Vyhřezlá plotýnka a 6m. kojenec - jak upravit postýlku?

nugetka20
19. pro 2016

Od 3 měsíce prcka mě trápí šílené bolesti zad, které skončily totální paralýzou, infuzema a pravidelnou návštěvou na neurologii. Bolí mě hlavně naklánění se nad postýlku, jakékoliv pohyby do stran s rotacema jsou problém. Takže malého se snažím nosit co nejméně, přenáším opatrně a pomalu. Přes den to jde, ale v noci je to boj. Spíme s přítelem na manželské posteli, prcek má postel vedle. Mezi mojí a jeho postýlkou je ulička, pokoj je dost malý. Abych se nemusela moc ohýbat, dali jsme postýlku na 20cm klíny, takže je výš, prozatím v nejvyšší poloze. Jeden bok jsme odendali, zatarasili uvázaným šátkem. Jenže...

Prcek se začíná zvedat na 4, různě se snaží přetáčet. Takže matrace bude muset níž.....což je pro mě problém. V noci k němu vstávám cca 3-4x (vyndat, nakrmit, přebalit, znovu uložit, uspat).

Řešil jste někdo něco podobného? Jak udělat spaní pro mě i pro něj co nejlépe, abych znovu neskončila na infuzích (v lepším případě) a on mi v noci nevypadnul. Do manželské postele ho brát nechci, nevyspal by se nikdo (již vyzkoušeno, nefunguje to, mladej chce na spaní klid a já nemůžu ležet hodiny na boku, musím mít páteř rovně). Děkuju za všechny rady.

lajla
19. pro 2016

Hm...Tak můj má 2.5 teď a v postýlce má matrací prakticky jen o krapet níž než my máme postel...Stranu k posteli oddelate a spíte prakticky v jedné rovině... Spí tak už hezký dlouho a fakt není kam spadnout když ze všech stran už jsou zábrany...Asi jsem nepochopila jak máte tu postýlku

marketaryzi
19. pro 2016

Něco podobného řešila sestřenice. Nakonec skončila v nemocnici na neurologii a o mimčo se staral její manžel a maminka. Doporučuji nenechat to zajít tak daleko, záda pořádně dořešit. Nenašel by se někdo v rodině, kdo by vám přes den pomohl? V noci holt bude vstávat a krmit manžel. Hlavně začněte rehabilitovat.

nugetka20
autor
20. pro 2016

@lajla postýlka je vedle mojí postele, ale není přiražená úplně k sobě, mezi postelema je ulička (nedokážu vstát z postele od nohou, musím jen přes bok). Malej má matraci co nejvýše, bok směrem k posteli je sundaný a je tam navázaný šátek. Tudíž malej nemůže vypadnout a já, když ho tam dávám, nemusím řešit zábranu boku, protože šátek jen shrnu níž. Už je to pochopitelné?

nugetka20
autor
20. pro 2016

@marketaryzi Přítel byl se mnou doma 14 dní, musí chodit do práce. Já chodila na infuze 3 neděle (hospitalizaci jsem odmítla, malej je plně kojenej), babičky chodí do práce a jsou daleko. Dokud byly infuze, bolest ustoupila, teď po měsíci jsem opět v ernamentních bolestech, zvažuju každej pohyb. Dnes jdu na kontrolu, určitě budu mít rehabilitace.... ale tu postel právě musím vyřešit a nevím jak :(

marketaryzi
20. pro 2016

No,pokud je to na hospitalizaci, tak to není žádná legrace. Přestaňte kojit, začněte brát pořádné léky, rehabilitovat a poproste babičky, jestli by si nevzaly dovču. Protože až opravdu budete muset do nemocnice, stejně budou muset pomoct. Sestřenice se taky pořád snažila to nějak udělat, až skončila na 3 týdny v nemocnici. Pak ještě 2 měsíce nebyla schopná se o malou postarat. Vlastně ani o sebe. Teta je naštěstí v důchodu, takže pomohla.

kvakuska
20. pro 2016

@nugetka20 tak buď bude přebalovat a podávat a ukládat v noci malého manžel a nebo malého k sobě na postel ... zažila jsem něco trochu podobného a bohužel v tomhle případě nemá přednost kojení, ale to aby se matka dala dohromady ... malej totiž bude týden od týdne těžší a pohyblivější a pokud ty se nedáš dohromady, tak ho za měsíc už ani neuzvedneš a i léčení tvých zad potom bude delší ... já jsem třeba měla malou asi 10 dní na umělém, abych mohla brát nutné léky, ale během té doby jsem stále odsávala (a vylévala) a kojení jsem udržela, kojila jsem potom ještě rok a půl ... takže řeš teď hlavně tvoje záda, držím palce 😉

nugetka20
autor
20. pro 2016

@marketaryzi Jedna babička je učitelka (takže dovolená nehrozí) a druhá je OSVČ, sama v krámě, zavřít na týden je v současnosti sebevražda, bojuje o přežití :( Jako na hospitalizaci to aktuálně neni (nebo v to aspoň doufám), malého normálně přenesu, přebalím. V noci k němu vstanu, opatrně vyndám, nakrmím, opatrně uložím. Táta celej den maká, aby nás uživil, musí se vyspat (dělá technologa v chemickym oboru, nemůže si dovolit dělat chyby). Takže to nějak musím zvládnout.

Když je postýlka přiražená k posteli, aby byly matrace stejně - jak se potom kojí, hlavně teda z toho druhého prsu? A jak se malej šoupe zpět? Musím jen změnit techniku nočního ukládání a bude to dobré 🙂

lajla
20. pro 2016

Já bych byla pro přirazit postýlku k posteli...Pak je to pohoda...Ale když to nejde hm...Netuším no... Jedině spát oddělené s manželem , mít samostatnou postel a vedle postýlku...Tak vstanete z druhé strany...
Dělali vám ct a rtg? Já se jednu dobu nemohla ani otočit, zablokované zebra ale způsobem že nefungovaly ruce...Než mě vzali ne rhb tak se to samo.uvolnilo...A začla jsem chodit na dorna, problémy mám sem tam pořád.ale ne tak velké a často...Na rehabkach nepomuzou

nugetka20
autor
20. pro 2016

@lajla CT mám za sebou, výhřez plotýnky 7,4mm, čeká mě rezonance