• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Výbavička pro miminko. Neopomenula jsem něco?

12. listopadu 2009 
Na svém blogu http://zabky-svet.pismenkuje.cz/366-prosim-maminky-o-pomoc.html jsem zvěřejnila seznam první výbavičky pro miminko. Chtěla bych vás poprosit, zda jsem něco neopomenula. Děkuji :wink:
12. lis 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, já už myslela, že někdo zase žádá o finanční pomoc :wink:
Takhle zmáklé jsem to já neměla ani náhodou, většinu věcí jsem dokupovala až po porodu.
Jinak si myslím, že tě admini brzy přesunou do Výbavy :wink:
12. lis 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti taky me to napadlo :wink:

pajcu.. nic jineho me nenapada, treba si myslim ze 8 lahvicek je deeesne moc :wink: ja nekojila od 6 tydnu, takze jenom lahev a mam 3, pouzivala jsem je postupen podle velikosti.. mensi pak na caj ...
je zbytecny asi mit doma vseho desny zasoby, dneska se da koupit skoro vse hned a ani to pak nevyuzijes treba... :wink:
12. lis 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pajcu, dívala jsem se na ten tvuj seznam, ale mam dojem, ze tam mas desne moc veci i co se tyce obleceni, taky cekam mimi v unoru a hledala jsem informace vsude mozne a muj seznam obleceni je tak polovicni. nikdy dopredu nevis, jakou bude mit mimco presne velikost a dnes se da vsechno vsude dokoupit, takze delat nejak extra velky zasoby mi prijde zbytecny, samozrejme kazdy at si koupi vseho kolik chce, ale pak bych ten seznam nenazyvala "zakladni obleceni" :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm tak me to oblecko prijde akorat teda.. to jsem mela podobne asi, mozna jeste vic... ono pak nemusi prat kazdy den, kdyz se mimi prokandi, poblinka, kdyz ho mazes tak jsou veci mastne takze vickrat mu to na sebe bez vyprani nedas... :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pajcula, no potěš koště, dokonalost sama :sweat_smile: . Šikula jsi. Jen vůbec neřeš to, že kojit nebudeš, tim si hlavu nelámej, bo na 99,9% kojit prostě budeš a ty krámy nebudeš potřebovat. :wink: Užívej si těhu, máš všechno před sebou a trochu závidím :wink: ..., fakt to je všechno tak moc krásnéééé, a moc rychle to letí....
12. lis 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já začala výbavu pořizovat ve 30.tt :grinning:
12. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky za ohlasy a komentáře :wink: Ještě nad tím sednu a snad něco máznu (nepřipíšu) :grinning:
12. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
borovou vodu ne,už se pro miminka nedoporučuje.
kosmetiku jsme do 3m nepoužívala žádnou,kromě rybilky a míchané masti z lékarny(glycerinová promazávací)
to samé i na zimu,je vhodný i pro exematiky
lovela zapírá prádlo do šeda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
skvělý je prací prostředek z DM vyrobený s asociací alergiků. je i levný a dobře pere,mají i aviváž.
250ml láhve vůbec nepoužíváme a to jsem nikdy nekojila :wink:
lahvičky a spol bych nechala až na dobu po porodu.i odsávačku
12. lis 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já také žádnou kosmetiku prvních pár měsíců nepoužínala, jen Weleda mýdlo na zadeček a Bepanthen popř. Infadolan po přebalení. Určitě nekupuj žádnou Hipp, Johnson, Niveu atp. je to chemie a ta proniká pokožkou do tělíčka :frowning2: Lepší nic než tohle :wink:
12. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
pajcula, vzhledem k tomu že mám teď čerstvou prďolku, tak bych přeci jen to oblečení poupravila :wink: např. tři overaly mi přijdou docela málo, hlavně mám v nich Adrísku pořád, doma, i na noc a když jdeme ven, dávám ne něj ještě dupky atd a kombinézku...potom píšeč punčocháčky vel 62-68, nevím jaké máš(značka apod) ale jestli máš ty froté-ty hodně teplý, velikosti vůbec neodpovídají, a to bych řekla u punčocháčků celkově, takže bych se snažila sehnat ještě 50-56, můj syn mi nosí 6ě-68 co jsem kupovala min, rok když se narodil i teď, jsou hrozně natahovací.

K čepičkám, byla by dobrá ještě jedna bavlněná lehčí, třeba když bude spinkat a bude otevřený okno, nebo i do zimy pod ty teplý, nevíš jak budou držet na hlavičce :wink:

Ponožky minipidi froté využiješ hodně, mají pořád zmrzlý pacinky :slight_smile:

Píšeš líp na pupík, je to různé, záleží město od města, my jsme bez pupíku od pondělka :wink: a jen druhá den opláchnout vodou, nelihovat atd... :wink:
Souhlasím se soanpe:
místo borový vody si kup Opthalmo-septonex
místo bepanthenu na prdku si kup rybilku (sice trochu smrdí, ale je levnější a daleko lepší) a v případě nějakých opruzenin je super Imazol
a ta namíchaná glycerinová mast z lékárny je skvělá...sice taky trochu smrdí, ale na promazání je jedinečná.

Lahvičky si nekupuj dřív než až jak uvidíš jestli kojíš nebo nekojíš, ale 8 to je fakt moc.

A žíňky jsem měla dvě... nejdřív stejně koupeš jen v obyčejné vodě, tak jsem ho umyla nejdřív žíňkou hlavičku a skončila jsem u prdelky...žíňku jsem si pak hned v ruce přeprala, když uschnula, tak jsem jí přežehlila a další den jsem si vzala novou. Prcek se mi narodil v létě, takže jsem prala pomalu denně a venku mi hned všechno uschnulo, takže jsem to mohla hned vyžehlit.

Ale jinak ten seznam máš fakt vychytanej :wink: pro nástávající maminky přimo ukázkovej :wink:
12. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak klobouk dolů, moc hezky nachystané, myslím, že na seznamu máš asi všechno...
těch lahviček tam máš fakt zbytečně moc, já měla 4 kousky, krmila jsem odsátým mlíčkem než jsme se rozkojily a úplně stačily, jestli budeš kojit, tak ti budou na nic, dokupovala bych až podle situace
lehátko do vany mám, ale nějak jsme mu nepřišly na chuť, koupaly jsme bez něho
kulaté nůžky na nehty jsem nekupovala, když jsem je viděla jak vypadají, bych se bála že miminku ublížím (ustřihnu celý prst), stříháme normálníma
oblečení mi taky přijde, že je akorát, malá byla blinkací, takže jsem bodynka převlíkala i 6x denně, pak jsem to řešila i malým froté bryndáčkem, abych nemusela převlíkat bodynko, ale jen vyměnit bryndáček, punčocháčky jsou větší než píšou, nosíme taky minimálně o velikost menší a jedny 50-56 dokonce oblečeme i dnes, rostou s náma :grinning:
na zadeček jsem měla rybilku, teď používáme kosmetickou vazelínu a místo krému na zimu taky vazelínu
12. lis 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek