Používáme cookies. Více informací zde. OK

Zavinovačka v červnu, bude vhodná? A jak velká?

dendulevrtule
13. led 2016
Ahoj holky, v červnu čekám první miminko. Nevím jestli zrovna v tomhle období bude zavinovačka vhodná? Když tak jaký rozměr jste volily? Čtvercovou (70x70 cm nebo 80x80cm)? A nebo obdélníkové ( 65x85cm nebo75x95cm) Děkuju za radu🙂
lv
13. led 2016
já měla ty čtverce 80x80, rychlozavinky, na sucháč a super, i v kočáře
hafika
13. led 2016
No, ono i záleží jaký jsi člověk. Mně prostě zavinovačky na manipulaci s dětmi neseděly, neuměla jsem je v tom pořádně chytit, překážely mi při kojení... Dokonce i při tandemovém kojení čerstvých dvojčátek jsem zjistila, že je mi příjemnější manipulovat s nimi bez zavinovačky jen jednou rukou (a to řada lidí právě na manipulaci s dvojčaty jednou rukou zavinovačku doporučuje). U prvního dítka jsem zavinovačku používala jsem v porodnici, u dvojčátek nakonec i doma na spaní v noci, protože zavinuté spaly klidněji (řadě minek to pomáhá, ulidňuje je to a připadají si jak v děloze). A protože byly narozené koncem května a první 3 měsíce jejich života byly velká vedra, používali jsme klasické zavazovací zavinovačky bez takové té zateplovací vložky, takže byly zavinuté, ale nebylo jim vedro. Když se ochladilo, přidávali jsme zateplovací vložku. Na parné léto moc nedoporučuju vyteplné zavinovačky se zapínáním na suchý zip, rychlozavionovačky se jim myslím říká (navíc moje děti byly docela draci a hodně se mlely a ze zavinovačky na suchý zip by se stejně vymotaly).
magdasan
13. led 2016
My měli (máme) rychlozavinku 80x80. Teď už super, ale po příchodu z porodnice jsme rychle sháněli starou dobrou zavinku, malá (49cm a 3kg) nám z rychlozavinky vypadávala 😃 A jelikož loni byla ta hrozná vedra, řešila jsem to tak, že jsem do té klasické nedávala tu vložku.Takže svázaná byla jak to měla ráda, ale nebylo jí teplo.
hojda
13. led 2016
Z Dita Tábor s materiálem outlast (tepelná regulace), dá se pouzději využít jako deka.
bambullkaa
14. led 2016
Mám červňákto a neměla jsem zavinovačku,teď čekáme březňátko a taky jí nebudu pořizovat. Mě to prostě nesedělo...Jen v porodnici.
naturbabyshop
14. led 2016
Na začátek je asi praktické pořídit spíš zavinovací plenu. Na léto je ideální nějaký čístě přírodní materiál, bavlna, bambus...ve velikosti 120 x 120 cm. Když zjistíte, že miminku zavinování nesedí, můžete ji použít jako deku, podložku, osušku, do kočárku atd. No a potom pořídit třeba nějakou klasickou plátěnou rychlozavinovačku (do kočárku, na noc atd.). Asi bych se nebála koupit hned 80 x 80 cm, protože kdyby byla hodně velká, můžete do ní dát miminko zavinuté v pleně a až povyroste, plenu jednoduše dál nepoužívat.

Sem začni psát odpověď...

Odešli