Výbavička na červen, čeho a kolik?

looolinka
7. bře 2013

Holky,máte zkušenosti s výbavičkou pro příchod prďocha v červnu? Nechci se moc zavalit vel.56,tak se ptám,čeho a kolik,cca 🙂 Moc kuju 🙂

maruja
7. bře 2013

@looolinka Ahoj, tak my hlavně využili bodysa s dlouhým rukávem a polodupačky, nějaká ta mikča
mikča stačí 2x
body 10x s dlouhym, 5x s krátkým
polodupky 5x
ponožky 5x
vše velikost 56 a 62

neslusanka
8. bře 2013

@looolinka jojo, hlavně body s dl. rukávem a polodupky nebo dupky. Mě se narodili 3kilové děti a vel.56 jim byla velká. První 2 - 3týdny nosili vel.50 a potom téměř celý další měsíc vel.56. Nachystala bych si ve vel.56 toto:
- 2x slabší mikinka
- 1x silnější mikinka nebo svetřík
- 1x bavlněná čepička, 1x letní čepička
- pár ponožek a capáčky
- 8x body dl.rukáv
- 4x body kr.rukáv
- 8x dupky, polodupky, příp.tepláčky

looolinka
autor
8. bře 2013

Holky,moc kuju 🙂

neslusanka
9. bře 2013

@looolinka ještě jsem zapoměla na overálky. V té vel.56 tak 3 overálky na spaní a možná bych pořídila jeden letní. Tak přeji pohodové těhu, rychlý, bezbolestný porod a ať jste hlavně v pořádku

looolinka
autor
9. bře 2013

@neslusanka
Moc děkujuuu,snad to bude vše oki,ale za to "trápení" to pak bude stát za to 🙂

silvapokorna
14. bře 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

ahoj. a víš co čekáš? 🙂 velikost asi neodhadneš úplně. já měla jenom bodýčka vel. 56., ostatní spí o kousek větší. mimču to nevadilo, hlavně že mu bylo teplo, stejně bylo schované ve fusaku a pod dekou. 🙂
já si věci dokupovala až po narození, naše Anička měla drobné telíčko, ale ruce a nohy měla dlouhé od narození. Takže bodýčka v pohodě, ale dupky jsem musela ustříhat 😀

looolinka
autor
29. bře 2013

Ahoj 🙂 No,moc se nám ukazovat nechce,ale už to prý vypadá na holčičku,dělá drahoty :D Právě nevím,jestli i unosíme i nějaký ten svetřík,ale tak snad něco pokoupím....🙂 Nám doktor řekl,že máme minčo o týden menší,tak uvidíme...🙂 Bych taky dokupovala až po narození,ale to nejdeee když člověk sedí u netu.....🙂

kkristal
30. bře 2013

@looolinka Určitě bych koupila i slabý svetýrek, neumí se zezačátku zahřát i když je teplo. Šikovnější jsou svetýrky bez kapucky, lépe se dětem leží.

kkristal
30. bře 2013

My měli sice malo v zimě, ale já nakoupila hodně vel 56 0-3 m a chyběla mi velikost 62 a ta teda byla hoodně často požívaná už v 1m, máme zásobu, kdyby Vám něco chybělo. 😉

looolinka
autor
31. bře 2013

To je bobek 🙂 Moc děkuji za radu 🙂 Noo,ještě všechno nemáme,tak určitě nám ještě něco chybí....🙂Máte nabídku v inzerci?

silvapokorna
17. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@kkristal jéééžiš to je kráne mimčo a těch vlasů!! 😀 a jak píšeš, lepší mít 62-ku, do toho brzo doroste a víc se to využije.

silvapokorna
17. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@looolinka světřík určitě, nejlépe na zapínání, aby si nemusela tolik tahat přes hlavičku. mysli na to, že bude mít otevřenou fontanelu, takové to volné místo nahoře na hlavičce, kde ještě není srostlá lepka, je třeba dávat pozor při oblíkání. není to veliké drama, ale přeci jen je to místo choulostivější. a mimču taky není úplně příjemné, oblíkání přes hlavičku. 😖
a malý tip, mně před pár dny dorazila osuška od Lovely. je hezká a hlavně jemná. dostali jsem to za registraci na www.lovelababy.cz. třeba budeš mít taky štěstí. 😎

pablinka
17. dub 2013

ahoj, já využila na malou cca 4 body vel 50 s dlouhým rukávem na ty první týdny, pak cca 7 body ve vel 56 a 62 s krátkým rukávem na celé to léto, asi 4 body 56 a 62 s dlouhým rukávem, pak nějaké ty bavlněné polodupačky (asi dvoje), taky šatičky (asi troje), kabátek nejvíc ten háčkovaný od mamky, měla jsem dva, ty jsem střídala, pak ještě jeden lehký svetřík, v té vel 56, pak bavlněné čepičky, pak overaly vel 56 s dlouhým rukávem a dlouhými nohavicemi, ty asi jen 2 na začátek na spaní...

jinak mám zásadu kupovat v každé velikosti 6x overal na spaní, 7x body (na léto v kombinaci dlouhý a krátký rukáv, vloni bylo dost horko, u nás v paneláku taky, takže doma byla malá pořád v bodyčku s krátkým a ponožtičkách, případně slabé kalhoty...), pak tak 2-3x kalhoty, pro holčičku nějaké ty šatky na parádu, jinak 2-3x mikča nebo svetřík U toho letního mimča jsem volila minimum věcí vel 50 (obě děti měly kolem 3 kg jen při narození, takže jim i ta 56 byla na začátku velká), pak hlavní část na ty první 3-4 měsíce ve vel. 56 a 62, no a pak už jsem jela tak nějak podle tabulek - 3-6 m. = vel 68, 6-9 m. = 64...

looolinka
autor
24. dub 2013

Holky,moc kuju 🙂

lucidela
24. dub 2013

Ahoj,nám se nejvíce osvědčila zavinovací bodýčka, protože malý nesnášel oblékání. Pro začátek bych volila dlouhý rukáv. Aspoň 10 kousků, někdy jsem převlékala i 4x denně. K tomu dupačky nebo kalhotky, záleží, co preferuješ. Určitě aspoň 2 svetříky, jeden teplejší, jeden slabší. Co nám ale v prvních měsících vyhovovalo úplně nejvíc, byly overálky. Vybrali jsme si moc pěkné a používali jsme je na spaní i přes den, nejlépe se oblékaly, myslím, že byly i nejpohodlnější a mimčo bylo hezky sladěné od hlavy k patě. Malému slušely víc než bodýčko a dupky.
Hodně málo jsme využili bodýčka s krátkým rukávem a capáčky. Pořád padaly, tak jsme nosili jen ponožky.

monivo
24. dub 2013

@looolinka my jsme teda nosili i body s krátkým rukávem. V červnu a dalších měsících občas snad budou i 30st. vedra a v body s dlouhým rukávem by bylo mimču zbytečně teplo. Mikiny či lehký svetr doporučuji bez kapuci, ale je to dnes fakt problém sehnat. A já měla pro obě děti oblíbené polodupačky. Raději než tepláčky. Na chladnější dny potom dupačky klasické.

looolinka
autor
25. dub 2013

@lucidela Já právě moc dupačky nemám ráda,nějak se mi to nelíbí,tak jsem nad těma overálkama taky přemýšlela,pokud bude chladněji....🙂 Noo,podle vás všech už to tady dávám nějak do kupy,tak snad něco nepochybí..:D Když jo,internet je jistota :D

blannie
25. dub 2013

Malá se narodila loni v půlce června a na začátek jsme měli pár body s dlouhým rukávem a dupačky nebo polodupky(lepší), po šestinedělí jsme celé léto byli jen na body s kráským rokávem nebo bez rukávu, i na spaní... mamka i babička říkají, že jí zvykám na studený odchov, ale když byly 30 stupňový vedra, tak jí kožich přece nedám. Jinak vedle u sousedů mají teď 4 měsíční miminko a teď v tom teple má punčocháče, kabátek a čepičku, Sofinka je na zahradě jen v body s krátkym rukávem - ona se chechtá a mimino řve... taky bych řvala. Takže cca 6 body dlouhý rukáv, 6 a více krátký, 3 dupačky, 3 polodupky, 3 overálky na chladnější noci.

leni78
25. dub 2013

Kluk se mi narodil minulý rok 20 června. Celou dobu jsem se divila holkám se stejným termínem, jak nakupovaly během zimy první výbavičku ze zimní kolekce. Všechno s dlouhým rukávem, svetříky, overaly. Nesmysl. Kupovala jsem až z letní kolekce. Bodýčka tílka, ty jsme využili nejvíc, v HM mají bílé za skvělou cenu, k tomu bílý ponožtičky 6x. Čepičky látkové, nějaký lehký svetřík, bavlněný bílý tepláčky - polodupačky taky z HM po dvou kusech a luxusně drží, mají takový ten široký pás na bříšku, nějakou dečku do kočárku, pár bodýček s krátkým rukávem. Dupačky jsem nevyužila. Malý spal s námi, postýlku odmítal, takže v noci jsme spali skoro odkopaný, do kočárku stačí na přikrytí plenka, nebo večer deka.

leni78
25. dub 2013

Určitě nedoporučuju brát to tak, že mrně je malý, tak musí mít dlouhý rukáv, to je velkej omyl a děti trpí teplem.

lucidela
25. dub 2013

@looolinka Nám ty overálky vyhovovaly úplně nejvíc. Měli jsme z Nextu, připadaly mi opravdu kvalitní a pro holčičky měli ještě hezčí než pro kluky. Na horké dny jsme měli overálky s krátkými rukávy a nohavicemi. Ale malý se narodil předloni, bylo chladné léto, trávili jsme ho na horách a tam bylo i 15 stupňů. Tak jsme narychlo sháněli něco teplého. Dopředu nemůžeš vědět, jak teplé léto bude, tak si raději pořiď několik kousků s dlouhým a několik s krátkým rukávem. Co se týče svetříků a mikinek, taky nám kapuce trochu překážely. Když je velké teplo, tak kapuci nepotřebuješ a když je chladněji, stačí čepička a ta kapuce je zase navíc 🙂

looolinka
autor
26. dub 2013

@lucidela Taky už holky řikaly,že od Nextu jsou nejlepčí,tak jsem něco pokoupila....🙂 Noo,jsem zvědavá na to léto.... 🙂

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz