Výbavička pro novorozence, čeho je moc a čeho málo?

ilonka30
11. led 2013

Dnes jsem si ještě vytvořila kompletní výbavu pro mimčo.
Můžete mi napsat, zda je něčeho moc a něčeho zase málo?
Je to dlouhý seznámek :
Základní výbavička pro miminko:

1x kočárek
1x deka+polštářek do kočárku - popřípadě postačí pouze deka do kočárku
1x pytel do kočárku
1x autosedačka
1x zavinovačka do autosedačky
1x postýlka
2x froté prostěradlo do postýlky
1x peřinka+polštář+mantinel do postýlky
1x spací pytel
1x zdravotní matrace do postýlky
2x povlečení do postýlky
2x igelitová podložka do postýlky nebo froté chránič matrace
1x monitor dechu
1x kolotoč nad postýlku
1x komoda s přebalovákem
1x přebalovací podložka
1x nepropustný chránič na podložku
1x chůvičky
5x kojenecké body vel.56 (body hezky drží plenku a neshruje se)
2x košilka(dobré jsou s možností ohrnutí na rukavičky které zabrání poškrábání miminka)
3x bavlněné overálky
2x sametové overálky
3x dupačky vel.56 -62
3x kojenecké kabátky vel.56-62
1x soupravička do porodnice,která bývá hezky barevně sladěná
2x sametové nebo bavlněné botičky na dupačky
2x čepičky - bavlna
5x ponožky
1x bavlněné rukavičky
1x teplejší kabátek( samet,fleece nebo česané froté)
1x balení jednorázových papírových plen
1x balení vlhčených ubrousků na zadeček
10x bavlněné pleny
1x kalhotky na plenky
1x separační plenky
1x rychlozavinovačka
1x nůžky na nehty
1x nosní odsávačka hlenů
1x hřebínek+kartáček na vlasy
1x teploměr do vody na koupání
1x vanička na koupání
2x žínka
2x tetra plena nebo osuška
1x lehátko do vaničky
1x anatomické vatové tyč. do uší
1x digitální teploměr s ohebnou špicí
1x přebalovací jednorázové podložky (FIXIES)
2x kojenecká lahev se savičkami (Avent)
1x kartáč na kojeneckou lahev
1x termoobal na kojeneckou lahev
1x sterilizátor kojeneckých lahví
2x šidítko
1x pouzdro na šidítko
1x řetízek na šidítko
1x pěna do koupele
1x šampon na celé tělíčko
1x olejíčkek po koupeli
1x krém po koupeli
1x krém na opruzeniny
1x 60% líh na pupíček

V zimním období také budete potřebovat:

3x punčocháče
1x zimní overal -kombinéza
2x teplé čepičky (fleece nebo wellsoft)
1x teplých rukaviček,botičky na dupačky-wellsoft

Nezbytné potřeby pro maminku těsně po porodu:

2x balení prsních vložek pro kojící maminky
2x mateřská noční košile s otvory na kojení
2x podprsenka na kojení
2x poporodní kalhotky
2x balení poporodních vložek
1x polštář na kojení
1x pro kojící matky odsávačka mateřského mléka
1x chrániče bradavek
2x stahovací kalhotky pro správné zavinutí dělohy po porodu

Děkuji za odpovědi 🙂

ssassi
11. led 2013

prostěradel užiješ víc. polštářek miminko nepotřebuje. místo vaničky popřemýšlej o kyblíku. bodýček potřebuješ o dost víc, budeš-li mít dítě, které víc ublinkává. stejně tak látkových plen. k láhvi: chceš-li kojit, žádnou nepotřebuješ. nechceš-li kojit, potřebuješ aspoň 4. a v případě dokrmování ke kojení doporučuju medela calma - jako jediná prý "nekazí kojení". ale lahvičky a odsávačku bych zbytečně nekupovala. plno matek se bez toho obejde. a pokud ne, takový avent dodává druhý den:o) já síťovaných kalhotek v porodnici užila aspoň 5 :o) a to jsem je pořád dokola prala a sušila na topení :o)
zavinovačka - dětem dělá dobře pevné zavinutí, popřemýšlej o té tradiční.
a jelikož dělá dětem dobře spaní s matkou, nepotřebuješ ani monitor dechu.
nikde nevidím šátek, ergonomické nosítko, hacku a nočníček. jo a prací prostředek pro mimino.
a literatura: http://www.branakdetem.cz/ingrid-bauerova-bez-p...
http://www.kosmas.cz/knihy/173873/nejstastnejsi...
http://www.branakdetem.cz/jean-liedloffova,-kon...
:o))

jappa
11. led 2013

Oblečení velikosti 56 jsme téměř nepoužili, je to fakt moc mrňavý a vůbec jsme nepoužili košilky.

blannie
11. led 2013

My oblečení 56 využívali asi 2 měsíce (malá měla při narození 3,16kg a 49cm). Košilka není potřeba, je to opruz, kalhotky na plenku (co to proboha??), botičky (lepší jsou jen ponožky, třeba i pod dupačky), separační plenka není potřeba, když se používají jednorázovky. Bodýček taky doporučuju víc, tak asi 10. Odsavačku pořídíš klidně později podel kojení, není to levná záležitost, doporučuju medela swing. Lahvička stačí jedna, kdyby náhodou, dokoupit můžeš vždycky - já jako nekojící si vystačila se dvěma, než jsem musela koupit větší.

ssassi
11. led 2013

my začínali velikostí 62 :o)

ilonka30
autor
11. led 2013

@ssassi Děkuji, tak nočník snad zatím nebudu potřebovat,. To jsem myslela opravdu věci, které budu potřebovat už po porodu, tak abych nemusela hned nic narychlo jezdit nakupovat 🙂 Prací prášek - tedy gel už mám, zvolila jsem klasiku Persil Sensitive . Já právě nechci, aby mimčo s námi hned spalo, proto ten monitor dechu a ten šátek příkoupím 🙂 Co se týče kojení, tak se uvidí, zda se rozkojím nebo ne... a právě bych chtěla ty láhve Avent, stejně jako jsem si od Philips objednala už i dudlíky a budu mít od nich i chůvičky.

zuzi82
11. led 2013

Souhlasím s holkama. I sterilizátor lahví je na začátek zbytečný, pokud budeš kojit, tak třeba lahev vůbec nepoužiješ. Já bohužel nekojím, mám dvě lahvičky Babylove a sterilizátor nemám. Večer to hodím do hrnce s vodou, vyvařím a je hotovo. Dřív jsem samozřejmě vyvářela po každém krmení, ale i tak to šlo jednoduše v hrnci. 😉

zuzi82
11. led 2013

@ilonka30 Chůvičky Philips jsou super, láhve Avent fakt nepovažuju za nutné a s dudlíkama je to tak, že spoustě dětí nesedí. My měli u obou kluků Mam, někdo má dokonce takové ty obyč, co byly za nás. Mě ani jeden z kluků Aventovský dudlík nevzal.

zuzi82
11. led 2013

Jo, a abych nezapomněla, pro mě věc k nezaplacení byly kuchyňské papírové utěrky do porodnice. Po sprše jsem si jimi utírala spodek a předešla tím špinavým ručníkům. Očistky jsou fakt mazec,ale díky těm utěrkám, jsem měla ručníky čisté.

mitote
11. led 2013

polstarek do kocarku urcite ne, ze zacatku nema mit dite vubec polstarek
lehatko do vanicky me prijd zbytecne
anatomicke tycinky chces na co? doufam ze ne na cisteni usi
jeste bych pripsala ohrivacku, kdybys potrebovala dite dokrmit at ohrejes mleko
my jsme s velikosti obleceni zacinali na 44, takze urcite bych par 50 poridila...
ja si zase bez sterilizatoru neumim predstavit zivot, strilizuji nadstavec na odsavacku, prsni kloboucek, dudlik, atd...

ilonka30
autor
11. led 2013

@blannie Jestli ty kalhotky nebyly myšleny na látkové pleny 😀 Něco jsem opisovala, tak jsem to asi pořádně nečetla 😀 No ve 56 jsem už nakoupila asi 6 věcí, tak snad to prckovi bude 😀

vamilka
11. led 2013

já si myslím že ta igelitová podložka do postýlky jsou zbytečně vyhozený peníze. Já tam mám takovou tu klasickou jednorázovou podložku co se dává pod mimi při přebalování a je absolutně dostačující. Když se pročůrá vyhodím jí a dám tam jinou. Navíc znám i případy kdy se ten igelit "zapařil" a zničil matraci a dítě bylo spocený.

mvkoty
11. led 2013

Pokusila jsem se tvůj seznam zredukovat na věci opravdu nezbytně nutné, to co jsem považovala zazbytečné jsem vymazala. Respektive věci které si můžeš dokoupit časem pokud budou potřeba

1x kočárek
1x deka+polštářek do kočárku - popřípadě postačí pouze deka do kočárku
1x pytel do kočárku
1x autosedačka

1x postýlka
2x froté prostěradlo do postýlky
1x peřinka+polštář+mantinel do postýlky

1x zdravotní matrace do postýlky
2x povlečení do postýlky

1x monitor dechu

1x komoda s přebalovákem
1x přebalovací podložka

1x chůvičky
5x kojenecké body vel.56 (body hezky drží plenku a neshruje se)

3x bavlněné overálky
2x sametové overálky
3x dupačky vel.56 -62

1x soupravička do porodnice,která bývá hezky barevně sladěná

2x čepičky - bavlna
5x ponožky
1x bavlněné rukavičky
1x teplejší kabátek( samet,fleece nebo česané froté)
1x balení jednorázových papírových plen
1x balení vlhčených ubrousků na zadeček
10x bavlněné pleny
1x kalhotky na plenky pouze pokud chceš látkovat
1x separační plenky určitě je to málo na látkování
1x rychlozavinovačka

1x nosní odsávačka hlenů

1x vanička na koupání
2x žínka
2x tetra plena nebo osuška
1x lehátko do vaničky
1x anatomické vatové tyč. do uší
1x digitální teploměr s ohebnou špicí
1x přebalovací jednorázové podložky (FIXIES)

2x šidítko
1x pouzdro na šidítko
1x řetízek na šidítko
1x pěna do koupele
1x šampon na celé tělíčko
1x olejíčkek po koupeli
1x krém po koupeli
1x krém na opruzeniny
1x 60% líh na pupíček

V zimním období také budete potřebovat:

3x punčocháče
1x zimní overal -kombinéza
2x teplé čepičky (fleece nebo wellsoft)
1x teplých rukaviček,botičky na dupačky-wellsoft

Nezbytné potřeby pro maminku těsně po porodu:

2x balení prsních vložek pro kojící maminky určitě více ale dokupovat dle potřeby je zbytenávelká zásoba
2x mateřská noční košile s otvory na kojení
2x podprsenka na kojení
2x poporodní kalhotky
2x balení poporodních vložek koupila bych více ale stejně jako u vložek do podprdy

1x pro kojící matky odsávačka mateřského mléka

2x stahovací kalhotky pro správné zavinutí dělohy po porodu
ono je toho víc co doporučují a co nebudeš potřeba většina je to tahání peněz z maminek a pak postupem časi zjistíš že půlku z toho nepotřebuješ nebo nahradíš něčím jiným co nebude stát tolik

ssassi
11. led 2013

@ilonka30 no nočníček (miska) je potřeba od narození. ale k bezplenkovce tě očividně nepřemluvím 😉
a šátek, příp. babyvak a společné spaní jsou potřeba od narození :o)

ilonka30
autor
11. led 2013

@mvkoty - Super, moc děkuji, to jsem přesně potřebovala..jasný, jsou tam věci, co třeba nejsou potřeba.... 🙂 Proto to potřebuji protřídit 🙂

ilonka30
autor
11. led 2013

@ssassi - aha.... 🙂 to asi nee.... věřím, že je to pro mimčo nezdravější....ale 😀 Tak občas ji k nám šoupnu, ale máme psa a nevím jak na ni bude reagovat, protože nám do postele leze taky ☹

blannie
11. led 2013

@ilonka30 Jo, máš pravdu 🙂 já viděla 10ks bavlněných plen, což je na látkování málo, tak mi to přišlo dost divný. Já nelátkuju a mám jich asi 40 a někdy se mi zdá, že i to je málo. Ale používám je teda fakt na všechno - jako provizorní zavinovačku, přes kočárek, jako osušku, v létě jako peřinku, na zem na koberec jako protislintací podložku, jako brindák, jako slinták, jako ochrana na židličku, jako žínku, na podložku do vany, jen tak pod hlavičku při spaní, použila jsem ji i s novorozeneckým skladem, když jsem na procházce nutně potřebovala přebalit a neměla náhradní jednorázovku... atd 😀

ilonka30
autor
11. led 2013

Sakra, když si uvědomím, jak jiná miminka savců jsou soběstačná a ta lidská ? 🙂 To je něco 🙂

ilonka30
autor
11. led 2013

@mitote A čím se čistí ouška? nebo zatím vůbec ? 🙂 Oblečení mám od 56...snad to bude kus ženský a když ne, přítel požene něco koupit, bude mít na to cca 3 dny od porodu než nás pustí 🙂

mitote
11. led 2013

@ilonka30 ouska se vubec cistit nemaji

ilonka30
autor
11. led 2013

@mitote a kdy až po narození?

mitote
11. led 2013

@ilonka30 jak az po narozeni? ouska se miminkum necisti

kajalka
11. led 2013

@ilonka30 😀 Bys mu je chtěla čistit před narozením? 😀

ilonka30
autor
11. led 2013

@kajalka - tak kdyby to šlo ? 😀 myslela jsem jak dlouho po narození se mají čistit 😀

lucininuska
11. led 2013

@mitote ahojda, dělám si taky seznámek a chodí na babské porady 🙂. už pár maminek mi řeklo, že na ohřívání stačí mikrovlnka a že sterilizátor nepotřebuješ, že stačí myčka, ale nevím, ještě jdu k pár maminkám tak uvidíme s jakýma nápada přijdou - ilonko, já přemýšlím nad tímhle Ohřívač 3 v 1 TOPCOM 301

ilonka30
autor
11. led 2013

@lucininuska no vidíš, ten vypadá dobře a ještě 3v1 🙂 a za dobrou cenu.. 🙂

lucininuska
11. led 2013

@ilonka30 četla jsem že se ouška nečistí, nebo je vyčistíš,ale nesmíš zajíždět do "dírky" jen kolem uší, koupila jsem si 1 balení a uvidím časem

lucininuska
11. led 2013

@ilonka30 jj,ale recenze jsou na něj různé, akorát mě mrzí že jsem to nechala až teď mohla jsemho mít za 550 z lékárny a s láhvičkou, ale ještě uvidím co mi poradí ty ostatní maminy. Já mám seznam na 6 stránek píšu si k tomu ty rady 🙂. Jinak teď budu schánět mojitor dechu a přemýšlím nad bezdotykovým teploměrem, ale teď jsem četla,že jsou i nějaké pásky na čelo - no nevím pro co se rozhodnout.

ilonka30
autor
11. led 2013

@lucininuska - Přesně, to jsem také měla na mysli, že jen vnější ucho, vnitřek ne, to by mě ani nenapadlo 🙂

lucininuska
11. led 2013

Jak slyším tak prodávám, jinak kupovali jsme teď plíny, kámoška mi poradila 1 jednou 2 dvakrát a nejvíc3 a tak dál,ale ne zas emoc,že nevíš co bude mimču vyhovovat, ale zase když jsou akce.Jinak za ty jednorázovky se taky přimlouvám a prsní vložky mi radily jen 1 balení a po porodu prý stačí normální vložky, ale to je zatím jak slyším tak prodávám. No a jelikož manžel nechce vědět co to bude, tak kupuju jen velikosti 56 a tak vše po 4 až 6 kusech sem tam 62. Ještě nevím co ty overaly - prej je to dobrý jen na spaní, ale na to se budu taky vyptávat. Zimní oblečení vynechávám, to budu řešit až bude zima,jinak pár svetříků mi napletla tchýně.Bavlněné pleny mi říkaly 20ks pokuď je nepoužiješ na přebalování, jen na ty nožičky ze začátku. až budu zase něco vědět tak písnu

lucininuska
11. led 2013

@ilonka30 jo ještě s etím dá vyčistit i nosík, když má rýmu 🙂. Ta skleróza.