Výbavička pro novorozence🍀. Co ještě koupit před a co po narození 1.,2. měsíc?

sanyy22
24. bře 2021

Ahoj holky, prosím o radu. S přítelem bychom chtěli už začít nakupovat vybavičku pro našeho budoucího prcka. bůh ví jestli se otevřou obchody. Oblečení,kosmetiku, hnízdečko a postýlku máme, kočárek budeme kupovat před porodem. 🤰Chůvičku a monitor dechu máme z druhé ruky. Prosím o radu co budeme ještě potřebovat koupit před narozením a naopak co můžu dokoupit až třeba málej bude mít měsíc-2. Na internetu je těch rad dost, ale chtěla bych radu od nějaké zkušené maminky.

aniea
24. bře 2021

@sanyy22 no já bych řekla že to stačí 😀Akorát jsem měla ještě takový lehátko přenosný kde holky spali chvílemi když jsem třeba vařila a měla to v kuchyni, později v tom můžou sedět. Jako já toho víc nepotřebovala. Napadá mě třeba teploměr, ale to už mozna taky máte. 😀

aneta_v
24. bře 2021

@sanyy22 ja bych jen poradila nekupovat nic na posledni chvili, prvni dceru jsem rodila 34+0 a nemela jsem nic pripraveneho, chtela jsem si to pripravit po nastupu ma MD, ale to jsem jaksi nestihla....

martulka88
24. bře 2021

Vanička nebo kyblík. Já jsem zastánce vaničky a mám do ní klasické lehátko. Záleží, jestli budeš chtít nosit, tak šatek/nosítko. Pak doporučuji nějaké "vozítko" - např. košík, kde budeš moci mít mimčo,když budeš např.v kuchyni. Já nakoupila věci do vel.74, abych nemusela hned lítat do obchodu a shánět věci. Pak autosedačka - tu potřebuješ hned. Nějaká deka, fusak - podle období, kdy se mrně narodí. Jeden dudlík, kdyby náhodou. My jsme koupili kyblík na plenky a takový vak na špinavé prádlo, abych nemusela kombinovat naše a miminka. S tím souvisí prací prostředek pro miminko. Teploměr do vody a do zadečku/nebo "mířící" na hlavičku. Nůžtičky na nehtíky. Až budeš v porodnici, ať partner nakoupí léky -ať je máš co nejčerstvější - líh na pupík, kdyby nebyl odpadlý, borovou vodu na očička, gázové čtverce, léky na první pomoc - např.na teplotu,...

keksik002
Autor odpověď smazal
Zobraz
keksik002
24. bře 2021

Me prislo plno vevi zbytecnych, takze jsme meli: kocar, postylku, vanicku, dudlik, plenky, obleceni, rucniky, hadrovy plinky, nejakou kosmetiku a praci prasek.. Na prvnich par dni jsme si pujcili kosik na koleckach, ale to proto ze byl Míša malicky, pak zavinovačka a fusak. Teplomer, paralenovy cipky a odsavacka (na rymu).

jjasmina
24. bře 2021

Ono je určitě vše individuální, já jsem kojila takže třeba dudliky, odsavacka mléka, lahve bylo koupeno zbytečně.Měla jsem nespavce a super bylo třeba houpaci lehátko, kde usnula 🙂 a od 2' měsíce hrací deka.jinak co se lekarnicky týče měla jsem doma teploměr s ohebnou špičkou, cipky a sirup na teplotu, Espumisan na prdiky, nosní odsavacku

areh
24. bře 2021

Spoustu věcí dostaneš jako vzorečky. Předem jsem nekupovala jsme ani léky protože bych je miminku bez konzultace stejně nedala. Měla jsem koupené jen nezbytné minimum a ani u jednoho nebylo víc potřeba...

miskamed
24. bře 2021

Všechno důležité tu už holky napsaly 😊 za nás byl košík na kolečkách a šátek na nošení absolutně neocenitelný 😊😊 Bepanthen byl super pro mě na bradavky i pro malého na zadeček. Jo a ještě jsem měla nachystaný perlan a medvídka na očištění prdelky 😊

trdli
24. bře 2021

@areh Dostává se ve všech porodnicích? 🌷

journals
24. bře 2021

Doporučuju kočárek nenechávat na poslední chvíli. Obchod ho nemusí mít skladem. Obzvlášť teď, když je hodně normálních, obyčejných věcí nedostatkových z důvodu korony. Určitě si nech na výběr kočárku čas, za sebe musím říct, že je to snad ta nejpodstatnější věc, budeš s ním pravděpodobně trávit hodně času, tak ať nevybíráš ve stresu...

maggie_
24. bře 2021

Za mě určitě i lahvičky 🙂 ať už na vodičku, mliko, kdyby se nechtělo přistát nbeo kdyby nešlo kojit. K tomu se váže aspoň vzorek nějakýho mlíčka. Určitě líh na pupík, nějaké léky, kdyby cokoli (borová vody, Paralen čípky..). Nevím jak jsi na tom i s věcmi pro tebe, ale nezapomeň na poporodní vložky a vložky do podprdy 🤣☝️ to bude akutní určitě..

areh
24. bře 2021

@trdli to netuším. Někdo dostává u gynekologa někdo v porodnici někdo oboje..

sanyy22
autor
24. bře 2021

@maggie_ já mám pro sebe akorát 2 těhotenské šaty a jedny těhotenské legíny 🤭🤭

sanyy22
autor
24. bře 2021

Holky děkuji moc za rady.🤰

verunnaj
25. bře 2021

Za mě kurz první pomoci miminku 🙂

sanyy22
autor
25. bře 2021

@verunnaj to slyším poprvé že něco takového je🤔 určitě se na to poptam.

michaela666
25. bře 2021

Pro miminko tady hodně věcí zaznělo...Co můžu poradit, tak určitě klasický paralen pro tebe, pokud ho doma nemáte běžně. Týden po porodu jsem ho nutně v noci potřebovala na srážení horečky a chlap obvolával rodinu a kamarády. V těhotenství jsem ho nebrala, tak mě to vůbec nenapadlo.

maggie_
25. bře 2021

@sanyy22 Noo tak mysli i na sebe, abys nebyla překvapená 🤣🤣 doporučuji mrknout i na youtubko, tam si zadej vybavička pro miminko a bude tam spousta videí. Maminky co mají i více dětí radí, co se jim osvědčilo a co třeba bylo, dle nich zbytečný a tak 🙂

verunnaj
25. bře 2021

@sanyy22 koukni na Michaelu Kněžkovou fakt doporučuju i kdyby nikdy nebyl potreba 🙂

sanyy22
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz