Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

andreahrbacova
11. dub 2009

veverko,ten můj se taky divně koukal,když jsme mu řekla že jsem koupila odsávačku na vysavač.Chudák už si asi představoval,že mu to i mozeček vysaje.Ale určitě to bude mnohem lepší než nějaké balonkové odsávačky.

veverka83
11. dub 2009

No, myslím, že on si představuje něco podobného 😀 😀 Já si taky myslím,že jsou nejlepší, prý má mimi na dlouhou dobu klid. A to je hlavní

agnessa
11. dub 2009

tak já se taky přidám - rozhodně jsem zbytečně sháněla klasické zavinovačky (nakonec nám stačily 2 rychlo)... no a taky zavazovací košilky - přišlo mi to mnohem nepohodlnější a nepraktičtější, než bodyčka...
malý poznatek od nás - velice rychle jsem vyřadila veškeré dupačky bez rozepínání mezi nožkami... no a v podstatě jsem velice rychle vyřadila dupačky, pohodlnější mi přišly tepláčky a balvněné kalhoty do pasu 🙂 jen na spaní jsem si nechávala overálky, ty jsou zas velice příjemné jak na oblékání, tak pro miminko - nikde netlačí...
taky punčochy jsme začli používat až tak od 2-3 měsíců
co se velikosti týká, tak malá byla takový průměr (52cm a 3600g při narození) a 56 jsme užili docela dlouho, takže si myslím, že jako základ mít pár kousků je určitě dobré a pak dokoupit buď 56 nebo větší... oni i tatínci zvládnou spoustu věcí dokoupit před příjezdem z porodnice (nebo těsně po něm 😀)
kojící polštář jsem nekupovala, nahradil ho obyčejný polštář, co jsme měli doma 🙂
no a také kupovat kosmetiku ve velkém je zbytečné... měla jsem na začátek jen lékařskou vazelínu na natírání, modrou indulonu na hodně suchá místa, líh + gázové čtverečky na pupík, slunečnicový olej, obyčejné mýdlo, zásyp (malá se hodně potí pod pažema, takže pořád sypeme, aby to neměla podrážděné), rybilku na zadeček a to je asi tak všechno 🙂 je dobré mít doma pro jistotu čípky nebo něco na snížení teploty a pro jistotu ophtalmo-septonex, kdyby byl nějaký problém s očima, ale téměř všechno jde dneska dokoupit rychle a bez problémů 🙂
t

jinak si myslím, že každé z nás se zdá zbytečné něco jiného a co jedna považuje za zbytečnost, druhé se osvědčilo 🙂 takže každá nastávající maminka asi bude muset sama najít, co jí samotné vyhovuje 🙂

agnessa
11. dub 2009

no a k těm odsávačkám - už nejednou jsem četla vtipnou poznámku, že ten, kdo vymyslel odsávačku na vysavač, by měl dostat Nobelovu cenu 😅 no, musím jen souhlasit - vyzkoušeli jsme balonkovou, hadičkovou, ale nedá se to s tou vysavačovou ani srovnat... jen starší generace je trochu v rozpacích, když vidí, jak se k malé blížím s hadicí od vysavače 😀

veverka83
11. dub 2009

andri, no zkoukla sem tvé albíčko a zůstala sem úplně paf, ty už si teda komplet připrvená, některé věcičky máme stejné, budou to fešáci 😉 Ale spoustu věcí už máš větších, že jo(aspon pro můj klid doufám 🙂 ) Páč jinak mám teda co dohánět. ☹

veverka83
11. dub 2009

Agnes, Dorotka je moc hezké jméno 😎

noangel
11. dub 2009

prihazuju do placu vrchol zbytecnosti nasi vybavy a to: souprava detskeho hrebenu a kartace na vlasy 😀 nevim proc sem si myslela ze to budu potrebovat 🙂

vanicku sem taky nevyuzila nejdriv umyvadlo pak hned vana, nuzky s kulatou spickou taky na nic

andreahrbacova
11. dub 2009

veverko,těch oblečků se neděs,moje mamča je tak trošku fanatik do nakupování ale skoro všechno máme ze sekáčů za pár korunek.A těch sekáčů tady kolem mě je spoustaaaaaaaaaa 😲 😲 😲 😲 😉
A taky hodně už máme ty věštší velikosti vlastně až do 74,a jednu soupravu mamča koupila na burze 80,ale je bezvadná.Jako nová 🙂 Takže určo buď v klidu 😉

Tak kartáček na vlásky máme taky tak snad ho využijeme,ale tak to se třeba používá i na masírování hlavičky,ne?
Holky ono je opravdu asi hodně zbytečných věcí,někdo to využije jiný zase ne,to je těžké.

agnessa
11. dub 2009

noangel 😎 😀 taky jsem byla tak naivní a koupila sadu na česání 😅 a nůžky s kulatou špičkou jsou pěkně na nic, nestříhají... nehtíky stříháme obyčejnýma nůžtičkama...
my vaničku využili docela dost - měli jsme ji v normální vaně, byla menší spotřeba vody a ze začátku nám to poskytovalo pocit jistoty 😀

Veverko, děkuju 🙂

veverka83
11. dub 2009

andri,tak fajn, já sem teda klidná, jo? 🙂 no a teda že je to ze sekáčů, tak to bych teda vážně neřekla.Kamarádka tam taky nakupovala a ty věcičky už nebyly vůbec hezké, já sem tam chtěla taky kouknout, ale když sem viděla co přinesla ona, tak sem si to rozmyslela, ale ted sem mile překvapená, tak tam asi zajdu, za to nic nedám.Uplně supr je ta mikina a vesta s kapucí, to je zlatoučké 😉 Já mám teda pár věciček v 56 a 62 nových a něco mám od sestry, jinak z větších nic, to si říkám, že budem dokupovat časem.Určitě drobek něco dostane a pak at to tam zbytečně neleží.Přece jen v létě toho asi moc potřebovat nebude.

Ty nůžky sem si tento týden koupila, tak to mám radost, že jsou k ničemu. No a hřebínek, tak ten určitě využijem, prý i když mimi vlásky nemá, tak se má jemně masírovat.No a jelikož já sem kadeřnice, tak budeme česat a česat..... 😀

andreahrbacova
11. dub 2009

veverko neříkám že vše co je vyfocené je ze sekáčů,něco je z Teska něco Ca,ale většina výbavy je ze sekáče.Zrovna včera jsem tam koupila nádherné lacláčky,jsou prostě úžasné,musím se na ně pořád koukat 😀 Tak ta mikča s tou vestou je zrovna z CA

andreahrbacova
11. dub 2009

ale jestli jsi myslela tu modrou mikču s ouškami a vestičku bílou,tak to je ze sekáče 😉 Taky tam nekupuji nějak obnošené věci,jen co se mi fakt líbí

veverka83
11. dub 2009

No tak přesně to sem myslela, hlavně ta vestička.Šupa 😉 Já bych ale ani na jedné fotce neřekla, že nejsou nové.Musím to jít taky zkouknout.Ono se nezdá, ale kupovat všechno nové, to by nás snad finančně zruinovalo, ještě že mám něco po rodině.

andreahrbacova
11. dub 2009

to máš pravdu,když to koupíš za pár korunek,tak ti ani není líto,že z toho rychle vyroste.Ty lepší věci se schovají potom pro další mimi,a zbytek se prodá na burze,která se u nás pořádá dvakrát ročně.No určitě to vleze do peněz když se nakupují jenom nové věcičky.Já toho moc po rodině nemám,protože u nás není zatím žádné mimi,od kamarádky budu mít zapůjčené akorát lehátko od CHiccka a vaničku na koupání.

konja
11. dub 2009

Tak já se taky přidám se svojí zkušeností. Vůbec jsem nepotřebovala (ani u jednoho dítěte) vaničku. Pokud nemáte sprchový kout, kde není možné napustit vodu, tak je podle mě vanička zbytečná. Tahat se s ní je pěkná fuška a voda v ní docela dost rychle chladne. Já teda využila pořádné lehátko do vany. Ne to látkové, ale plastové, které je po strnách vyvýšené a mezi nožčkama je zarážka, takže nemusíte mimi neustále držet, ale můžete si s ním hrátm šplouchat vodičku, případně si v klidu podat šampón atd. Takže já bych šla místo do vaničky do pořádného lehátka 😉 Pak jsem ani u jednoho dítěte nevyužila zavinovačky ani rychlozavinovačky. Některé maminky je používají a i dětem vyhovují, ale u nás to nevyhovovalo ani mě, ani miminkům. Takže bych doporučila koupit jednu rychlozavinovačku a pokud vám to bude vyhovovat, tak další dokoupit až déle. Rychlozavinovačka má oproti normální zavinovačce výhodu, že se dá rozložit na dečku, takže i kdyby jste ji nevyužili na zavinování, tak s ní můžete miminko jednoduše přikrývat. Místo nůžek s kulatou špičkou jsem u obou dětí používala malé kleštičky na nehty. Využívám je jak na miminko, tak na pětiletého syna, takže vydrží fakt dlouho! 😉 Odsávačka na vysavač je super, jinou už bych prostě nepořizovala. Nejprve jsem se ji taky bála,ale hned při první rýmě jsem pro ni běžela, protože ty odstatní jsou vážně úplně na prd! Na noc používáme spací pytel, abych měla jistotu, že se mimi neodkope. No ale bez čeho bych se prostě neobešla, tak to je kojící polštář. Nemám žádný z kuliček, mám z molitanové drtě, pořádně napěchovaný a je prostě super. Na konci je knoflík a poutko, zapnu si ho kolem pasu , sednu si, malou si tam položím a jediné o co se starám je jednou rukou přidržovat prso. Druhou ruku mám volnou, takže můžu dělat na počítači, najíst se, přečíst si noviny, přepnout televizi,... Navíc ono kojit v sedě větší dítě už je taky dost náročný, přeci jen už něco váží...Já bych koj.polštář nedala ani za milion 😉

veverka83
11. dub 2009

Jo a to sem ještě chtěla, na fotkách sem viděla, že máte pejska.My totiž taky, sice malého, ale o to větší je to dáblík.Jak myslíš, že přijme mimi_

andreahrbacova
11. dub 2009

já bych prcka taky koupala ve vaně,jenže my máme tak malou koupelnu,že jsem ráda že se tam vlezu já,natož abychom tam byli dva.Hold přenášet vaničku s vodou bude dělat tatínek,od čeho ty chlapy máme,že?
Tak to jsem ráda,že další chválí tu odsávačku na vysavač 😉
veverko,tak pejska mám u rodičů.My jsme se s přítelem před rokem a půl odstěhovali do bytečku, a náš hafan,který už bude mít osum let je zvyklý na zahradu,takže bych ho netrápila v bytě.Takže jak budeme jezdit za našima,tak doufám,že se s Vojtíškem zžije dobře. 😉

ilonkaa
11. dub 2009

Ahoj,tak se taky přidám s mojema zkušenostma..
Jak tady bylo psáno..zavinovačku jak normální tak rychlo jsem moc nevyužila..snad jen prvních 14 dnů,ale tedko používáme rychlo místo deky na přikrytí a super..
Kosmetika do začátku neni moc nutná....my jsem jen používali krém proti větru a bepanthen na zadeček a dokud jsem já kojila tak i na prsa..k tomu patří má další věc..zbytečně jsem kupovala kojo podprsenky..kdybych věděla jak to u nás s kojením dopadne ušetřila bych penízky,takže tu bych tedko šla určitě koupit až po porodu.. 😅
No kojící polštář teda využívám..dávám do toho malého a on v něm pěkně leží..Vaničku jsem nekupovala malej se od mala koupe ve velký vaně...nejdřív s lehátkem ted už bez něj..takže lehátko pro mě taky vcelku zbytečnost..No a myslim,že už mě nic jiného nenapadá.... 😕
Jo..... odsávačka na vysavač super věc.....DOPORUČUJI !!!!
Hřebínek na vlasy.....no sem tam.....sice vlasy máme,ale necuhají se nám 😀 😀 a nůžky na nehty..stříháme normálníma..kulaté prostě nešmikají 😵

veverka83
11. dub 2009

Tak to jo, já se trošku bojím, jak to budem zvládat.Hlavně když budu sama doma. ☹

konja:já ty kleštičky koupila sestře, když měla mimi a myslím, že je asi moc neužila, byla už zvyklá na nůžky, protože mně doporučovala nůžky.Ale jestli budou ty nůžky k ničemu, tak k ní naběhnu a půjčím kleštičky.To plastové lehátko mi přijde moc tvrdé pro mimi a hlavně ta zarážka mezi nožičkama 😒

noangel
11. dub 2009

veverka83 pes je nejlepsi hlidac a kamos vubec se toho neboj, kdyz nemuzu malyho najit tak je zalezlej se psem v pelechu a postuchujou se navzajem 🙂 (mame fenu ridgebacka)

veverka83
11. dub 2009

Jako on děti miluje, nechá se od nich tahat za chlupy, mlátit po čumáčku, drží, ani se nehne,ale mám strach z toho, že bude žárlit ☹ Tak snad to bude v poho jako u vás🙂

kikimaruska
11. dub 2009

My máme taky psa, fenku neidentifikovatelného křížence. Malého si očuchala a pak ho pořád ochranovala...i ted. Když jsme ho rozvinuli, tak pořád chodila a čumáčkem ho zavinovala zpátky, aby mu nebyla zima a dělala mu pelíšek, totéž i s dekou... Kubík ji mí hrozně rád a ikdyž má špatnou náladu a přijde Emilka, začne se na ni smát.. Máme i kocoura, ten též bez problému...ale ten si kuby nevšímá...Emi si k němu lehne, nechá se ošahávat...kocour ne.. 😉

aponchie
12. dub 2009

ten hrebinek na vlasy je dobrej pokud ma miminko ty lupinky na hlavicce a potrebujes je vysecat coz pri mekke fontanele je dobra vec namisto tvrdejch hrebenu+olejicek na telo z lekarny za par susnu myslim slunecnicovej a kulate nuzky naprd klasika je lepsi

kessiee
12. dub 2009

holky a co plienky? kolko kusov latkovych, kolko vrchnych nohaviciek...? pytam sa hlavne tych, ktore potom vyuzivali alebo chcu vyuzivat hlavne jednorazove plienky.

aponchie
12. dub 2009

latkovky asi 10ks celkem a vrchni nohavicky myslis na co kdyz rikas ,ze se ptas hlavne tech co pouzivaji jednorazovky? 😎 to ja nemela vubec na papirovky preci

bebinka
12. dub 2009

Jednoznačně nominuju plymo do kočárku, pokud má kočárek deklík, tak je plymo úplně naprd 😀
Kulaté nůžky - taky nanic, zlatý cvakátko 🙂
Rychlozavinku taky doporučuju koupit jednu, malej v ní byl cca 14 dní po porodu, to se mu to líbilo a pak už ne 😅
Jo a taky schvaluju okamžitě zavrhnout nákup dupaček, co se nerozepínaj mezi nohama 😀. To samý s věcma na malý mimi, který se přetahujou přes hlavu 😒

bebinka
12. dub 2009

Kessie my máme 20 ks látkovek na utírání blinkošů apod., je to fajn, protože je nemusim furt prát, jak je jich víc. Začínali jsme s deseti a zdálo se mi, že pořád žehlím plíny 🙄

smardik
12. dub 2009

bebinka s těma látkovkama naprosto souhlasím, já jich měla ai 8 a taky jsem přikupovala protože mi přišlo že jen peru a žehlím látkovky a že jich je pořád nedostatek. ted jich má 15 a ještě chci 5přikoupit - jednu má na noc pod hlavičku, jednu na hraní doma, jedna na hraní v kočárku, na říhání, na jídlo apod.

martimarti
12. dub 2009

Holky, já měla taky 20ks látkovek, malá se narodila v létě a točili jsme je pořád - na utírání po jídle, po ublinknutí, clona přes kočárek v létě, k doktorce vždycky alespoň 3-4 ks /na přebalovací pult, na váhu, .../, i když se používají jednorázovky, tak látkovky jsou hlavně ze začátku potřeba. 🙂

aponchie
12. dub 2009

ty jo ja vam poslu klidne 😀 ja jich mam z nemecka tech krasnejch barevnejch asi 40ks a vyuzila sem max 10 dve na prostridani pod hlavicku podlozku sem mela huggies na prebalovani na verejnejch mistech a jinak na ublinkavani sem uzila i bryndacky ,kterych nas obdarovali vseci snad milionem 😝 takze skoda cele plenky a na kocarek sem mela slunecnik v lete nebo preklapeci boudu 😀