Základní výbava pro mimčo - co vše je potřeba?

dinnuska
2. črc 2013

Ahoj holky, vím že tato diskuze už zde několikrát byla, ale ptám se vás , co je potřeba v základní normální výbavě pro mimčo ? Nejsem zastánce všech možných vymožeností a zbytečností , znám to u kamarádek nakoupí spoustu věcí a vybavení a pak jej stejně nepotřebují. Takže prosím , dáte se mnou někdo dohromady rozumný seznam ? Děkuju všem 😎

lv
2. črc 2013

juda, seznamu je na netu spousta (sorry, pisu z mobilu, s chybami a bez diakritiky)..od nabytku - postylka, matrace, prosteradla, povleceni, perinky, lekarna - na rymu, na pupik, probiotika, na mazani..oblecky odhadnes, nekupuj moc maleho..za sebe nuzky s kulatymi hroty

gabina_ch
3. črc 2013

Na netu toho najdeš hodně, ale zkus třeba tady: http://blog.mimistore.cz/?page_id=53.

dzejnab
3. črc 2013

hodně věcí jde dokoupit průběžně. Doma jsem měla připravené nějaké oblečení, né moc - mimi rychle roste, postýlku (matrace, peřinka, popř.spací pytel), kočárek, podložku do vany na koupání (já nepoužívala malou vaničku), osuška, základní věci na přebalování - podložky, vlhčený ubrousky, pleny, nějaký krém na zadek - nekupuj velké množství a to ani plen, nevíš co bude mimču vyhovovat. Co se lékárničky týče, tak určitě líh na pupík, vatové tyčinky a víc bych zatím neřešila.
Věci, bez kterých jsme se neobešli: zavinovačka, fusak do kočáru (mám zimní mimi)
Kosmetika: nějaké neparfemované mýdlo pro děti, olej na promazávání mimča - opět malé množství, protože né všechny vyhovují (naše malá byla strašně vysušená, pomohl nám až mandlový olej).
Rozhodně si připravte prací prostředek, ze začátku jsem prala hrozně často a vřele doporučuji dezinfekčí prostředek Bambino Mio - použijeteho i později na zatřísněné věci.
Zapomněla jsem ještě na klasické bavlněné pleny.
Ostatní věci dokoupíte za pochudu, podle toho co bude vám a mimi vyhovovat. My jsme z vesnice, tady se nic nekoupí a můj muž jezdil prvních 14 dní každý den do města pro něco, co akut potřebujem 🙂

speedygon
3. črc 2013

dzejnab to napsala výborně, opravdu jen to nejnutnější...do začátku ani mýdlo nepotřebuješ, první 3 měsíce se doporučuje pouze čistá voda...ještě mě napadají gázové čtverečky na čištění očiček a dezinfekci pupíku, nějaký nosní sprejík na čištění, když je trochu rýma, nosní odsávačka.....

dinnuska
autor
3. črc 2013

@speedygon
@dzejnab
dekuju holky. jo to mi prijde nejale adekvatni, protoze kdyz si ctu ty seznamy prave na netu, co vsechno tam je napsany a vidim to u znamejch co vsechno ani nevyuzily, tak mi to prijde zbytecny. Ale zase chci mit takovy to hlavni plus pak prave dokupovat dalsi dalsi veci .

speedygon
3. črc 2013

@dinnuska jj, dost věcí je zbytečných...jako máme toho taky trochu víc, ale dotaz byl na základní výbavičku, a tu dzejnab víceméně vypsala 🙂

ratatooy
3. črc 2013

@dinnuska taky si myslim že je to zakladni vybavička doplnila bych ještě tu nosni odsavačku hlavne pokud bydlite v panelaku bude mit mimčo po přichodu domu rymu ze suchyho vzduchu,dudlík,a monitor dechu do postylky(nejlepši vec co sem kdy videla bez ni bych se nevyspala pul roku,a ještě teda bych do zakladni vybavičky považovala i veci pro maminku jako vložky do podprsenky,kojici podprdu,odsavačku mleka ale to už jen tak pro doplnění🙂

salomee
3. črc 2013

Souhlasím, že seznamy na netu ne...ale to člověk zjistí až s praxí. Já kupovala spíš míň, ale i tak bych se ještě bez pár věcí obešla...dítě potřebuje hlavně jíst, být v čistotě a teple... Já považovala za naprostou samozřejmost postýlku a teď stojí nevyužitá...vzpomínám si, jak nám na střední v pediatrii radila dr., že dítě klidně můžeme dát ze začátku do koše na prádlo🙂...zní to vtipně, ale nakonec, proč ne. Co mi chybělo a nečekala bych, že budu potřebovat, bylo umělé mléko a aspoň jedna nádobka na přípravu ( naštěstí byl v klinikboxu kelímek od Aventu🙂 ) Lahvičky jsem nepoužívala.

dzejnab
3. črc 2013

odsávačku nebo umělé mléko bych dokupovala cestou z porodnice, protože nemůžete předem vědět, jak budete mimi krmit a vyhazuvat peníze předem za odsávačku, která by se nepoužila ... to je trochu drahá sranda. Ruční odsávačka - to je za trest a elektrická je fakt drahá

dinnuska
autor
3. črc 2013

@salomee ´přesně tak, čtu si seznamy a nestačím valit oči , ne že bych nechtěla utrácet, ale nechci utrácet za zbytečnosti...což v dnešní době kýčů, jde prostě snadno

dinnuska
autor
3. črc 2013

@dzejnab
@salomee
@dzejnab

holky na kolik vás to všechno plus minus přišlo?

salomee
3. črc 2013

Jeee, tak to fakt nevím, nakupovala jsem průběžně...to se pak ani nezdá. Ale třeba kosmetiku jsem nechtěla kupovat vůbec, nakonec krom krému proti opruz. jsem koupila ještě olejíček hipp a pěnu-šampon..Olej mi už prošel a stojí v koupelně a pěna se pomalu blíží spotřebě, myju se s ní i já🙂. Po porodu jsem vybrala totižúplně jiné věci a na něco dostala i recepty od dr.

petaov
3. črc 2013

Ahoj, už jsem tady kdysi sepsala svůj seznam, tak ho tady jen zkopíruju. Před porodem jsem měla nakoupeno toto: postýlka, matrace, chránič matrace, peřina, polštář (ale začali jsme používat až po prvním roce), 2x napínací prostěradlo, 2x povlečení, monitor dechu (Nanny), vanička a lehátko do vaničky (někdo preferuje kyblík), dětská kosmetika Bübchen (teď už bych ale žádnou nekupovala. V porodnici dávali dost vzorečků, takže je možnost vyzkoušet, co sedne. Navíc malý byl hodně suchý a nakonec jsme měli předepsanou od Dr.), nůžky na nehty (zpočátku jsou ty nehtíky měkké a samy se ulamují, takže jsme využili později), hřebínek na vlásky, kočárek (trojkombinace), pláštěnka, síťka proti hmyzu, fusak do kočárku, fusak do autosedačky, asi 4 deky různé velikosti, bavlněné pleny (asi 30x), kapsář na pleny, tetra osušky (6x), fleecove pleny pod hlavičku, 3x zavinovačka, přebalovací pultík, podložku na přebalování, teploměr, dětské vatové tyčinky do uší, papírové pleny, vlhčené ubrousky. Dudlík nám někdo dal, ale malý ho nechtěl, respektive jsem mu ho ani nedávala. Jsem proti dudlíkům, ale koupila jsem později i pouzdro na dudlík a měli jsme ho pod kočárem, kdyby byl venku řev 🙂 Po porodu jsem ještě dokoupila manuální odsávačku hlenů, ale rozhodně je lepší ta na vysavač. Později jsme využili i slunečník na kočárek, když už malý seděl a chtěl koukat. Do té doby stačilo zakrýt ho jen plínkou.
Oblečení jsem měla nějaké půjčené a nakoupené až od vel. 56 a jen do porodnice jsem měla č. 50. Vašík byl ale malinký, takže jsem ještě po porodu dokoupila několik oblečků 50. Na malé mimi jsem nejvíce využila overalky, bodyčka a polodupačky. Dupačky jsem moc nekupovala, ani tepláčky, protože pak musel mít ponožky a měl vždycky otlačené nožičky.
Nejdražší položky jsou samozřejmě postýlka a její vybavení a kočárek (celkem asi 20 tisíc, záleží ale na značce...). O to se finančně podělili rodiče, zbytek jsme kupovali sami. Nakupovala jsem tak nějak postupně celé těhu, takže to nebyly nějaké pálky 🙂

dzejnab
4. črc 2013

No tak jak to tu čtu, přiznávám, že co se týče výbavy pro mimi, tak mě pomohla moje sestra, já většinu věcí dědila po synovcovi - postýlka, kočárek, oblečení.

@petaov váš seznam je fajn, ale páv věcí mi tam přijde úplně zbytečných:
6x osuška - na co? Moji malé jsou 4 měsíce. 1x týdně s ní chodím na plavání, tam vždy nesu čistou, právě vypranou osušku. Přesto máme 2 osušky a naprosto to stačí.
Kapsář na pleny? To také není nutná věc
fleecové pleny pod hlavičku? Od kdy nestačí bavlněné?
30x bavlněných plen - máme tak polovinu (ztoho jen 6 nových - zbytekpo mě) a stačí to
fusak do autosedačky? To je moderní záležitost. My si vystačily s dekou, kterou přes malou vždy přehodím - deky máme 2 - slabou a silnou (nebo chceteli tak malou a velkou), takže opět nechápu proč 4x

Nechci se do vás navážet, ale přijde mi tento seznam trošku přehnaný

Zároveň přiznávám, že nůžky na nehty (kulatá špička) jsou potřeba, ostříhání nehtů bylo první, co jsem udělala po návratu z porodnice.
Myslím, že jsme všichni zapomněly na autosedačku - vajíčko

salomee
4. črc 2013

@dzejnab souhlas...
..no a povlečení jsem kupovala taky, ale do dneška nevyužito, polštář se stejně nedává a peřinu zatím taky nedávám, malej má deku, dle teploty různě vrstvenou. Prostěradlo v postýlce měním tak že sportu, přece jen se práší atp, ale jak jsem už psala, O. tam čas vůbec netráví.

salomee
4. črc 2013

Jo a neměla jsem ani monitor...ale to neříkám, že je zbytečnost...jen vím, že se dá třeba i pronajmout...kolik to stojí, netuším.

salomee
4. črc 2013

..a u kamarádky se mi líbilo, jak koupala dcerku v umyvadle..ale to by u nás nešlo, měla jsem obyč. vaničku bez lehátek, teploměrů atp.

petaov
4. črc 2013

@dzejnab na vajíčko jsem samozřejmě nezapomněla, tím je myšlena ta autosedačka. Uvedla jsem, že jsem kupovala kočárek trojkombinaci, to je hluboká korba, sporťák a vajíčko, to ví snad každý. Nikomu svůj seznam nenutím. Toto jsem pořídila před porodem já a nic nebylo zbytečné, jen ta kosmetika a to jsem taky uvedla, že už bych nekupovala. Každý potřebuje něco jiného. Vy jste využila nůžky na nehty hned, já až o dost později. Ani doktorka mi je nedororučila používat hned. Osušek jsem pořídila 6, protože jsem nechtěla pořád dokola prát a malému miminku jsem měnila denně novou. Když vám vyhovuje mít jen dvě osušky, já vám to neberu 🙂 Pod hlavu jsem dávala fleecové pleny, protože mi připadaly měkčí, příjemnější na dotek. Z bavlněných měl malý ekzem na obličeji. Ať si každý dává pod hlavu, co chce, třeba nic... A 30 normálních plen jsme opravdu využili. Zase takové množství, abych nemusela často prát. Miminka často blinkají atd. Nehodlám se tady obhajovat. Mám právo odpověď na dotaz zakladatelky. Každý má svůj seznam 🙂

petaov
4. črc 2013

@dzejnab a co se týče těch dek. Mi osobně přišel fusak do autosedačky lepší než dvě deky. To je opět každého věc, co mu více vyhovuje. A ty 4 deky jsme taky všechny využili. Jednu do kočárku, druhou doma na zem, třetí venku na zem a čtvrtá navíc, abych zase nemusela často prát 🙂 Každá maminka je jiná, vy jste nepotřebovala žádnou, já vám to neberu, aspoň jste ušetřila 😉

jenn9
4. črc 2013

a ještě možná tepoměr do vany, kvůli správné teplotě vody pro koupání a teploměr digitální pro mimčo, abys mohla kdyžtak přeměřit teplotu, kdyby cokoli ;)

dinnuska
autor
4. črc 2013

Díky holky, jsem ráda, že to nějak dáváme do kupy , tohle co píšete je rozumné a myslím, že malé skřítě nebude strádat, co se týče nějakých hraček pro nejmenší , s tím také počítám ...pokud to tedy nebude vysloveně spící dítě :D

dinnuska
autor
4. črc 2013

jinak co se těch individuálních seznamů týče , furt si myslím, že jsou všechny zde uvedené v normě oproti některým, které čtu jinde , to už mi přijde jako opravdové šílenství.
Nemáme koberec a doma ještě máme dvě kočky a jednoho pejska, takže deka na lození doma a venku na zahrade a pak na spinkání, opravdu bude potřeba . Buď ji využije mímo a nebo naše zvířecí dítka :D

diniki
5. črc 2013

Moje kamarádka,to hezky popsala na svém blogu, tak snad to trochu pomůže: http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/06/vybav...

sarkar
5. črc 2013

Ahoj, já mám spočítáno, že jsem doteď (4,5m) za malou dala něco přes 30tis. Hodně jsem toho dostala. Co jsem nevyužila nebo vůbec nepoužívala byl monitor dechu (akorát zbytečný stres pro mě; máme chůvičky protože často večer chodíme na zahradu když už malá spí, tak abysme jí slyšeli), už jsem se zbavila i vaničky, fusak do autosedačky (máme takovou deku do autosedačky co se dá použít i mimo ní a myslím byla o dost levnější), vlhčený ubrousky (dobře se s nima myje sklo u krbovek, pro mě známka, že něco s nimi není v pořádku). Nakoupila jsem pár krémů a šamponů od Weledy, ale kromě šampónu, v zimě zimního krému a olejíčku na zadek (Aviril nebo Rybilka) nic z toho nepoužívám, vlastně jo, teď přes léto opalovák od Lavery. Odsávačky jsem si pořídila až když to bylo aktuální. Za co jsem ráda byla odsávačka hlenů na vysavač, měla oteklou sliznici když jí bylo asi 10 dní, prý to hodně mimča mívají, takže ta se šikla. Asi bysme oželeli i kolotoč nad postýlku, protože v postýlce spí jen v noci (přes den v kočárku, v cestovní postýlce nebo se mnou v posteli). Na druhou stranu co žádný seznam nepsal a co jsem přikupovala je sluneční clona na kočárek (někdo používá plenu ale to je neestetický a nepraktický).

evcounek
5. črc 2013

@sarkar Ahojky to závidím, že chůvičky fungují. my máme 2 jedna z bazaru ta fungovala tak 14dní a pak začala chytat rádio. a druhá koupená v OK za 700 (průměrná cena) a ta teda funguje na heslo. Nehledě na to že chytá rádio, zvonek a kdesi cosi i psa venku synka nezachytila ani jendou když plakal. Musí na ní být nastavený různý kanál jinak nefunguje vůec. tuším že ta část u mim byl kanál 6 a na přijímači kanál 7 😠 No za nás chůvička jsou vyhozený penízky.

sarkar
5. črc 2013

@evcounek Jé no tak to mě ani nenapadlo, že by nemusely fungovat 😲 Koupila jsem je přes bazar tady, jsou od Aventu a použitý stály 700Kč. Mají dosah snad 300m a minimálně na 100m fungují správně. Taky jsem ale slyšela, že záleží na tom, jestli se používají v bytě, kde třeba ten signál ruší nějaké signály od sousedů, nebo v domě, kde signál neruší nic. Ale nejsem na to odborník, tak třeba kecám blbosti .-D

mafeska
5. črc 2013

@dinnuska nejsem zastánce moderních vymožeností, vystačím si se základem.

Oblečky - nakupovala jsem ve velikosti 56 a 62, s množstvím jsem to nepřeháněla. Malá miminka nemají rády když je něco škrtí takže hlavně bodýčka, košilky, kabátky, dupačky, overaly, polodupky jsem kupovala s širokým pasem. POkus něčeho bylo málo nebyl problém vyrazit na procházku a cestou něco dokopit nebo nákup přes internet.

Spaní - postýlka, matrace, chránič matrace, 2 povlečení, 2 prostěradla, peřinka a polštářek (využila jsem až na podzim, mám letní mimi), zavinovačka, deky těch není nikdy dost

Přebalování - pult nepotřebuju, po koupání přebaluju na podložce z ikey, na ní jednorázové fixies podložky, sudocrem nebo bepanthen na prdelku, plenky, vlhčené ubrousky. Během dne na začátku na velké posteli, postupem času v obýváku na gauči a taď už na zemi

Koupání - vanička (kyblíky se mi od pohledu příčí), lehátko, tetra osušky 3x, časem i žínky, kosmetika, používám sebamed-tuhé mýdlo, šampon, mléko po koupání, vatové tyčinky, nůžky na nehty mám obyč na nás, kulatou špičku nepotřebuju, kartáček na vlásky

cestování- kočárek vystačial jsem si se zimním fusakem ve kterým se se vozila ještě já, jarní letní nepotřebuju, autosedačka, všelijak vykrojené fusaky nebo jak se tomu říká přímo do sedačky nepotřebuju, používala jsem deky.

ostatní - ocenila jsem připravenou jednu lahvičku a dudlík pro případ nouze. nouze nastala hned po příchodu domů (dudlík) a láhev nekojila jsem ani týden, nespustilo se mi mléko. Na vyváření láhví jsem používala kastrol a vodu, dudlik to samé. obedju se bez chůvičky, neměla jsem ani monitor dechu (kvůli špatné matraci)
do lékárny jsem nekupovala do zásoby nic, vše až když bylo potřeba.
Tetra plenky jsem měla jen 15, později jsem přikupovala dalších 10, malá byla blinkací a nebavilo mě pořád stát u žehličky, ted by mi jich stačilo 5 😀.
kolotoče nad postýlku taky nemám, v postýlce se spí a nehraje. Chci aby věděla postel=spaní.
Výbavička i s novým kočárem stála cca 25.000,- (sedačku jsem podědila)
Snad jsem pomohla 🙂

dzejnab
6. črc 2013

@petaov já se do vás nenavážela - to jsem tam také psala. Jediné, proč jsem na váš seznam odpovídala bylo, že paní to chtěla vypsat bez "zbytečností", samozřejmě pro každáho je zbytečné něco jiného. Paní si bude muset sama udělat představu, co použije a co zbytečné je. Víc názorů jí pomůže.
Nic proti nikomu, nebetre moji odpověď jako urážku, tak to myšlené nebylo

dinnuska
autor
7. črc 2013

@mafeska paráda děkuji

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz