Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

veverka83
12. dub 2009

Tak já těch plen mám asi dvacet, pořídila sem si i čtyři ty velké plenkové osušky.Prý jsou ze začátku lepší než froté osušky.Tu mám teda taky jednu, ale počítám s těma plenkovýma.Používaly jste je? kessi:ty vrchní kalhotky ani kupovat nebudu, budu dávat papírovky a kdyby náhodou prdola kvůli nožkám potřeboval široké balení, tak bych to dávala na papírovku a vím, že to převazují jen šnůrkou.

martimarti
12. dub 2009

Veverko, já taky používala po koupání jen ty plenkové, vlastně mimčo se nesmí utírat /myslím jako třít pokožku/, tak na to jsou tyto osušky výborné, froté mohou být "ostré".

smardik
12. dub 2009

aponchie já bych ty látkovky hned brala 🙂 máme pořád nedostatek, zrovna ted má malej poslední čistou, vše je na praní a zítra to musím vyprat.

aponchie
12. dub 2009

vidis ja strasne rada peru a zehlim takze pro me je to zabava 😀

smardik
12. dub 2009

aponchie no praní problém není, pere pračky tak to neřeším a upřímně moc nechápu jak někdo říká vadí mi praní - dát prádlo a zapnout je otázka minuty. ale žehlení ráda nemám, ale budu muset

soanpe
12. dub 2009

dont_speak
ten kokos tam je kvůli odvětrání,takže s tím gelitem nic moc

dobrý a hypoalergenní matrace jsou z tzv.líné, či stidené pěny

aponchie
12. dub 2009

zehleni plinek ,ktere sou na koupel a na blinkani je nesmysl 😝 😀

smardik
12. dub 2009

aponchie já to jen 2x přejedu, ale mám tam oblečení co vyžehlit musím a hlavně košile ☹, zítra u nás bude velké praní.

soanpe
12. dub 2009

Holky
já v porodce byla 8 dní a denně jsem potřeboval 2 ne´ěkdy i 4 košile. Fakt si nedovedu představit tahat svojeprádlo do porodky.
Kosmetika: do dneška olivový olej z lékárny, Rybilka a mýdlo Nivea. Nově opalvák La Roche Posay 50+ pediatric a prošly i sluneční brejličky 😎 samozřejmě šťourátka do uší atd. Sem tam hypermangán, když se malá v horku spotí nebo má lezlou pusinu.Asi jí rostou zuby a tak slintá jsk buldoček

konja
14. dub 2009

veverka83: tak já mám do vany tohle lehátko a jak synovi tak dceři se v něm moc líbilo. Ta zarážka mezi nožičkama je nikde netlačí, je to fakt dobře dělané. Já bych prostě bez lehátka nekoupala. Takhle zvládneš vykoupat sama, ale když musíš min. jednou rukou mimi držet, tak máš problém si i mokrou žínku z ruky sundat 😝 A aby mě pořád při koupání někdo asistoval to taky nejde...Já bych neměnila, moc se mě osvědčilo.

http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2...

matilko
14. dub 2009

Ahojik! Zbežne som vás prečítala a tiež čosi pridám 🙂
Látkové osušky sú naj naj naj!!! Fakt paráda, mám ich asi 5 🙂
Kojo podprdy maximálne doporučujem, točím dve a sú super! Kupovala som v Tescu asi za 250kč. Kojo košele si neviem vynachváliť! Perfektná vec do pôrodnice, keď sa kojí skoro nonstop. Mám dve a jedno kojo pižamo kupované z tehotne.cz.
Kúpeme v kýbliku, super vec! Malá je v ňom moc spokojná. Čo sa týka kozmetiky, úplne nám stačí mycia emulzia a telové mlieko od sebamedu, k tomu krém na tvár do vetra a zimy, ktorý už asi vymením za nejaký na slniečko. Krémy na opruzeniny nepoužívame.
Inak látkujeme a nežehlíme žiadne plienky. Počet plienok pod hlavičku asi 10-20ks, záleží, či budete mať poblijona alebo nie 😀

Každopádne som využila všetko, čo som kúpila. Kojo polstár už idem ale predať, nejak mi to nesadlo. Odsávačku na hlieny Ariana využívame zrovna teraz, jak má malá príšernú rýmu, je skvelá!

Keby čosi, pýtajte sa 😀

kubinkov
16. dub 2009

https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...
Omlouvám se inzerentce, ale tohle je podle mě zbytečnost nonplusultra. 😝 😝 😝

agnessa
16. dub 2009

Kubi, možná je to myšleno na odříhávání 😀 ale teda souhlasím, že je to vymoženost, která podle mě nemá smysl 😀

kubinkov
16. dub 2009

To jsem pochopila, ale nikdy mi to nechybělo, čtvercovka posloužila stejně. Mám podezření, že případný blink by šel stejně vždycky vedle. 😀

agnessa
16. dub 2009

aspoň bys to nezašpinila 😀 😀
jinak když si vezmu, že látkovka stojí maximálně 20kč a toto 50..... 😀 ale tak kdo ví, třeba to někomu bude vyhovovat 🙂

sisstin
16. dub 2009

agnessa: látkovka za 20Kč, to radši nekupovat nic 😝 pže to je aušus nevídanej...látkovky jsou pekelně drahý..ty moderní, ale zas se pak investice vrátí po několika měsících 😀

agnessa
16. dub 2009

Sisstin, já jsem myslela obyčejný čtverec na podkládání 😉

sisstin
16. dub 2009

agness: jo aha...no já mám ty asi za 20Kč..látkovky jsem prodala..a každá je po vyprání jinak velká a lezou z toho nitě..a vidíš skrz ně 😅

garfie
1. kvě 2009

Holky, hlavně toho nekupujte zbytečně moc! Zvlášť dneska, kdy jsou otevřený supermarkety nonstop a všechno v nich seženete podle toho co budete potřebovat i o víkendu. Tzn. já neměla doma ani lahvičky, dudlíky...no nic 🙂 Kojící podprsenku doporučuju jednu kvalitní, hezkou (bez kostic, ty utlačují mléčné žlázy-ale vyrábí se!!), jinak stačí ty lambady. Kupte si ji až na poslední chvíli. Velikost tak, aby se vám do ní vešla kromě prsa ještě ruka 🙂 Krásné má anita, dělají barevné, s kytičkama a tak...cca kolem tisícovky. Ale dají se nosit i potom, tak jsou hezké 🙂
Kojící košile-zbytečnost, není takový problém vyhrnout normální triko-nebo spát v manželově košili 🙂
Kojící polštář-zbytečnost, stejně vám poslouží (i na spaní v těhotenství) každý polštář, nebo ten dlouhý plyšový hroch z Ikea 🙂
Látkové osušky jsou bezva, navíc jsou velké, takže i dlouho vydrží.
Kyblík na koupání vydrží hrozně krátce, ale zase ho pak můžete používat na utírání prachu 😀 vanička vydrží dýl, ale stejně tak do půl roku, pak už je většinou malá.
Rychlozavinovačka stačí myslím i jedna.
Noční košile do nemocnice jsou určitě zbytečné.....
A teď už mě nic víc nenapadá 🙂

jmisa
1. kvě 2009

Garfie, když Ti v porodnici noční košile nedaj, tak zbytečný nejsou 😀 Ale tam kdy je dávaj, bych si je nebrala.

blka
1. kvě 2009

Garfie, super výčet 😉 . Věděla jsem, že se nemá nosit kojící podpsenka s kosticí, ale nevěděla jsem proč a už to vím 😉
Kyblík se podle mě využije stejně dlouhou dobu jako vanička.

Spíš mám problém s tím, abych neměla zbytečně moc nebo málo oblečení určité velikosti ☹

astrane
1. kvě 2009

Blka-to budeš mít vždycky-něčeho moc a něčeho málo... 😉 😀
pořád se něco dokupuje a něco posílá dál..... 🙂

Já teda zavinovačky doporučuju dvě...ale na léto myslím i jedna bude stačit....

Kojící podprsenku já třeba musím mít 100% bavlnu a to anita nedělá...měla jsem taky kytičkovanou- asi za 300 😉

Kojící polštář budu mít asi za stovku od kámošky,myslím,že ho využiju,mám blbý záda a stejně si při kojení pořád něco strkám pod ruku(měla jsem celkem těžký mimičo a jedlo fakt dlouho 🙂 )Myslím,že kupovat nový a drahý je zbytečné....

vanička vydržela asi 3 měsíce,pak šup do velké vany na lehátku....Vaničku použijete znovu třeba v létě tak na ročního prcka místo bazénku,pokud máte nějakou zahrádku... 🙂

blka
1. kvě 2009

Astrane, tak dík 😀 . Jsem myslela, že existuje nějaké optimum 😀 . Ale nevím, co je lepší, jestli moc nebo málo 😅 😀

Kojo polštář mám taky z druhé ruky, za nový jsem 700,- teda dávat nechtěla 🙄

Rychlozavinovačku mám půjčenou, ale má uvnitř flauš, takže to pro letní miminko asi nebude 😅 . Jinak mám 4 klasiky po mně a po manželovi, takže to bude stačit 🙂

garfie
1. kvě 2009

S tou bavlněnou podprsenkou nevím, pokud ti jiná nevyhovuje tak je to jasná volba, ale zase se dřív vytahají-a že kojící podprdy se zničí rychle, prakticky jinou nepoužíváte...zvlášť velký prsa moc neudrží.
Ono holky-i ty oblečky se dají dokoupit, takže nepřehánět 🙂) Hlavně aby to mělo spostu cvočků na rozepínání-hlavně mezi nohama-a rozhodně ne na zádech! Nejvíc spotřebujete asi krátkých bodyček, nebo takovejch těch celejch rozepínacích overálků.
jmisa: 😀 to jsem netušila, že jsou ještě nemocnice, kde košile nedávají...

soanpe
1. kvě 2009

já třeba preferuju polodupačky,protože ty pidi cvočky,ratebtky atd. se v polospánku dost blbě zavírají.
kalhoty s pružným lemem místo gumy bych asi hodně postráídala.
body mám ráda CA,malá má 7kg a 63cm a do vejde se stále do některých 56 😲
hodně používám spací pytle,do zavin. se mi malá vešla tak do 2měs.

soanpe
1. kvě 2009

ratebky 😀 😀 😀 😀
patentky 😅

astrane
1. kvě 2009

no vzhledem k tomu,že mě pořád teklo asi rok mlíko,tak byla bavlněná jasná...v nebavlněné mám pak vyrážku... 😝 Ale je pravda,ža rychleji ztrácí tvar a na další dítě je potřeba zase nová....

Dupačky mám zase raději bez zapínání mezi nohama-nebaví mě zapínat tolik druků na kroutícím se miminu,tak raděli svleču a zapnu pak zase jen na ramínkách,polodupačkám jsem nějak nepřišla nachuť třeeba vůbec....to je už každýho volba,co se mu líbí a co mu vyhovuje.Já jsem příště zvědavá na bodýčka+ látkovky,to nemám vyzkoušený na mimču,jen na batoleti a tam už jsem moc bodýčka nedávala....jinak teda jsou super 🙂 A overálky až tak od 3 měsíců na noc.Dokud pořád přebaluju v noci je to s tím rozepínáním a zapínáním pro mě nepohodlný-vždycky to někde zapnu nakřivo a musím znova adítě se mi u toho pak zase probouzí,nebo naopak řve hlady stále víc..... 😖

Garfie-souhlas-zapínání na zádech je jednak na pendrek-nepohodlné pro mamču a za druhé mimčo na tom pořád leží a tlačilo by

senja
24. zář 2009

- Kojici podprsenka: Mam mala prsa a ani ted se mi moc nezvetsila, takze vyborne jsou elasticke sportovni podprsenky-bolerka. Stahnout ji dolu nebo vyhrnout nahoru je pro mne jednodussi nez se trapit nad rozepinanim "zavesneho" kosicku.
- Kojici polstar: Koupila jsem takovy lepsi s vyplni z polystyrenovyhc kulicek. Vyuzila jsem ho akorat v tehotenstvi na spani. Maly se mi na nem vzdy sjede hlavickou dolu nebo nekam zapadne, takze fakt vyhozene penize 😠
- Moc bodycek: Vidim to v albech tehulek jak zbesile nakupuji ty sady 10ti bodycek v jedne velikosti. Verily byste, ze pro zacartek bohate staci mit jen 4? 😀 Take bych tomu kdysi neverila 😅 Na prvni mesic pro letni mimco nam z obleceni na doma bohate stacilo 3x body s dlouhym rukavem + 2x s kratkym + 2x overalku + 3 pary ponozek + 2x bavlnene cepicky. Zbytek zustal lezet.
- Tezka (velka) chrastitka: Vyrobci se nas snazi nalakat na spoustu funkci v 1, ale pritom jsou k nicemu. Kdyz miminko zvladne udrzet ho v ruce uz ho chrastitka zajimat nebudou 😀 Takze krasna chrastitka od Tolo nam lezi v krabickach a maly si zvesela chrasti tenkou plastovou kytickou od ceskeho vyrobce za par kacek.
- Hned nekolik dudliku od stejneho vyrobce: Mrne nam dudlik proste odmitlo, pritom jsme ho mely doporuceny od lekarky ze zdravotnich duvodu. Museli jsme zkouset jine az nam nakonec sedl treti.
- Lehatko do vanicky: Je dobre, ale nas treba v porodnici nenaucili jak se s nim zachazi, rovnou nas cvicili na koupani v ruce. Takze doporucila bych s ni nespechat.
- Dokud nemate zjisteno co vase porodnice nabizi zdarma, nekupujte do ni NIC. Ja treba ted musim prodavat poporodni kalhotky, protoze v porodnici jich kazda dostala 5x.
- Praci vlozky do podprsenky: Koupila jsem si je, protoze jednorazovky mi ze dne na den dosly a v jedine prodejne zdravotnich potreb v nasich koncinach je zrovna nemeli. Nic proti eko maminkam 😉 Ale ja jsem prvni mesic tech 6 ks vyuzila za pul dne a v tom spechu je nestihala vyprat, aby stihly uschnout.
- Moskytiera jak na postylku, tak na kocarek: UPLNE zbytecna vec, pokud nebydlite uprostred mocalu.

aponchie
24. zář 2009

senja..souhlasim se v sim co napsala..ja teda az ted dokupovala po jedne sade dupajd a bodynek..,ale taky jsem nikdy nemela manii na obr sady bodynek ponozticek atd..skod apenez

musko
24. zář 2009

sen, súhlas, akurát tá moskytiera na kočík - máme dvor pri RD, tak dávam a aj na prechádzky a viem, že mi nik nebude hrabať do kočíka"tak ukážte to miminko" - ma z toho u prvého syna omývalo..... 😉