Výbavička pro novorozence, čeho je moc a čeho málo?

ilonka30
11. led 2013

Dnes jsem si ještě vytvořila kompletní výbavu pro mimčo.
Můžete mi napsat, zda je něčeho moc a něčeho zase málo?
Je to dlouhý seznámek :
Základní výbavička pro miminko:

1x kočárek
1x deka+polštářek do kočárku - popřípadě postačí pouze deka do kočárku
1x pytel do kočárku
1x autosedačka
1x zavinovačka do autosedačky
1x postýlka
2x froté prostěradlo do postýlky
1x peřinka+polštář+mantinel do postýlky
1x spací pytel
1x zdravotní matrace do postýlky
2x povlečení do postýlky
2x igelitová podložka do postýlky nebo froté chránič matrace
1x monitor dechu
1x kolotoč nad postýlku
1x komoda s přebalovákem
1x přebalovací podložka
1x nepropustný chránič na podložku
1x chůvičky
5x kojenecké body vel.56 (body hezky drží plenku a neshruje se)
2x košilka(dobré jsou s možností ohrnutí na rukavičky které zabrání poškrábání miminka)
3x bavlněné overálky
2x sametové overálky
3x dupačky vel.56 -62
3x kojenecké kabátky vel.56-62
1x soupravička do porodnice,která bývá hezky barevně sladěná
2x sametové nebo bavlněné botičky na dupačky
2x čepičky - bavlna
5x ponožky
1x bavlněné rukavičky
1x teplejší kabátek( samet,fleece nebo česané froté)
1x balení jednorázových papírových plen
1x balení vlhčených ubrousků na zadeček
10x bavlněné pleny
1x kalhotky na plenky
1x separační plenky
1x rychlozavinovačka
1x nůžky na nehty
1x nosní odsávačka hlenů
1x hřebínek+kartáček na vlasy
1x teploměr do vody na koupání
1x vanička na koupání
2x žínka
2x tetra plena nebo osuška
1x lehátko do vaničky
1x anatomické vatové tyč. do uší
1x digitální teploměr s ohebnou špicí
1x přebalovací jednorázové podložky (FIXIES)
2x kojenecká lahev se savičkami (Avent)
1x kartáč na kojeneckou lahev
1x termoobal na kojeneckou lahev
1x sterilizátor kojeneckých lahví
2x šidítko
1x pouzdro na šidítko
1x řetízek na šidítko
1x pěna do koupele
1x šampon na celé tělíčko
1x olejíčkek po koupeli
1x krém po koupeli
1x krém na opruzeniny
1x 60% líh na pupíček

V zimním období také budete potřebovat:

3x punčocháče
1x zimní overal -kombinéza
2x teplé čepičky (fleece nebo wellsoft)
1x teplých rukaviček,botičky na dupačky-wellsoft

Nezbytné potřeby pro maminku těsně po porodu:

2x balení prsních vložek pro kojící maminky
2x mateřská noční košile s otvory na kojení
2x podprsenka na kojení
2x poporodní kalhotky
2x balení poporodních vložek
1x polštář na kojení
1x pro kojící matky odsávačka mateřského mléka
1x chrániče bradavek
2x stahovací kalhotky pro správné zavinutí dělohy po porodu

Děkuji za odpovědi 🙂

dasa_82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamilka007
6. led 2014

@ppetrac My měli místnost navíc, takže volba byla jasná - pokojíček ještě před narozením. Barevně jsme ho předtím malovali a tapetovali, takže to bylo v klidu a pohodě, ale nutnost to určitě není, spíš na takové to kochání a vzdychání, když manža nebyl doma. 😀 Do dvou let, než v něm začala malá sama spát, jsme ho využili na přebalování a na její oblečení a hračky, protože netuším, kam bych to jinak všechno dala. 🙂

duzame
14. led 2014

Určitě si na druhé mimi pořídím jen bambusové osušky od Kikko. Oproti normálním tetra osuškám jsou superměkké a savé. U prvního jsem taky vůbec nevyužila body vel, 56 s krátkým rukávem( ale to asi proto, že se narodil v únoru). 😉

teriza1
2. bře 2014

@ppetrac Tak to je zbytečné zařizovat pro novorozence pokojíček. Mimi chce být mamince nablízku a já jsem teda také chtěla mít svoje mládě u sebe. Ano, komodu s přebalovacím pultem jsme měli v jednom pokojíčku, postýlku jsem použila málokdy, miminko spalo s námi v posteli. A hodně jsem využila po domácnosti lehátko pro miminko, než začalo teda lézt a sedat si 😉 A jaký byl náš obývák do takových 3-4let našich dětí? Dětským pokojíčkem, hernou. Nechtěli si jít hrát do pokojíčků, chtěli být s námi, protože máme na obývací pokoj napojenu pracovnu, takže jsme takhle nakupě, stále pospolu, práce nepráce, přežili ty roky, kdy dítě ještě chce mít maminku s tatínkem na očích a rodiče také. Dnes má každý svůj pokojíček, koupili jsme si nový obývák, děti vědí, že tady už se nehraje, že v obýváku se můžou koukat na pohádky. Hrají si každý zvlášť v pokojíčcích, nebo se slezou k sobě 😉

petula71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
arbilia
21. kvě 2014

@ssassi V porodnici mají miminka přeci taky svoji postýlku... Copak by ten personál na to tvrzení asi řekl? 😒 A většina zvířecích mláďat se po narození již umí pohybovat - chodí. Takže když by mělo pocit, že bude zalehnuto apod., zdekuje se.Kdežto naše lidské - ne....

ssassi
22. kvě 2014

@arbilia personál v porodnici říká bohužel kde co. doporučují jednorázovky a dudlík....moje dítě spalo už i v porodnici se mnou. mláďata šelem a primátů teda rozhodně po narození nezdrhají. taky hlodavci, zajícovci... a ti teda nejsou evolučně žádný top. pokud se matka totálně neožere, svoje dítě nezalehne. dítě patří k matce.

pigpeppa
14. črc 2014

Tak to máme nějakou alternativní porodnici. Když prvorodička, co se mnou byla na pokoji, povolala na pomoc dětskou sestru, protože jí ditě plakalo, řekla jí, ať si ho vezme do postele, že to dítě bylo devět měsíců v ní a tak po něm nemůže chtít abstinovat po mámině fyzické blízkosti. Já mám prvorozeného v posteli od narození, jsou mu dva roky, měnit to zatím nehodlám, hold mě potřebuje - šestitýdenní dcera ne, ta naopak pláče, když se jí snažím utěšit, aby neplakala, jak se odtáhnu, ztichne. Ta má postýlku ráda, ale ani v noci nepohrdne zůstat u mě až do rána. Jinak souhlas, že v porodnici doporučují spoustu kravin.
Reaguji tady na ssassi a arbiliu, k výbavičce nemám co dodat, je tam spousta zbytečností z mého pohledu, které jsem neměla ani nepostrádala, a spousta zbytečností, které jsem měla a nepostrádala.

kachidlo
25. črc 2014

Seznam je fajn. Taky jsem si ho tvořila. Dost věcí je z počátku zbytečných, ale je dobré je na seznamu mít.
Zpočátku místo kojící podprsenky stačí třeba bavlněná, pružná. Odsávačku, stelirizátor, ohřívač a lahve se dokoupí až podle (ne)kojení.Kosmetiku bych omezila na minimum. Na zadek a bradavky Bepanthen, na rozjetou opruzeninu zinkový krém, na vysušeniny po koupeli olejíček. Třeba Aviril. Místo rukaviček stačí ponožtičky. Z oblečení nic se zapínáním v zadu. Za úžasné považuju overálky zapínané na zip. Aspoň, než se maminka zacvičí v oblékání miminka. Odsávačku nudlí a rektální rourku bych pořídila hned. Na pupík krom lihu i gazu.

kachidlo
25. črc 2014

a taky jsme koupili zvlčovač vzduchu a používáme ho dodnes. hodí se při různých dýchacích nemocech...

lareina82
13. srp 2014

@ssassi Mohla bych Vám tedy oponovat..... několikrát jsem v práci už zažila tvrdě spící matku, která ani nevěděla, kde miminko má. Jedné se dokonce "zatoulalo" hlavou dolů doprostřed postele a pod peřinu a paní měla tedy opravdu smrt v očích, když jsme ji probudili...

martikmartik
17. říj 2014

ty krááso, ženský co blázníte,toli věci není vůbec potřeba........ 🙂 stačí vám teploměr,hřebínek,dětský olejíček, mast na opruzeniny,pro vás odsávačka uplně stačí klasika a né kraviny elektrický,který stojí peníze, tampony do podprsenky jedna lahvička,dudlík a oblečky..........no a samozřejmě plínky,dá se vše dokoupit za pochodu 😉