Výbavička pro dubnové miminko

anulaaa20
1. pro 2014

Zdravím všechny, zajímalo by mě jak se chystáte, jak jste se chystali na příchod miminka? Myslím co vše jste pořizovali hned a co v průběhu! Jsem prvorodička a tak se mi hlavou honí tolik věcí a nevím kde začít, oblečků už máme asi dost něco jsme nakoupili a teta mi podarovala tak sem si tam přebrala něco pěkného.. 🙂 Máme velikost 50,56,62 a přemýšlím že něco raději dokoupit i ve velikosti 68? Jen si lámu hlavu kolik teplého oblečení, plánuji dokoupit ještě nějaké mikinky teplé a otepléné kalhoty a nějakou kombinézku asi předpokládám že na začátku dubna bude zimka.. Nevím jaký prací prášek byl mi doporučen persil sensitive, mamka mi dokonce řekla že prala pro nás v normálních prášcích co měla doma což nechci riskovat.. Pak by mě zajímalo co kupujete za kosmetiku na zadeček sem si říkala aspoň pro začátek ten bepanten? Máte sním nějaké zkušenosti? Příští týden jedeme pro postýlku do ikei jenže jsem zjístila že je dvoupolohovací a že se dělají i třípolohovací tak co myslíte stačí ta dvoupolohovací? Pak mě hodně trápí kojení mám strach že nám to nepůjde a co pak doma s odsávačkou? Pořizovali ste předem nebo až v průběhu a co kloboučky na bradavky kupovat nebo až za pochodu? :D V lahvičkách se taky moc nevyznám nevím po které sáhnout.. A ještě ty sterilní čtverce, poporodní kalhotky, poporodní vložky to vše koupím v lékárně? A co monitor dechu raději pořídit nebo nepořizovat měli jste ho? Děkuji za odpověďi raději se pradím než aby nám pak něco chybělo a nebo přebývalo.. 🙂

eileenk
1. pro 2014

@anulaaa20 Také čekám první dítě v dubnu. Oblečky mám různých velikostí, v 50 tedy tak 2-3 kusy, 56, 62 po více a mám i větší, ono se to doma neztratí. Teplých kusů nebudu mít moc, doufám že už snad bude jaro a stejně s malým mimčem nebudu určitě ze začátku moc vycházet z bytu. Kosmetiku jsem zatím neřešila, věci do porodnice (vložky, síťované kalhotky, vložky do podprsenky apod.) půjdu nakoupit do zdravotních potřeb a myslím že v lékárně by to taky mohli mít. Část těchto věcí lze nakoupit i normálně v drogeriích, např. DM. Odsávačku a lahvičky apod. dopředu pořizovat nebudu, pokud nepůjde kojit, dokoupím potom. Postýlku podědím a taky je Ikea, ale počet poloh jsem vůbec neřešila 😉 . Monitor dechu mi přijde dobrá věc pro klid duše, naštěstí ho taky podědím, to je dražší špás.

roseinka
1. pro 2014

@anulaaa20 Taky čekám miminko v dubnu. S oblečky a lékárničkou si taky nevím moc rady zatím. Nevím, kolik oblečků v jakých velikostech, nechci toho mít zbytečně moc, ale ani málo... Odsávačku budu objednávat hned jak zjistím, že můžu určitě kojit. 🙂 Postýlku jsem objednala třípolohovací z krtečka (mají super ceny). Kloboučky na bradavky si koupím dopředu v lékárně ty kvalitní (doporučeno od kamarádky, že si je mám vzít rovnou do porodnice), stejně tak vložky, kalhotky atd. 🙂 Vložky do podprsenky mám od kamarádky doporučený ty od Jonson baby, jsou prý jediné, co se krásně přizpůsobí bradavkám, že jsou pohodlné a dobře savé, že prý vyzkoušela několik značek. U lahviček taky vůbec nevím, ale asi si nechám doporučit v lékárně. Ještě si lámu hlavu s plenami. Každý doporučuje pořizovat dopředu, ale pak zase jsou ženský, co píšou, že se jim to nevyplatilo (že třeba mimču nevyhovovaly). :/ Monitor dechu si koupím Baby sense, četla jsem, že je spolehlivý a nedělá falešné poplachy jako Nanna.... Budu si brzo sepisovat seznam, co všechno už mám a co je nutný pořídit a hodně se budu inspirovat i na koníkovi. 🙂

ladyhacek
1. pro 2014

@anulaaa20 já mám mít miminko na konci března, ale muže se to protáhnout na začátek dubna.
Já monitor dechu nepořizuji, ale věřím že je to dobrá věc.A spousta maminek pořizují. Ale budu mít chůvičku. Když bude na dvoře nebo spinkat v ložnici a já budu třeba vařit tak abych ho slyšela. Oblečky mám 50-62 dál dokoupím až pak - to bude léto a nevím jak rychle poroste. Já byla malinká (a sestra také žádný obr) na UTZ nám řekli, že miminko bude pravděpodobně menší takže ty větší oblečky zatím nepořizuji. Mám overálky na 3-6 měsíců tak uvidím jak dlouho vydrží 🙂. Mám jednu kombinézu a zimní fusak, ale ten je po nás jinak bych ho nepořizovala.Kalhotky a vložky budu mít po známé co jí zbyly, ale asi bych se zašla zeptat do lékárny určitě někde v té nemocniční budou 🙂. Kosmetiku zatím také nekupuji dostanu od známé zdravotní sestřičky k Vánocům, tak pak můžu poreferovat 🙂 (jinak bych brala ten bepanthen, ale je dražší a mají ho prý ještě zdražovat takže bych ho možná pořídila už letos 😉)
Prací prášek - my jako malé byli na Persil alergické, takže ten nekupuji, ale každé miminko to má jinak - mamka spolupracuje s jednou firmou typu dealer 🙂 - máme to vyzkoušené a jsou to kvalitní výrobky - takže prací prostředky určitě od mamky (je to Eurona pro zajímavost).
Kloboučky ani odsávačku nepořizuji (možná ty kloboučky si rozmyslím) Pokud vím tak třeba vybrat typ a pak objednat nebo koupit.

Co se týče krémů, vlčených ubrousků a plínek (pokud nebudeš látkovat) na některé typy jsou miminka alergická a u každého to je jiné takže bych třeba koupila více značek a uvidíš co se osvětší , nepořizovala bych větší zásobu 🙂. Já bud mít papírové pleny - zásoba 1x vel.1, 2-3x vel.2 a 1-2x vel3 pak postupně budu dokupovat dle velikosti miminka. Chápu, že jsou všude akce a když to někomu nedá a koupí to tak to zase může popř. prodat nebo když nebude vyhovovat značka tak také. 🙂

sim007
1. pro 2014

Och jak vam rozumim 🙂 taky jsem prvorodicka a taky duben.....ja jsem v koncich s fusakama do kocarku....urcite Emitex, ale nevim ktery...
Kojeni se asi poradim v kurzu kam chodim co je dobre mit a co je zbytecnost....jinak se vsim otravuju sestrenici ktera odpovida na me hloupe dotazy 🙂

musin
1. pro 2014

Zdravim, moje dcera se narodlila loni v pulce dubna. Co se tyce tepleho obleceni, poridila bych jednu oteplenou mikinu a teplejsi dupacky nebo kalhoty. Stejne zabalite jeste do zavinovacky, deky a ted uz maji vsechny hluboke kocarky takovy ten zapinaci vrsek, ktery neprofoukne. Takze kombinezu bych neporizovala, fusak dle uvazeni, vyuzijete ho potom na zimu, ale ja ho treba kupovala az ted pred zimou. Co se tyce obleceni, mala ma velikost ted aktualne 68, neco zacina mit uz 74 a to ji je 7,5 mesice. Ale tohle zrovna je hodne individualni. Zastavila bych se u obleceni max. 62 a dokupovala az pozdeji. Ono taky vychytate, co treba bude pro vas prakticke- pro me naprosto zbytecna byla tricka ( vyhrnuji se), taky ruzne saticky a sukynky- je to fakt vylozene na paradu, prakticky jsem vpodstate nevyuzila. Plenky jsem treba do zasoby nakoupila - ruzne druhy i velikosti, pokud byly fakt za dobrou cenu, ale zase bych to neprehanela, muze mit mimco alergii nebo nebudou vyhovovat. Ale prodat se asi daji vzdycky. Zase uvidite podle velikosti miminka. Ubrousky se nikdy neztrati, jen bych volila ty neparfemovane. Kloboucky bych predem neporizovala a pokud, tak znacku Medela. Dudlik kupte jeden a uvidite, jestli bude mimcu vyhovovat. My skoncili u jedine znacky- jine proste nechtela, tak at to nemate zbytecne doma lezet. Lahvicku bych koupila taky jednu (ja mam Avent) velikost 125 ml jen pro pripad, ze nebudete moct kojit. Vic male miminko stejne nepije a pak kdyztak dokoupite dle potreby. Monitor dechu bych poridila, clovek je klidnejsi, my ho mame doted. Poporodni kalhotky doporucuji sitovane, porodnicke vlozky Batist flower, ctverecky - to vse vam poradi v lekarne. Tam bych prikoupila take olej do koupele Linola, pripadne neco na namazani po koupeli. Zadnou jinou kosmetiku nepotrebujete. Co se tyce kremu na opruzeniny, dostanete vzorecky v porodnici, ja mela koupeny Bepanthen, ale nakonec po vyzkouseni tech vzorku jsem skoncila u Pityolu. Ale mazala jsem vzdy az se vyskytl nejaky problem, nikoliv preventivne pri kazdem prebaleni. Nastesti zadne vetsi ptoblemy nebyly. Co se tyce odsavacky, zalezi, jestli bydlite nekde ve meste nebo mate obchod 30 km daleko. Pokud bych mela v dosahu prodejnu, predem bych asi nekupovala, ale clovek nikdy nevi, kdy to bude potrebovat.🙂 Prasek Persil sensitive je ok, da se pouzit i tekuty Dreft sensitive, to jsou me zkusenosti. Sepsala jsem co me napadlo k tomu, co jste se ptala. Pokud byste se chtela zeptat jeste neco konkretniho, klidne napiste.🙂 Rada se podelim o sve zkusenosti, taky jsem byla totalne v pasti a nevedela, co bude opravdu potreba.;)

lrg
1. pro 2014

Mám dceru v půli března a teď druhá se narodí taky v dubnu. Určitě bych nekupovala kombinézu, taková zima nebude a není to úplně levná záležitost, aby jí oblékla párkrát, určitě budeš mít v kočárku fusak, to úplně stačí. Nemá cenu je moc zateplovat, jednak je to u malých miminek celkem nebezpečné a lepší, když bude trochu otužilá. Moje dcera je od maličká hrozně potivá a oproti jiným dětem chodí fakt nalehko a voda na koupání musí mít pod 30 st. Já bych zmrzla a ona je spokojená a nikdy za skoro dva roky nebyla nemocná. Co se týče oblečení, měla jsem zbytečně velké velikost (68) a musela dokupovat ty malé, protože se nám narodil opravdu prcek. Ale dneska fakt pořídíš všechno okamžitě. Já jsem hodně využila polodupačky a overálky. Určitě mi byly k ničemu trika a košilky, jedině body. Zatím ani bych nekupovala moc s krátkým rukávem. Dobré jsou ty zavinovací, které se nemusí rvát přes hlavu. No pak nějaká mikinka, svetřík, ale třeba jsem moc neužila takové ty parádní věci, jako džíny, nebo šatičky, protože fakt byla venku pořád v kočárku přikrytá, takže pro mě celkem vyhozené peníze. Takže nějaké teplé oblečení na ven určitě nekupuj, kup si kvalitní fusak, stejně miminko bude min. ty dva měsíce venku pořád spát a ty ho nebudeš vytahovat. Persil sensitive určitě nekupovat, dcera má ekzém a primářka v motole mi řekla, že ten je opravdu hrozný a kamarádky dcera se začala dusit, když ho použila a jeli na pohotovost, kde jim potvrdili, že je to alergická reakce na ten prášek. Já používám lovelu a jsem spokojená, ale hodně maminek si teď míchá ten mýdlový sliz, je to levné a hlavně prý opravdu účinné, tak se k tomu chci taky dokopat. Na zadeček jsme měli rybilku i bepanthen, ale za mě je rozhodně nejlepší sudocream. Odsávačku jsem měla předem, tu pákovou od aventu, stojí asi 800,-. Dcera sice nikdy nepila odstříkané mléko z lahve, ale i tak jsem jí využila hodně, pro podpoření laktace a v šestinedělí jsem měla tak nalitá prsa, že se dcera vůbec nedokázala napít, takže jsem před kojením párkrát odstříkla, aby se uvolnil ten tlak a bylo to super. Ale kdybych měla potíže a musel odstříkávat pravidelně určitě bych si pořídila tu elektrickou. Ale to je zatím asi zbytečné kupovat. Monitor dechu jsme používali skoro do 1 roku a neumím si to bez něj představit.Byla jsem klidná, když jsem se v noci vzbudila a světýlko blikalo, nebo když jsem šla přes den do sprchy. Párkrát se nám to zapnulo, ale neberu to jako planý poplach, ale že dcera měla opravdu dlouho pauzu v dýchání a jsem ráda, že nás to všechny vzbudilo. Myslím, že lepší prevence proti SIDS neexistuje. čtverečky jsem měla zásobu na 5 let a moc jsem to nevyužila, maximálně na čištění očí, je to hrozně drsné. Kupovala jsem kvalitní kosmetické tampóny. Poporodní vložky jsem si koupila ty síťované pratelné, než ty jednorázové papírovky. Vložky dneska koupíš i v drogérii a já jsem pak doma používala spíš už normální s křidélky. Určitě si kup zásobu vložek do podprsenky, samotnou mě překvapilo, jak často jsem je musela měnit, v šestinedělí mi teklo mléko nonstop. A několik pohodlných podprsenek, ať máš zásobu, když ti prosákne mléko. Lepší jako ty spešl kojící jsou obyčejné sportovní, budeš jí mít na sobě celý den a celou noc, tak ti hlavně musí být příjemná. Nejlepší lahvička by měla být od Medely, ale je dost drahá, kup si nějakou obyč, jen pro tvůj klid, kdyby jste museli přejít na UM, tak už se na to můžeš víc zaměřit. Určitě nekupuj kvanta dudlíků, dcera nechtěla žádný skoro 2 měsíce a i tak chce jen ty nejobyčejnější latexové bambule z lékárný, takže asi 20 krásných, drahých ortodontických dudlíků nám leží v šupleti. A ještě jsme celkem brzy využili odsávačku do nosu, takovou tu na vysavač. Je dobrý mít nějakou doma, protože když se jim ucpe nosík, nechtějí, nemůžou pak pít. A taky zásobníky na mléko, takové ty uzavíratelné pohárky od aventu. Sice jak jsem psala, dcera se z lahvičky pít nenaučila, ale byla jsem klidnější, když jsem měla nějaké zásoby mléka v mrazáku, kdyby se něco stalo.

lrg
1. pro 2014

Jednoduše nekupuj nic "do zásoby", člověk opravdu nikdy neví, co bude miminku vyhovovat. Já jsem třeba měla dva spací pytle a dvě rychlozavinovačky a dcera to nesnášela. Teď na druhé mimi si zkusím pořídit klasickou zavazovací zavinovačku. Jedině snad obyč látkové pleny do zásoby, těch není snad nikdy dost, alespoň mě se válely naprosto všude 🙂

antoinet
1. pro 2014

Oblečení - ze začátku využiješ hlavně overalky, nemusí se rvát přes hlavu, doporučuju vše kupovat 62 a 68
Postýlka - 2polohy stačí🙂 taky mám Ikeu
Monitor - určitě, budeš v klidu
Na zadeček - lepší je rybilka, není tak mastná a má praktičtější obal, bepanten má jen víc reklamy
Praní - taky mám persile sensitive, krásně voní
Zavinovačka - jednoznačně doporučuju péřovou, např. Kennyshop.cz, nejlepší věc z mojí výbavičky!
Kojení - manuální odsávačka mě na začátku zachránila, doporučuju mít doma a není nutný predražený avent. Všechny problémy, a že jich bylo, mi pomohla vyřešit poradna na kojeni.net

kocour1
1. pro 2014

Ahoj, já teď čekám druhé mimi a musím říct, že proti prvnímu jsem mnohem vlažnější při nakupovaní🙂...osobně bych raději pár kousků v té 68 ještě dokoupila - např. bodýčka můžeš mít rovnou velikost 0-3měsíce, místo těch úplně pidi mini 0-0měs, ze které mi dcera vyrostla cca za tři týdny. Jen abys měla zásobu na celé šestinedělí a kousek, nebo rovnou na ty první tři měsíce...to pak budeš mít dost času průběžně dokupovat a i už budeš tak nějak víc vědět, co potřebujete. S tím dubnem - zima bude určitě pro takhle malé mimi, ale spíš než oteplené kalhoty, bych volila např. fleesový overálky (stačí max. dva) a nějaký tenčí fusak - ten úplně teplý už asi bude zbytečný - vždy můžeš ještě přikrýt dekou, dáváš nánožník na kočárek, popř. pláštěnku a tak není nutný žádný péřák🙂. Já jsem to také řešila fleesovou zavinovačkou, kterou jsem i s mimi strčila do fusaku a pod tím byla dcera oblečená tak, jak jsem ji doma popadla.-). S tou kosmetikou...určitě doporučuji bepanthen, který se hodí jak na prsa při kojení (aby zůstala vláčná a nepraskala) a stejně tak na prdelku, tvářičky a cokoli, co je potřeba promastit. Pak nějaké dětské sprchové mýdlo a olejíček...prášek na praní jsem u prvního měla speciální a teď už peru pro druhé a ještě jsem ho nekoupila, tak peru v našem🙂...myslím, že pokud doma netrpíte nějakou alergií, že stačí jakýkoli sensitiv pro celou rodinu.