Výbavička pro říjnové miminko, poraďte

andreajkab
6. kvě 2013

Ahojky všem .Holky čekám první miminko a poamlinku bych ráda začla nakupovat oblečení,atd 🙂 Ale tak nějak nemám představu,co koupit,aby se to vynosilo a vyplatilo tak nějak naa ten podzim i zimu 🙂 Předem děkuji za veškeré příspěvky.

katka_21
6. kvě 2013

@andreajkab Dobrý den, zasílám pro inspiraci seznam věcí pro první výbavičku miminka:
7-10 ks kojeneckých body (ve Vašem případě s dlouhým rukávem)
2-3 ks mikiny, světříky, nebo kabátky s dlouhým rukávem
5-7 ks dupaček, polodupaček
3-5 ks overalů na spinkání
2-3 bavlněné čepičky
1-2 vlněné čepičky na ven
2-3 páry bavlněných rukaviček
2 páry teplých rukaviček na ven (někdy bývají součástí kombinézy)
3-4 páry ponožek
2-3 ks punčocháčů
Zimní kombinéza
Zimní fusak do kočárku
cca 20 ks látkových plen (pod hlavičku miminka, na utírání úst, jako podložka při přebalování, do kočárku, apod., pokud se rozhodnete „látkovat“, tedy používat látkové pleny i na přebalování, budete jich potřebovat mnohem více)
Pleny jednorázové (pro začátek je dobré mít jich větší zásobu doma, alespoň 3 – 4 balení)
Přebalovaní pult nebo podložka na přebalování
Froté či TETRA osušky 3 - 4 ks
Žínky na koupání 3 – 4 ks (je vhodné žínky barevně odlišit, např. bílé na obličej a barevné na tělíčko)
Vanička nebo koupací kyblík
Lehátko do vaničky
Teploměr do vody
Dětská postýlka (nejlépe s nastavitelným roštem)
Kvalitní matrace
Nepropustná podložka pod matraci (chrání matraci před poškozením)
Peřinky do postýlky (většinou se kupují v setu (peřinka, polštář), ale pamatujte na to, že pro miminko není polštář vhodný min. do 1 roku, není ani vhodné nechávat ho v postýlce jako dekoraci z důvodu nebezpečí udušení; místo peřinky lze také použít látkový spací pytel)
Povlečení 3 – 4 ks
Prostěradla 3 – 4 ks (vhodná jsou napínací prostěradla, skvěle drží)
Mantinel do postýlky (chrání miminko nejen před průvanem, ale také před zapletením ručiček nebo nožiček mezi příčky postýlky)
Zavinovačka 1 – 3 ks
Deka 2 – 3 ks
Dětské mýdlo
Dětský šampon (může být i v kombinaci s dětským mýdlem)
Dětské tělové mléko
Mast na obličej (v zimních měsících pozor, aby přípravek neobsahoval vodu)
Mast proti opruzeninám
Nůžky na nehty se zaoblenou špičkou
Vatové tyčinky
Vlhčené ubrousky
60% líh na ošetření pupíčku (k dostání v lékárnách)
Teploměr (nejlépe s ohebnou špičkou)
Prací prášek na praní kojeneckého prádla
Kočárek
Příslušenství ke kočárku (pláštěnka, moskytiéra, taška na přebalování, peřinky apod.)
Autosedačka (pro novorozence pořiďte odpovídající autosedačku, tzv. „vajíčko“, ve váhové kategorii 0 – 13 kg)

andreajkab
autor
6. kvě 2013

@katka_21 Děkuji mockrát 😉 Ten seznam je úžasný 🙂 Já všude možně hledala,ale todle všechno to teda neobsahovalo. Ještě jednou děkuji.

katka_21
6. kvě 2013

@andreajkab Není vůbec zač 😉

andreajkab
autor
6. kvě 2013

@katka_21 Mužů se ještě zeptat prosím jaké velikosti asi nejvíce? Body,dupajdy určitě tu 56tku, že ano? Ale ty kombinézky,overaly atd asi větší ať je tam místo na podvleceni při větší zimě?

jarkalada
6. kvě 2013

@andreajkab čepičku jsme měli jednu slabou, jednu teplou. Rukavičky jedny slabé. Teplé byly součástí kombinézky, stačilo to 😎 Žínky taky max. 2. To samé osušky. Je ale jasný, že každému vyhovuje trochu něco jiného.
Ale jinak ten seznam +/- asi souhlasí 🙂

evcounek
6. kvě 2013

Holky my čekáme listopadové mimi a chtěla jsem se zeptat kolik zimních kombinézek jste měli já uvažovala o dvou. myslíte, že to je hodně, málo nebo akorát? první mimi jsem měli květnové a tak musím sehnat nějako zimní věci. budu asi potřebovat kombinéziky 56 a pak taky 62 ?Díky

jarkalada
6. kvě 2013

@evcounek měla jsem jednu tenkou-spíš takovej teplejší overálek a jednu fakt teploučkou zimní. Stačilo

evcounek
6. kvě 2013

@jarkalada díky já uvažovala 1 zimní teplou 56 a 62 a 1 slabší 56 a 62

katka_21
6. kvě 2013

@andreajkab Pro začátek doporučuji oblečení jako jsou body, dupačky apod. ve velikosti 56, zimní kombinézky klidně 62, 68 😉

aknel72
6. kvě 2013

@andreajkab vel. 56 moc nenakupuj, rychle z toho mimčo vyroste já začala na 62 pokud bude říjen teplý jak loni stačí zavinovačka a deka.Na zimu bych volila buď kombinézu vel 62 a nebo fusak obojí je moc, za mě je lepší ten fusak, vydrží déle 😉Zbytečný je teploměr do vaničky, máš předloktí, kterým zkusíš teplotu, pak lehátko, vaničku u hlavičky podloží dekou nebo ručníkem a do vaničky dáš pleny, mantinel, pokud se miminko nepřevrací ručičky si nezaplete a když začne vnímat tak chce vidět 🙂,ale je to jen moje zkušenost a názor.Oblečení nakupuj postupně, nevíš jak ti drobeček poroste.

monivo
6. kvě 2013

@andreajkab já mám syna narozeného 10. října loňského roku 🙂. Při narození měl 4,1kg, i tak mu chvíli byla vel. 50. Takže bych začala kupovat od vel. 56 - body s dlouhým rukávem (s krátkým zbytečné) - 5-7ks. overal na spaní - 3ks (vše se takto prodává v packu). Na doma jsem dávala body s dlouhým rukávem a přes to dupačky (super jsou ty sametové-hezké a ne moc drahé prodává KIK) nebo polodupačky (nekoukají dětem holé nožičky). Tepláčky jsem začala dávat až tak od 5ti měsíců. Ponožky doporučuji takové rolovací, netlačí nožičku, dají se vytáhnout výš na noze, tolik mimču nelezou. Prodávají se mimo jiné v Tescu po 5ti kusech. Svetry stačí 2ks - nejlépe bez kapuce. Fusak do kočárku 1x. Kombinézu raději ve vel. 68. Syn byl velký a jak byla dlouhá zima, tak mu byla tak tak (tu bych pořídila možná až tak v listopadu, podle toho, jak bude mimčo velké). Čepička stačí jedna - na zavazování, ať se mimču netočí. Rozhodně bych nepořizovala džíny a podobné blbosti - to je nepohodlné. Na parádu jsou na podzim a zimu fajn lacláče.

snowvwhite
6. kvě 2013

k tomu úžasnému seznamu bych doplnila, že před peřinkou jsem preferovala rychlozavinovačku (čtvercová deka se sucháči, která se zapla jako zavinovačka). Mimčo dokud z ní nevyrostlo bylo krásně v teple. Pak jsem přešla na spací pytel, kdy čouhaly ven ruce, ale nohy a tělíčko byly v teple.
Pozor na ponožky, některé mají "tlačící" lem. U novorozence jsem dávala ponožky přes dupačky (taky říjen), když bylo chladnějc.
Rukavičkám se řiká "pěstničky" 🙂 jsou to takové vtipné kouličky na všechny prsty 🙂
měla sem problém s lehátkem do vany (poděděné) a vanou (novou) - lehátko bylo moc široké; ony jsou ty vaničky často zkosené nebo vykrojené, tak to radši pořizujte naráz

ssassi
6. kvě 2013

potřebuješ šátek, koupací kyblík a misku na čurání. 😎
nůžky se zaoblenou špičkou jsem nekupovala, postrádám smysl 😝 . v době mikroflísu bych nekupovala nic pleteného. oblečení v nejmenších velikostech nekupuj moc. ani nemrkneš a bude to všechno malé. 😉

evcounek
7. kvě 2013

@ssassi já jsem jako prvorodička koupila nůžky se zaoblenými špočkami (kat zbytečnost). stříhali jsem jednou a pak normálními nůžkami na nehty. teď těmito zaoblenými nůžkami stříhá Luky gumičky když mu stříhám vlásky 😀

ceskajanka
7. kvě 2013

Takovýhle soupis se neztratí, díky. 🙂

jana21278
7. kvě 2013

my užily i velikost 50.

maca201
11. kvě 2013

Dekuju za seznam 🙂

nicolet92
27. čer 2013

@andreajkab Já mám v 56 minimum věcí, spíš v té 62 nakupuji,, A kombinézku nechám až na pozdějic, protože nevím jak dítko vyroste..
koupím teplý overálek.. A pak jen teplejší, myslím že ta peřová kombinézka je zbytečná, když se ještě nebude plahočit ve sněhu a přeci jen by bylo v kočárku dosti zmáčknuté a ještě k tomu mít fusak....

nicolet92
27. čer 2013

@monivo Proč je body s krátkým rukávem zbytečné??
Doma přeci není jen 10 °C...
Já body nakupuji i s krátkým rukávkem....

monivo
27. čer 2013

@nicolet92 na zimu je zbytečné, na léto ne. Myslím, že doma malé miminko dlouhý rukáv bez problémů snese. Někdo teda má v oblibě dávat body krátký rukáv a přes to triko s dlouhým rukávem. To mě se zdá zbytečné a hodně vrstev.

yavvie
25. črc 2013

zoznam super, doplnim tie co uz mam :D

este som nasla, ze na pupik gazove ctverce na aplikaciu tej dezinfekcie. akurat neviem, ci sterilne alebo nie 😖 . viete niektora poradit?

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz