hodí ve vyšším počtu, ať nemusíš často prát. Malá hodně blinkala, takže jsem dost strojila.
Látkové pleny - i když v nich nepřebalujeme, hodí se na všechno možné.
Něco na nošení miminka - šátek, vhodné nosítko. 🙂 To se hodí vždy. 🙂
Z kosmetiky používám - sudocrem, hipp sprchový gel (ale jen tak trošku a až od 3. měsíců jsem začala), zprvu bio olejíček na tělo (čistý), později cca od 6. měsíce i jiné krémy. Hodně záleží, jak bude potomek choulostivý, naše malá se mi osypala jen po plenkách z Lidlu, jinak vše snáší velmi dobře. Byla jsem určitě ráda za vzorečky, abych mohla zprvu zkoušet, co nám bude vyhovovat.
Košík na kolečka. Pokud se dcera nenosila, byla v košíku a dívala se na mě, co dělám, kde jsem. Mohla jsem si ji brát všude po domě.

Zbytečnost byla u nás podložka do vany. Bála jsem se, že ji bez podložky nevykoupu, že ji upustím, no, bylo to naopak. Zprvu jsem koupala v malé vaničce, pak už ve vaně a v pohodě. 🙂

A další spousta věcí se dá pořídit až za chodu. 🙂

belleelle
23. led 2018

Zbytecnosti: prebalovaci komoda, kojici polstar, tvarujici polstarek pod hlavu (nechapu, kdo to kupuje), polohovaci valecky, tuna kosmetiky, plenek a ubrousku (jak muzu dopredu vedet, co bude diteti vyhovovat), bundicky a ala dospelacke obleceni pro deti do 6m minimalne, nekolik druhu fusaku, zavesne hracky na kocarek, destnik na kocarek, celni teplomer, kojenecka vaha...

almara2
23. led 2018

Za mne nezbytnost-kojici polštář, houpatko,odsávačka nosu na vysavač. Zbytečné za mne byly různé typy dudlíky, nevzali pořádně žádné.

35_a_budu_mamka
23. led 2018

Ja bych uz nemohla byt bez monitoru dechu a videochuvicky Philips Avent. Jinak plenky do zacatku jsem mela bile Pampers Premium care a srovnatelne Bella Happy, kosmetiku a vlhcene ubrousky Hipp, dudliky Suavinex, masticku na prdku Bepanthen a na noc Sudocrem. Vetsi zasobu zavinovacich bodicek z H&M do vel 62-68 pak uz normalni pres hlavicku a cepicky Little Angel.

almara2
23. led 2018

@35_a_budu_mamka video chůvička je taky super vec

verca156
23. led 2018

@lenice272 rozhodně bych si pořídila kojící polštář, já jsem ho tedy měla od kamarádky vypůjčený a byl úžasný, vůbec si to bez něj nedovedu představit, drží vám miminko a ruce si můžou odpočinout. Také by bylo super mít alespoň tu pákovou odsávačku, mě se právě díky tomuhle podařilo rozkojit takže jsem byla vděčná že ji mám nachystanou. nějakou látkovou plenu na ublinkávání. oblečení jen bodýčko případně pár kalhot už s těmi ponožkami, a v zimě jedno oblečení do kočáru, ono si to fakt nezašpiní, dudlík jsem měla značky avent ale doporučuji ho dítěti dát až ve chvíli, kdy jste si jistá, že umíte kojit a dítě umí sát 😀 z kosmetiky jen mýdlo a krém na obličej zimní- niveu, a na zadeček sudokrém, určitě je super mít teploměr i do vody (já si dávala ráda vařící 😀 tak abych byla jistá) a zavinovačku- se šněrovačkou, také pro mě nepostradatelná dávala jsem jí dokud z ní nevyrostla, úžasné a dá se i vnitřek vytáhnout např. v létě a z lékarničky bych si pořídila lih, vatové tamponky, nějaký ten sirup na horečky (je tam dlooouha trvanlivost a je dobré to doma mít) a rozhodně odsávačku hlenů s připojením na vysavač, zní to strašně ale je to velmi důležitý odsaje tu hnusnou tuhou rýmu a k tomu sprej do nosa- mořskou sůl (malá má rok a půl a pořád to používáme)

dominika1986
23. led 2018

Já si naopak kojící polštář (i když jsem vůbec nekojila 🙂 nemůžu vynachválit, využila jsem ho na podložení dítěte při krmení lahvičkou, jako zábranu na gauči či posteli atd. Určitě chůvička, monitor dechu. Pro mě byl každodenní nezbytností i sterilizátor a ohřívač lahviček. Dudlíky byly super philips avent soft, jiné dcera nechtěla, jsou dobře dětmi přijímány. Kosmetika weleda - měsíčková koupel a měsíčkový olej saloos. Využila jsem i speciální koš na použité pleny, bohužel náplně do něj jsou dosti drahé. Zbytečné, jak už zde zaznělo, byly zmenšeniny dospěláckých šatiček, džínek atd. Leží nepoužité na půdě. Plen, ubrousků radši menší množství, kdyby nesedly. Nám se osvědčily pampers premium a ubrousky pampers sensitive. A určitě praktická věc papírové přebalovací podložky. Relaxační lehátko taky není špatné, lze využít i na krmení. Máme chicco hoopla. Koupeme celou dobu s lehátkem do vaničky a přebalovací stolek hodně využíváme od narození i teď v 7. měs. Látkové pleny na vše možné, min 10 kusů...

valeri10
23. led 2018

Já bych vypichla dvě věci,kterych jsem měla málo nebo vůbec a chyběly mě - nějaké domácí šaty (aby to dole větralo) s vystrihem (pro snadné kojení). To mě vůbec nenapadlo. Rodila jsem v únoru a měla jen letní šaty což nebylo moc pohodlne. Pak jsem hodně ocenila zavinovaci body od narození až do cca třech měsíců To mi hodně usnadnilo oblékání.

misule8
23. led 2018

Dudlík si malý oblíbil od značky Nuk. A opravdu bych toho moc nekupovala. Pár bodycek, overalu, ponožky, rukavičky proti poškrábání (hodili se teda jen chvíli), čepičku, rektalni trubičku, nůžtičky na nehty zaoblene, kosmetiku od weledy(nejlepší do koupele, nevysušuje) a na zadeček penatem úplně suprovy - nikdy nebyl opruzeniny a není nějak drahý, odsávačka do nosu a kapičky s mořskou vodou(ta už tak nutná teda není, ale využili jsme ji), monitor dechu a pár látkových plen.Nic bych hlavně nepřehánela vše se dá dokoupit a nic není většinou tak akutní. A hlavně nekupovat moc oblečeni, hlavně těch nejmenších. 50 jsme vyuzilli snad týden, 56 další dva tři týdny, 62 taky tak...No opravdu pak jen člověk kouká,a je mu lito, ze to nemel/a na sobe vůbec nebo jednou dvakrát

123jana123
23. led 2018

Ahoj, taky přidám svoji zkušenost a rady 🙂 z kosmetiky se mi osvědčila značka Hipp. Do začátku stačí mycí gel nebo mýdlo, ostatní bych dokoupila až podle potřeby. Z dudlíků jsou oblíbené Avent nebo Lovi. Určitě bych do začátku nekoupila víc než dva. Jednak z počátku většina dětí dudlík nevyžaduje a jednak spousta lidí kupuje rádo dudlík jako drobnost do porodnice nebo na první návštěvu, takže se jich nakonec sejde až až 🙂 Hračky jsem předem vůbec nekupovala a byla jsem za to jedině ráda. Z oblečení se nejvíc využijí bodyčka, teplácky, dupačky, toho není nikdy dost.. ostatní věci jako rifličky, šatiky apod..to už záleží na náročnosti maminky a samozřejmě na finančních možnostech. Určitě bych nešetřila na monitoru dechu a kvalitní matraci pro miminko. Houpací lehátko se mi osvědčilo, začali jsme používat cca od 2 měsíců a používali cca do 9. měsíců na krmení, dokud nezvládl sedět v jídelní židličce. Osobně se mi vůbec neosvědčila rychlozavinovačka, mnohem lepší byla ta klasická šněrovací nebo nějaká tenká elastická. A ještě na závěr, pokud máte rodinu a přatele, kteří se budou ptát, co byste si pro miminko přáli, nebojte se jim to říct. Vyhnete se tak tomu, že se Vám doma nahromadí několikatery stejné věci, nebo věci, které se Vám nebudou hodit a budou jen zabírat místo ve skříni.

bh8
Autor odpověď smazal
Zobraz
a16
23. led 2018

@lenice272 Vse se muze dokupovat postupne, tak bych na zatek nedelala zadne velike nakupy... ad dudliky - nase mala nikdy zadny nedudlala, ne vsechny deti dudlik chteji a ne vsichni rodice dudlik diteti davaji 🙂 Doma jsme meli jeden obycejny, dostali jsme jako darek. Ad kosmetika - opet, cim mene, tim lepe. Koupali jsme ve vode, do ktere se obcas pridal olejicek Delfinek od Eone. Na myti zadecku jsme pouzivali Medvidka od Eone. Masticku na zadece od Weledy. A pak je super mit doma kvalitni ciste bambucke maslo.

Co se tyce ostatni vybavy, tak je to opravdu individualni, co jeden doporuci, druhej zavrhne... napr. nase mala opravdu nemela rada ani satek, ani hacku, coz jsou drahe polozky a hacka slouzila jen jako okrasa v obyvaku 🙂 Na milost vzala az satkove nositko, az byla vetsi... Pokud je mozne, nejdriv si takove drahe veci pujc a zjisti, jak se libi miminku. Ja sama tyhle veci pujcuji kamaradkam, ktere maji mala miminka. 🙂 Osvedcilo se nam takove to "lehatko", ale stacilo uplne obycejne, nevibrujici, bazarkove za dve stovky. 😉

bh8
Autor odpověď smazal
Zobraz
bh8
23. led 2018

Za mě teda top věc byla hacka, kosmetika HiPP. Šátek/nositko.

klartes
24. led 2018

@lenice272 Kosmetiku používáme Hipp, malé sedí, takže to neměním. Co bych pořídila je teploměr, odsávačku hlenu, látkové plenky, vatové tyčinky, nějaký krám na opruzeniny, chůvičky. Dudlík si Eliška oblíbila klasický kytičkový. Zbytečné je podle mě milion štěrkátek, oblečky jako šatičky a takové, já osobně používám nejvíce overalky a bodynka s tepláčkama, šatičky a takové se těžko oblékají.

v_erunka
24. led 2018

My třeba až teď (skoro ve třech měsících) začali malé dávat velikost 62. Když jsme šly domu,měla 2,5kg/48 cm a pořad se mi vesla do 56. I teď má něco menšího. Narodila se jen o 14 dni dřív. Takže bych pro jistotu těch par menších měla. Pak se samozřejmě dá dokoupit,ale ať nemá tatík hned od začátku zamotanou hlavu.
A zbytečnost pro mě byl kojici polštář,je mi pohodlnější si malou podržet. Pak třeba teploměr do vody (malá při těch 37 rvala, byla ji zima, tak dáváme teplejší a jedu podle ruky).
Dokupovali jsme elektrickou odsavacku od aventu i s kelímky do mrazáku. A teď budeme ještě kupovat manducu. V šátku bych ji asi oběsila 😄
Dudlík jsme dostali Nuk a chtěli jsme ho dat až tak nejdřív ve třech týdnech pravé po zafixovani kojení,ale bohužel ji ho foukli v nemocnici a už ho chtěla.
Jinak tu padlo spoustu věci,které někdo potřebuje a jinému přijdou jako zbytečnost,ale na to přijde sama.

soleilll
24. led 2018

@lenice272 V nejmenších velikostech žádná trička a rifle - těch si užije až-až později. Radši body, které drží plínku a neshrnuje se na zádech spolus dupačkami nebo polodupačkami a overaly - nejlépe vše celopropínací. Jestli jsi prvorodička, já bych se za teploměr do vody přimlouvala, protože se to nezkušeným těžko odhaduje. Plus lehátko do vody, aby tě nebolely záda. Těch věcí je hodně, mám i seznam, kdybys chtěla.
Dudlík bych pořídila jeden od každého tvaru - tedy plochý a kulatý, ať si vybere. Z materiálů mám radši silikon, než latex. Značka je asi jedno.

barunka1985
24. led 2018

Prosím o typ na kojici polštář?

normalnimatka
24. led 2018

teploměr na koupání je fakt hovadina, ejdnak stačí obyč. teploměr a jednak zásada je - nezkoušet teplotu rukou, ale loktem...ruce jsou odolnější na to teplo, takže loket to jistí.
oblečení nejpraktičtější overaly, i na přes den, sstejně to mimino hlavně spí. kromě toho snad jen čepičku a kombinézu na ven. jo a ještě pletený ponožtičky nahoru přes overal na zahřátí.