Výbavička pro novorozence, čeho je moc a čeho málo?

ilonka30
11. led 2013

Dnes jsem si ještě vytvořila kompletní výbavu pro mimčo.
Můžete mi napsat, zda je něčeho moc a něčeho zase málo?
Je to dlouhý seznámek :
Základní výbavička pro miminko:

1x kočárek
1x deka+polštářek do kočárku - popřípadě postačí pouze deka do kočárku
1x pytel do kočárku
1x autosedačka
1x zavinovačka do autosedačky
1x postýlka
2x froté prostěradlo do postýlky
1x peřinka+polštář+mantinel do postýlky
1x spací pytel
1x zdravotní matrace do postýlky
2x povlečení do postýlky
2x igelitová podložka do postýlky nebo froté chránič matrace
1x monitor dechu
1x kolotoč nad postýlku
1x komoda s přebalovákem
1x přebalovací podložka
1x nepropustný chránič na podložku
1x chůvičky
5x kojenecké body vel.56 (body hezky drží plenku a neshruje se)
2x košilka(dobré jsou s možností ohrnutí na rukavičky které zabrání poškrábání miminka)
3x bavlněné overálky
2x sametové overálky
3x dupačky vel.56 -62
3x kojenecké kabátky vel.56-62
1x soupravička do porodnice,která bývá hezky barevně sladěná
2x sametové nebo bavlněné botičky na dupačky
2x čepičky - bavlna
5x ponožky
1x bavlněné rukavičky
1x teplejší kabátek( samet,fleece nebo česané froté)
1x balení jednorázových papírových plen
1x balení vlhčených ubrousků na zadeček
10x bavlněné pleny
1x kalhotky na plenky
1x separační plenky
1x rychlozavinovačka
1x nůžky na nehty
1x nosní odsávačka hlenů
1x hřebínek+kartáček na vlasy
1x teploměr do vody na koupání
1x vanička na koupání
2x žínka
2x tetra plena nebo osuška
1x lehátko do vaničky
1x anatomické vatové tyč. do uší
1x digitální teploměr s ohebnou špicí
1x přebalovací jednorázové podložky (FIXIES)
2x kojenecká lahev se savičkami (Avent)
1x kartáč na kojeneckou lahev
1x termoobal na kojeneckou lahev
1x sterilizátor kojeneckých lahví
2x šidítko
1x pouzdro na šidítko
1x řetízek na šidítko
1x pěna do koupele
1x šampon na celé tělíčko
1x olejíčkek po koupeli
1x krém po koupeli
1x krém na opruzeniny
1x 60% líh na pupíček

V zimním období také budete potřebovat:

3x punčocháče
1x zimní overal -kombinéza
2x teplé čepičky (fleece nebo wellsoft)
1x teplých rukaviček,botičky na dupačky-wellsoft

Nezbytné potřeby pro maminku těsně po porodu:

2x balení prsních vložek pro kojící maminky
2x mateřská noční košile s otvory na kojení
2x podprsenka na kojení
2x poporodní kalhotky
2x balení poporodních vložek
1x polštář na kojení
1x pro kojící matky odsávačka mateřského mléka
1x chrániče bradavek
2x stahovací kalhotky pro správné zavinutí dělohy po porodu

Děkuji za odpovědi 🙂

sarkar
12. led 2013

@ilonka30 Jasný, stejně si to nakonec nakoupíš podle sebe...A jak jsem psala o tom spacím pytli tak jsem kecala, jeden jsem dneska našla, ale je fakt, že jsem ho dostala, sama bych ho nekoupila.
Mě se třeba nechce koupit sterilizátor, ale zase jsem si koupila tummy tub (použitej za 300,-, ale i tak je to docela drahý), protože se mi celý ten nápad s tím koupáním v něm líbí. Nechci monitor dechu, ale kosmetiku, plenku a drogerii na mimčo kupuju v bio kvalitě, samozřejmě za strašný prachy. A tak podobně... Prostě si sama musíš stanovit svoje priority a vybrat si, za co jsi ještě ochotná utrácet a za co už ne, tomu mimču je to šumák, takže většinou jde stejně jen o pohodlí a duševní pohodu maminky...

lucininuska
14. led 2013

Holky jakou doporučujete značku jednorázových plenek?

marcelka287
14. led 2013

@ilonka30 Ahoj, tak mi tvůj seznam taky pomohl, abych si vytvořila svůj🙂 A nevím jestli jsem to nepřehlédla, ale myslím, že jsem neviděla nikde krém "na opalování" nebo já nevím jak to správně nazvat🙂 prostě aby se Ti mimi na sluníčku nespálilo🙂

ilonka30
autor
14. led 2013

@marcelka287 - jj, ten jsem zatím vynechala. 🙂 ale vím o něm 😀 Ještě mi tam dost věcí určo chybí, ale ty přikoupím časem 🙂

ilonka30
autor
14. led 2013

@lucininuska - já už mám nakoupený Pampers plenky PremiumCare 🙂 Zatím jsem v akci sehnala 3-6 kg a ještě dokoupím 2-5 kg. 🙂

ilonka30
autor
14. led 2013

Jinak jsem se dneska objednala na 4D záznam do Kolína, volno měli nejdřív za měsíc, tak se už nemůžu dočkat 🙂

lucininuska
14. led 2013

@ilonka30 ty jo ty mají maminek, no já jdu zítra. No pemprsky si taky koupím.

ilonka30
autor
14. led 2013

@lucininuska Nechceš sem hodit fotku? Ať vím, koho mám v porodnici hledat 😀

lucininuska
15. led 2013

@ilonka30 Nemáš facebook 🙂, jo jinak jsme dnes nakoupili pár věcí v Hradci v babiez - jsou tam milý a poradí dokonce mají i seznam na výbavičku. Jinak utrazvuk nic - prej nebylo nic vidět a nálada byla stajná jako minule - fakt se mi tam nechce chodit.

ilonka30
autor
15. led 2013

@lucininuska - hm..takže Kolín prostě vynecháme a půjdeme do Nymburka... 🙂 jj, mám Ilona Janíková - profilovka zrz vlasy fotka z profilu, tak si mě když tak najdi a já Ti přátelství potvrdím 🙂 Já jsem nakoupila pár hadříků přes net a zatím nic nedorazilo ☹ uvádějí termín dodání do 10 pracovních dní, tak jsem na to zvědavá, zda se vůbec dočkám 🙂

lucininuska
15. led 2013

to byl jen ultrazvuk, ale jelikožto byl primář tak nevím no.

ilonka30
autor
15. led 2013

@lucininuska Takže jsi byla přímo u Tomana????

lucininuska
16. led 2013

Podle lékařské zprávy jo.

ilonka30
autor
16. led 2013

@lucininuska - asi toho má hodně,jinak je Toman fakt v poho, mně dělá ultrazvuk při každé prohlídce, sice rychle, ale dělá 🙂 Je to také třeba tím, že k němu chodím i normálně 🙂

lucininuska
16. led 2013

jj taky si to začínám myslet, tak každý lékař se ke své pacientce chová lépe

kapljhgf
21. led 2013

@ssassi máte pravdu ae mám jen 1 výtku novorozeně nepotřebuje nočník když nemmí mimí ještě sedět

ssassi
21. led 2013

@kapljhgf čínský nočník, resp misku potřebuje každopádně :o)

kapljhgf
21. led 2013

no promin moje máma rodila 5x a nikdy žádnej nočník či misku či ctj po porodu nepoužívala 🙂

mitote
21. led 2013

@mafeska no jo ale ty se bavis o ohrivani - delani UM, ja se bavim o ohrivani odstrikaneho mleka 🙂 A teda ja to v ohrivacce mam hned. Kazdopadne v nemocnici nam mikrovlnku nedoporucovali.
@sarkar monitor dechu neni jen pro nedonosene, viz jedna zdejsi uzivatelka, miminko v poradku, donosene a v pul roce zemrelo...kdyby meli monitor, mozna by zilo. K odsavacce, ja bych se bez odsavacky nerozkojila ani omylem. Moc me pomohla a diky nim bych mohla kojit deti dve. Ale kupovala jsem ji az po porodu podle situace. Mliko me krasne nastartovala.

jinak k tomu sterilizatoru, rikam, jak kdo potrebuje, ja kdyz si predstavim ze bych 7x denne vyvarela veci v kastrolu (strikacky na dokrmy, na leky, flasky na odstrikane mliko, nadstavec od odsavacku, kojici kloboucek) tak by me asi brzo ranilo a to hlavne v noci...

mafeska
22. led 2013

@mitote aha promin, nějak mi z toho příspěvku nedošlo že myslíš odstříkané mléko 😉

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
markiiz
12. lis 2013

Seznamy pro mimi co tu píšete jsou fajn, ale některé věci mi přijdou zbytečné. Např. kosmetika pro mimi. Jaká je šance, že zrovna na tu co koupíte nebude alergické? V nemocnici na předporodním kurzu jsme dostali vzorečky, dají se sehnat i v lékárnách, takže bych spíš doporučila začít těma a zjistit jak na ně mimi reaguje. Ohřívat mlíko v mikře se fakt nedoporučuje hlavně to odstříkané, přece jen ty mikrovlny a důležité látky v mlíku spolu moc nejdou ruku v ruce 🙂
Odsávačku mateřského mléka určo koupit pokud kojení jde, ale porodnice (aspoň ta moje) nabízejí na šestinedělce půjčení a vyzkoušení odsávačky. Sice mi připadá, že tam dělají hlavně reklamu, ale nabízejí opravdu ty správné, hlavně u nich menší pravděpodobnost popraskání bradavek. I koupě kvalitní odsávačky je umění :D
Kojící kloboučky? No pokud nemáš vpáčené bradavky tak na co? Hlavně to musí být ty půlené a ne ty celokulaté a víš velikost? Nevím jakou porodnici si vybereš, ale určo bych začala předporodními kurzy, kde se dozvíš takřka úpě všechno co budeš po narození mimi potřebovat 🙂
Já dostala v porodnici na kurzu seznam co vše budu pro sebe a mimi potřebovat a přijde mi opravdu dostačující ;)

kapljhgf
12. lis 2013

vůbec nechapu lidi co tu psali nocnik ten dite potřebuje po roce a taky nechapu lidi co tu psali ze není potřeba lahev to je nesmysl ja jsem nekojila vobec a byla jsem rada ze jsem tu lahev mela doma představa ze sem prijela domu v zime po cisari z porodnice v patek odpoledne a mela bych jit shanet lahev me fakt desi když bude kojit tak ji uzije později akorát vymeni savicky pokad je nevyuzije vůbec tak je muze schovat pro druhé ci je darovat nekomu v rodine ale lepsi je byt pripravena je fakt ze bodycek bych koupila vic a pro jistotu i o trosku vetsi velikost nez 56 z toho ti brzo vyroste a tak budes myt doma do zasoby abys kazdou chvilku nelitala jen pro oblecky a polštářek zpočátku vůbec ne ani do postýlky a dupajdy bych tez prikoupila

ppetrac
15. lis 2013

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli jste zařizovali hned na začátku dětský pokojíček, kde jste měli vše pro mimi jako přebalovací pult, oblečky atd, nebo jste to měli nejdříve např. v koupelně a pokoj zařizovali třeba až v roce dítěte? děkuji

coolik
2. pro 2013

ahoj ppetrac .. tak my čekáme malé v březnu a pokojík určitě teď zařizovat nebudeme. máme pokoj zatím jako pro hosty a příjde mi zbytečné ho zařizovat teď hned na dětský. i když by to bylo krásné. říkám si, že dětský zařídíme později už s normální postelí atd. stejně bude malý s náma v ložnici, tak na co zatím pokojjíček ...

kluziste
3. pro 2013

Hezký den, prosím vás, můžu se zeptat, jestli jste pro miminko do porodnice braly ortopedické kalhotky? Dočetla jsem se to v některém seznamu, co s sebou, ale nevím, jestli je to skutečně potřeba... co vy na to? Díky moc 🙂

chris_n
3. pro 2013

@ssassi co, kdyz ale maminka nechce šátkovat ani nic takového?

laurital
3. pro 2013

@kapljhgf Klídek, já jsem měla také pro sichr nakoupené lahvičky, Bebu a dudlíky 😉
U všeho se dá podívat na net, objednat nebo vyslat tatínka s vytištěným seznamem na nákupy.

gepe
3. pro 2013

@kluziste nebrala a ani nemame, vyckej do prvni ko kycli 🙂

gepe
3. pro 2013

@kapljhgf rozhodne i par kousku od 50! My je museli dodatecne narychlo porizovat. Mj. nase mala bude mit 4 mesice za chvili a ma aktualne teprve 62 uplne akorat. Narodila se s 48cm.