Výbavička pro novorozence. Jaký počet kusů, velikost?

merja
12. dub 2012

Ahoj tak jsem si udělala soupis toho co mám a chtěla bych poradit co by jste a jakou velikost ještě dokoupili. Termín mám v srpnu první týden 😉 Budu chtít používat látkové pleny, tak nevím jestli to má vliv na velikost oblečení 🙂

velikost 56 - 2x body s dlouhým rukávem, 1x dupačky, 2 x overal pro novorozence - vše bavlna
velikost 62 - 1x body s dlouhým rukávem, 2x tričko, 3x tepláčky, 1x mikina
velikost 68 - 1x tepláčky, 1x mikina
velikost 74 - 1x body s dlouhým rukávem, 1x tepláky, 1x mikina
veliost 80 - 1x body s dlouhým rukávem

Děkuji za zkušenosti a rady

kristi
12. dub 2012

bodycek aspon 7 od kazde velikosti - deti ublinkavaji, slintaji atd....

camelinka
12. dub 2012

ja mela od kazde velikosti kolem 10ks bodicek minimalne , mala byla blinkadlo takze sme prevlikali porad

boban
12. dub 2012

já mám snad 15kusů bodýček z každé velikosti,mikin asi 10kusů a o teplácích a teplákovkách ani nemluvím 😅

lenka5731
12. dub 2012

tohle je opravdu maličko, dokup minimálně 3 overálky vel. 62 a minimálně 5 bodýček s dlouhým vel. 62, aspoň dvě bodýčka abys měla s krátkým rukávem, kdyby byly vedra a dál uvidíš, podle toho jak budeš mít ublinkávací / mimo plínu vyměšující dítě 🙂

na prodloužení bodýček si kup extendor - vydrží ti déle, jen si ohlídej, aby ti na něj seděly patentky od bodýček, ne všechny bodýčka sedí na všechny extendory...

oli26
12. dub 2012

me se prvni tri mesice neosvedcily bodycka vubec, spatne se to navlika pres hlavu 😀 jak jeste nejsou zpevnene krcni svaly, takze jsem vyuzila jen ty zavinovaci a zavinovaci kosilky, mela jsem 3 kusy a stacilo, hodne jsem vyuzila dupacky a fajn jsou i rozepinaci overalky... cokoli co se nemusi pretahovat pres hlavu a neni toho treba moc 😉

romca13
12. dub 2012

Já mám asi 6 ks bodýček s krátkým, 6 ks s douhým rukávem od každé velikosti,, dupaček taky tak 7,, zatím jsem kupovala jen 56, 62 a 68,,, na ostatní velikosti je čas,, overálků mám taky tak 8,, nějaké kabátky, čepičky, polodupačky,,,, když si vezmu, že si občas ublinkne a musíš převléct, tak bys neměla do čeho převlékat,,,na bazárku je spousta krásných věcí za pár korun, takže myslím, že je lepší mít těch věcí víc, než méně

zabinka88
12. dub 2012

-bodýček opravdu více, protože někdy jsem převlékala i 4-5x za den
-já látkovky používám a 56 na ně asi ani neoblečeš, takže si dokup extendor(na prodložení bodýčka) nebo prostě větší body, já látkovky používám krátce,ale hned jsem musela spoustu věcí vyřadit-úzké riflíky,menší dupačky....máme 4měsíce a body 3-6 zapneme jen na 1prostřední cvoček
-trička nám zezačátku moc nepasovaly, body jsou lepší, takže za mě ještě několik body s krátkým 62
-nějaké kraťásky nebo šatičky(nevím co čekáte) 🙂
-čepička nebo klobouček
-ještě jednu mikču 62

klara.t
12. dub 2012

já toho moc neměla, ale to co máš ty je opravdu málo. Já měla alespon 6 bodýček ve vel. 56, i 62 (všechny s dlouhým, měla jsem zimní děti). K tomu několikero dupaček - asi 5-6, punčocháčky, asi 3x slabé tepláčky, Asi 5 overálků z každé velikosti. asi 6x rukavičky bílé bavlněné, ty z počátku měla celý den na ručičkách, do 4.měs jen ja noc. Mikiny asi 3ks (bez kapuce!!!). V dalších velikostech to už budeš dokupovat postupně.

popellka
12. dub 2012

Určitě ještě dokup, je to hrozně málo, já měla taky blinkací miminko. navíc my první měsíce nepoužívali ani overálky, malá spinkala jen v bodýčku s dlouhým rukávem zabalená v dece a zavinovačce 😉

56 body s dlouhým rukávem - alespoň 5x
56 body s krátkým rukávem - 1x bych asi vzala
56 - ještě aspoň 2 dupky nebo tepláčky, polodupačky,....
62 - minimálně 6x body dlouhý rukáv, 2x mikina, 4x tepláčky, polodupačky,2x overálek,....

......atd. pak postupně přikoupíš.
Ono se sice říká, že děti rostou rychle, ale my jsme každou velikost nosily asi 3 měsíce 😉 malá byla drobounká a teď v 10 měsících nosíme 68, něco už 74 😉 takže ze začátku by se hodila i vel. 50, ale tu jsem koupenou neměla, tak nosila 56 😉

llluckaaa
12. dub 2012

Určitě ještě přidej - od každé velikosti aspoň 5 kousků bodýček a aspoň troje dupačky. Plus aspoň jeden kabátek. Jestli chceš látkovat, tak si kup prodlužovák na bodýčka, ať vám lépe pasují a taky jich díky němu asi nebude potřebovat tolik 😉

garfie
12. dub 2012

Pokud se narodí začátkem srpna (a může to přijít i dřív-viz.vlastní zkušenost), tak určitě něco letního-krátká bodynka-ideálně s nohavičkami. Určitě i pár věcí dostaneš-a pokud nebydlíš někde na samotě, můžeš snadno dokoupit co budeš mít pocit, že potřebuješ-třeba v tescu nebo jinde, kde mají ta výhodná balení....mikinky a kabátky bez kapuce-to už tu někdo psal, ale je to důležité-protože většinou se dělají s kapucí a to je úplně na nic....
a zkus se zeptat kamarádek v okolí, jestli něco nemají po dětech-ideálně na půjčení-do začátku, ono to prtě strašně rychle roste 🙂

kremrolka01
12. dub 2012

Já rodila konec července a i když v srpnu byly čtyřicítky tak krátký rukávky jsme využili fakt minimálně, pro tyhle prťata jsou stejně nejlepší dlouhý rukávky, bodýnka a nejlépe s cvočkami u krku, ty klasický přetahovací ramínka se pak svlíkaj, taky látkujem takže bodýčka fakt minimálně od 62, 56 nemaj význam, rukávky vždy ohrneš, ale stejnak po měsíci už jsem dávala 68. Fajn věc je body extendor - prodlouží ti bodýčko když už by nešlo zapnout mezi nožičkama.
Honzík byl hodně blinkací takže se hodně převlíkalo i 3-5x denně, i proto jsou fajn polodupačky a převlíkal se jen vršek, ale i tak bylo oblečení potřeba dost.
Takže já bych doporučila overalky, bodýčka, dupačky (polodupačky) od vel. 62 a dál minimálně po 6 ks, pak aspoň dvě tenčí mikinky, bavlněnou čepičku a pak od září už jsme užili do kočárku flísovej overal než se přešlo na fusak.

pejtho
12. dub 2012

Jak už psali holky, tak já měla od každé velikosti asi 10 bodíček-jednak to bylo pohodlnější na praní(nemusela jsem prát obden) a často jsme převlékali kvůli blinkání.
56 jsem skoro nepoužila. Látkovky jsme dávali jen 6neděl, ale 56 jsem přes ně prostě nezapnula.
Jinak u těch měnších velikostí jsem měla ráda propínací bodíčka. Ale ty jsem měla jen v té 62. Pak už se možná ani nedělají 🙂
Zase jsem nepoužila ani jedno tričko a overálky. Na spaní měla prostě bodíčko a polodupky nebo dupajdy. V overálku se mi hrozně potila a když jsem jí večer chtěla přebalit, tak to byl boj 🙂
Malá je narozená v červenci. Do září jsme používali bodíčka s krátkým rukávem a když bylo chladněji dala jsem kabátek nebo mikinku. Od vel. 62 zase používáme s dlouhým rukávem.
Určitě doporučuji polodupačky, ty jsou úplně boží 🙂
A od půl roka dávám malé punčocháčky a polodupky má na spaní jako pyžámko.
Jinak nám ze začátku stačila jedna bavlněná čepička, rukavičky jsme použili až někdy v září/říjnu v chladnějším počasí.
My jsme měli a máme většinu mikinek s kapucí a nijak nám to nevadí a kapucka nepřekáží.
Dostali jsme a koupili pár šatiček a takových "frajerských" kousků. Bylo mi to líto, ale malé jsem to neoblékla ani jednou. Nebyla příležitost kam jí moc parádit, šlo mi především o to, aby jí bylo pohodlně a nechtěla jsem jí 10x denně převlékat, jen aby unosila šatičky a byla za parádnici 🙂
Pokud bude letos v srpnu vedro, nechávala jsem pak malou nahatou, jen přikrytou látkovou plenkou.
Jo a ponožičky, ale ty určitě máš nakoupené.

katka_21
12. dub 2012

Ahoj, určitě bude potřeba ještě něco přikoupit, jak už psaly ostatní maminky. Pro začátek ve velikostech 56 a 62. Zde se můžete podívat na seznam doporučené výbavičky pro miminko 😉 https://www.modrykonik-pro.cz/katalog/firma/kat...

ined77
12. dub 2012

ahoj 🙂 ,
bodýček není nikdy opravdu dost a než pořád prát, což sice budeš i tak, ale přesto...pořídila bych tak 10 bodýček 62 a jistila bych se aspoń 5 vel.56, polodupačky určitě tak 5x...miminka se rády prokakávají durch 😝 .overálky...my používáme hlavně na spaní, určitě tak 8x, slabší čepičky bavlněné...ty by stačily ze dvě, aspoń 2 kabátky nebo tenší mikinky, nejlépe na knoflíčky a bez kapucky, dupačky...mně vyhovovaly spíše ty polodupačky, ale taky tak 4. uživíte 😉 .nějaké ponožtičky, 5x by stačily.i nějaký světřík a teplejší bavlněný kabátek se může hodit na chladnější dny.pořiď si i jedny tenké rukavičky, kdyby se mimi rádo škrábalo...na noc se zhodí 😉.dělají se i overálky s packama....můžeš po nich kuknout.
na začátek bych pořídila věcičky max do vel.68, větší už si postupem času krásně dokoupíš podle potřeby...záleží taky jak bude mimi velké, můj synek byl třeba drobounký, 62 jsme nosili ještě ve 4-5 měsících 🙂 .
a určitě nezapomeň na baterii látkových plenek...zhodí se na vše, kojení, odříhnutí, k dr. budete potřebovat 😉 .a fajn jsou velké tetra osušky na koupání, dobře sajou.dávala jsem v létě i do kočárku..ono se říká, že se mimi nepotí, ale ve vedrech se dokáže zpotit neuvěřitelně.
trička jsem dávala snad až tak v 1,5 r.

baris
12. dub 2012

jak píšou holky, je toho celkem málo. Sama zjistíš, co ti bude nejvíce vyhovovat - bodyčka, trička, dupačky, či tepláčky ....

Pokud chceš používat látkovky, tak nekupuj moc té 56 (pokud nebudeš mít malé miminko), protože budeš potřebovat to co budeš dávat přes zadek o číslo větší.

Já měla obě holky mega blicí 😠 . Převlíkala jsem je tak 10x za den - někdy i časteji. Takže já měla v každé velikosti tak 15bodýček, 20triček s dlouhým rukávem, 4mikinky, 6tepláčků či polodupaček, 6štramplí (punčošek či jak s tomu říká).... Overálky jsou používala jen na spaní a těch jsem měla tak cca 6. No a samozřejmě ponožky - ty jsem dávala i pod štrample. Dupačky jsem zavrhla.

A i když se ti narodí dítko v létě, tak nepočítej s tím, že bude jen v krátkém rukávu - záleží, na kterou stranu máš pokoj - jestli je severní, tak bude mimču zima. Já teda měla zimomřivé děti - já lítala v tričku s krátkým rukávem, zpocená až na prd.... a holky 3 vrstvy a v zavinovačce 😀

teerka
12. dub 2012

Mě teda příjde 10 bodýček až až. Já jich teda mám taky mega výbavu, ale používám cca 3 bodýčka vel 56, 2 trička s dlouhým, 2 overay a 3 dupačky. Ale peru skoro denně. to je fakt. Já bych toho tolik nekupovala. dokoupit se to dá kdykoliv. Pokud bych měla mimi mega blicí, tak bych to raději řešila brindáčkama, než každou hodinu převlékat a vždyť ty miminka pořád spí, tak to snad ani nejde??? nebo jo?

timbouctou
12. dub 2012

závidím těm, co používají 3 bodýčka 😀 😀 my měli obě miminka hodně kakací, takže jsme spotřebovali klidně 5 - 8 bodýček denně, podle toho jak papali a kakali, a taky jsme denně prali. A dupačky samozřejmě k tomu, uměli to pro... až na zavinku. Ten mladší teda byl dost živý, takže jsme ho nemohli oblíkat do dupaček, měli jsme punčocháčky. Zavinovací bodynka tedy rozhodně schvaluju, jsou super pro ty první měsíce, to je jistý. Na noc overálky, taky zavinovací. A hlavně si sežeň pytel na spaní co se zapíná odshora, to pak nemusíš tolik řešit peřinky a odkopávání 😉

fifca
12. dub 2012

tak my máme těch bodýček daleko víc a dupaček taky, mlá je hodně blinkací, takže máme celkem spotřebu...

martina_z
12. dub 2012

K latkovkam urcite doporucuju extendor na body a jestli chces davat tricka, tak existuji fixacni pruhy, ktere sepnes pres plenu a tricko nikde nevyleza...

linalina
12. dub 2012

taky spíš doporučuju dokoupit body 62, aspoň ještě 5 ks radši s dlouhým rukávem - a já využila hlavně ty propínací, abych nemusela natahovat přes hlavu. pak polodupačky, tak 2x, aspoň ještě dvoje bavlněné dupačky s přebalem. Overálků na spaní jsem měla 6 ks ve vel. 56 a to samé v 62. Trička jsem samotné nepoužívala v takhle malých velikostech vůbec, jedině ty větší jako mikinku přes bodyčko. To samé rifličky, sukýnky apod., co jsem dostala - ty byly naprosto na nic. Všechno kupuj měkké, jemné, prodyšné. Pak na září asi ještě nějaký flaušový overálek na ven, jak začne být chladnějc a prší. Fakt toho kup trošku víc, sice to bude mít jen 3 - 4 týdny, ale jak psaly holky, poblinkání, pročůrání, prokadění se nevyhneš, občas jsem převlíkala i 4 x denně.

coxa
12. dub 2012

já bych přidala určitě všeho, děti se ublinkávají, občas pokakají, prádlo neuvěřitelně lítá a ty nebudeš mít (ikdyž bych ti to přála) mít čas všechno prát, nehledě na to, že chvilku trvá, než se nasbírá tolik prádla, aby stálo za to, pustit pračku. jak psaly holky, určitě alespoň 7x bodyček, dupaček, mikiny na prostřídání apod., stejně jako overálky na noční spaní - taky několikero. 56 bych moc nekupovala, raději bych šla do 62. taky jsem měla v těch menších velikostech raději košilky a asi bych nekupovala nic moc s krátkým rukávem, jen pár na opravdová vedra, myslím, že to u novorozence v srpnu nevyužiješ, až u větších dětí, novorozenci jsou zmrzlinky, nehledě na to, že ho ochrání před sluníčkem.

luciebx
12. dub 2012

jak uz psali holky mas toho opravdu malinko.. ja mam od vseho 7 ks.. a to je jsou nam skoro 2 roky.. kdyz si vezmes blinkaci miminko muzes klidne az 3x denne prevlikat.. takze bys prala a prala a prala..

katerinanov
14. črc 2012

Je pravda, že toho máš málo. Malý první měsíc hodně blinkal a převlíkal se i 5x denně. Nebylo výjimkou, že se poblinkal, převlíknul a zase hned poblinkal. Prostě kolotoč. A rychle jsme začali používat vel. 62 ale ono záleží, pár kousků 56 nosí ještě teď a některé i 68, to číslování někdy není úplně přesné.

diviska
14. črc 2012

tak já měla asi 5 ks bodýček a přes to jsem dávala polodupačky, když pak byla trochu větší, tak už jsem dávala punčošky a přes to bodýnko. Overálky máme na spaní. Mě přijde, že jako startovací výbavička to stačí, sama si vyzkoušíš, co ti vyhovuje, protože jak sama vidíš, každá maminka to má jinak. Mě třeba malá nezvracela vůbec, prokakala se minimálně, takže nebyl problém být celý den v jednom bodýčku...co se týká velikosti při látkování, tak to zase takový vliv nemá, možná na bodýčka, ale u nás se to zase tak neprojevilo..