Zavinovačka. Nebráním tak ve vývoji motoriky?

dlinduska
30. lis 2007

ahojky mam jeden dotazek nerikam ze problem 🙂 aspon doufam.moje luicnka stale spinka jeste v zavinovacce a zatim nemam to srdce ji ji nasilne brat.jen me tak napdalo zda ji tim treba nebranim nejak ve vyvoji motoriky?vubec se treba jeste nezacala tocit na bok a ani to nevypada ze by se ji nejak do toho chtelo 🙂 jsou nam za tyden 4 mesice.diky za vase odpovedi.

musko
30. lis 2007

Pokojne može spať v zavinovačke, ak jej to vyhovuje... Náš Petrík spával v zavinovačke cca 5 mes, potom sme prešli na spací pytel 😉

kacka79
30. lis 2007

Ahojky, určo to neva, jen zavinujte 😎

jaduska
30. lis 2007

Naša 5-mesačná spí doteraz na zavinovačke, ale už ju do nej nebalím. Balila som ju asi 4,5 mesiaca, lepšie sa jej spalo takto natesno. A otáča sa v pohode. Bábätka majú rady tesný priestor 😉

renuska1
30. lis 2007

myslim si ze to vôbec nevadi, ja som svoju prvu dceru zavinovala skoro do 4 mesiacov, ale napr. z druhou slečnou sme boli v zavinovacke 2 tyzdne a potom do spacieho vaku, ale ked to malej vyhovuje je spokojna tak je to ok. Chcem len na porovnanie povedat - poznam jedneho chlapceka ktory ma taky vek ako nasa Lenka, tiez ho davaju do zavinovacky a vsimla som si napr. take rozdiely nasa mala sa uz hrá z hrkálkou vezme ju do 4 palčekou a hrká s ňou síce len krátko, hra sa so svojimi uškami, spoznava si hlavičku a cmulame si palčeky, a ten maly vidno ze este nevie na co pouzivat ručičky.

ria80
30. lis 2007

Ja myslim,ze to nevadi,kdyz v tom dite jen spinka a jinak zabaleny neni,tak to prece nemuze mit vliv.Ja malou taky porad balim,i kdyz ted uz jen volne.A stejne uz ji z toho couhaj nohy.Ona je hrozne pohybliva.K Vanocum dostane spaci pytel,ale ten klasickej,tak jsem zvedava,jak se ji v nem bude libit.

renuska1
30. lis 2007

ria80 jasne ja si tiež myslím ze to nijak nevadí ked je to len na noc ale keby to bolo aj cez den tak si myslím že to v poriadku nie je

niega
1. pro 2007

Přidávám se k těm, co píšou, že to rozhodně nevadí. Určitě tvoje mimi nespí celej den, takže o bránění rozvoji motoriky nemůže bejt ani řeč...

dlinduska
autor
1. pro 2007

dekuju 🙂 pres den ta zavinovacka moc nehrozi my toho moc nenaspime 😎 a luci je schopna usnout pres den i bez ni.s rucickama problem nemame hrajeme si s nima a hracky taky chytame.tak snad to bude v pohode a casem se i otocime 🙂

cistko
1. pro 2007

My sice nespime v zavinovacke ale kuklime sa do deky 🙂 zo zavinovacky by si Jakubko ruky vytiahol a ked ich nema schovane tak nevie spinkat...stale sa budi lebo si ich pcha do pusinky a vyhadzuje si tak Milana.

mysulka
2. pro 2007

Ahojky, můžete nám poradit v čem je spaní v zavinovačce lepší než v peřinkách?
Já jsem to řešila poprvé s kamarádkou včera, do té doby jsem o tom neslyšela (prvorodička, no ☹ )

Děkuju 🙂

kili
2. pro 2007

mysulka, dieťa by sa do nejakého veku nemalo moc prikrývať, lebo by sa mohlo dostať pod perinu a potom by sa mohlo udusiť. V zavinovačke sa dieťa cíti ako v brušku, niektoré deti nevedia zaspať, dokým sa nezaviažu.

katusha
2. pro 2007

ja moju malu musim stale balit do deky ked ide spinkat a to uz ma skoro pol roka 😅 ale ona inak nevie zaspat, musim ju zabalit, lebo inak si trie ocka, vyhadzuje cumel ... proste sa vyrusuje 😒

mysulka
2. pro 2007

Děkuju 🙂

djkrypta
13. únor 2010

Ahoj
čekáme první miminko a kromě netu mi nemá kdo poradit..proč dávat spát mimčo do zavinovačky? To nestačí prostě přikrýt peřinkou? nebo můžu používat hned od malinka spací pytel?
děkuji za odpověď..

dosa
13. únor 2010

djkrypta - perinkami zakryvat male babatko by som sa bala. kolko razy sa mi stane, ze rano je maly na uplne inom konci v postielke ako som ho tam ukladala a keby sa nahodou dostal pod paplonik, nemusel by sa vediet odtial vymotat a mohol by sa zadusit. to radsej do zavinovacky, alebo spacieho vaku. my sme pouzivali zavinovacku prve dva mesiace, babatka to maju radi (neviem ci vsetky ale moje obidve deti to mali radi) ked su napevno, lebo aj v brusku boli "napevno". a od troch mesiacov pouzivame spacie vaky... ale ak sa mu nebude v zavinovacke pacit, radsej zvol spaci pytel ako paplonik. paplonik a podusku som dala starsej ked mala rok.

djkrypta
13. únor 2010

Aha, děkuji, vidíš to by mě nenapadlo, že bude v postýlce cestovat...zavinovačky máme dvě a spací pytel taky, tak uvidím v čem bude Davídek hajat líp...To abych přibalila do tašky a vzala ji sebou i do porodnice,ne? Nebo mi tam nějakou zapůjčí?

lizatko1009
13. únor 2010

v pohode aj nas spi v zavinovacke a nechcem mu ju zatial brat, ked mu budu az velmi strcat nohy skusime prejst na spaci vak, len sa bojim kojenia na leziacky nechce, len ked ho mam v zavinovacke na rukach a tak aj zaspi a najlepsie zavinovacky su s kokosovou vlozkou, tie bez som povyhadzovala, tam bol maly len pokruteny, bola som sklamana.

dosa
14. únor 2010

djkrypta - myslim, ze v kazdej porodnici deticky balia hned do zavinovacky, je potom s nimi aj lahsia manipulacia, lepsie sa chytaju. urcite si svoju brat nemusis, jedine ak na cestu, ale ked pojdete autom, tak ju zase len nevyuzijes, kedze musis dat dietatko do autosedacky. ja som mala take tie rychlozavinovacky na suchy zips, ale tie neboli natesno, deti sa mi v tom smykali a hned to rozkopali. tie som pouzivala len do kocika. na doma a na spanie sme mali klasicke zavinovacky co som dostala od svokry este po mojom muzovi 🙂

djkrypta
15. únor 2010

Dosa- děkuji mockrát...takže ještě vyrazím na prohlídku věcí, které po nás schovávala moje babička, možná narazím na správnou zavinovačku...
Ještě jednou díky. 🙂

maly_prcek
15. únor 2010

My máme rychlozavinovačky a v pohodě... Malý v ní spí doteď...
Já jsem rodila v Bohunicích a tam zavinovačky mají erární, ale některé maminky tam měly svoje. 🙂