Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

blka
4. říj 2009

Tak my stříháme kleštičkama. Ve spánku. Nožky jsme ještě nestříhali, ale za chvilku budeme muset.

Květinko, já myslím, že pro lednové miminko je ta zavinovačka do autosedačky ideální 😉

Soanpe, prosím tě, ta kalciovka se jmenuje jenom takhle? Mareček snese jenom bepanthen, po ostatním mu zadeček hnedka zčervená. Vypozorovala jsem, že to jsou krémy s obsahem zinku. Sice mám teď novej bepanthen, ale pokud bych mohla ušetřit téměř 250,- Kč, budu ráda 🙂

My jsme rychlozavinovačku vůbec neužili. Měli jsme půjčenou (naštěstí), ale Mareček byl hrozně droboučkej a v té zavinovačce byl strašně ztracenej, vůbec ho neobepínala, takže pro nás byly ty klasické super. Možná teď by mu byla tak akorát. Můžu vyzkoušet.

cazadora
4. říj 2009

holky myslíte že se mi vyplatí koupit košík na miminko abych do něj dávala miminko a "ochránila"jsem ho takzvaně od mojí milováné dcerušky dvouletý když budu potřebovat třeba na wc? měla bych ho v obýváku na odkládání

naty
4. říj 2009

blka: jj, je to kalciová mast...já sem jí třeba dostala na ekzém, tam teda vysloveně nepomohla, ale ani neuškodila, spíš hodně promašťuje...

blka
4. říj 2009

Naty, děkuji 🙂

kubinkov
4. říj 2009

cazacora: Košík proč ne, ale aby byl hodně stabilní, protože se na něj malá určitě bude věšet. 😉 😀 😀

cazadora
4. říj 2009

kubinkov to mě napadlo taky aby mi natálka malou nezvrhla nebo tak něco, ještě to musíme promyslet. MM mi včera řiká že na natálku jsme taky nic neměli, že byla dycky jen někde položená, tak sem mu říkala, že natálce ale nehrozilo, že jí někdo vypíchne oko, zlomí ručičku atd 😔 tak souhlasil že teda něco bude třeba

bury
4. říj 2009

cazadora - třeba Natálka bude svojí sestřičku opečovávat a nebude hrozit nebezpečí 🙂
já o koši zase uvažuju proto, že je takovej mobilní a můžu s ním jezdit po celým bytě.... a postýlku bych koupila až dýl, že by nám ze začátko spalo mimčo jenom tam - prý se jim tam víc líbí, že je to takový menší a útulnější, než postýlky. a hlavně jsou ty koše krásný 🙂

svoja
4. říj 2009

Zdravim,
tak to tady procitam a musim vyjadrit vdek za vsechny rady a tipy 😉
Jsem z toho ale porad volaka zmatena 😀
Mimi se nam ma narodit na silvestra, takze do kociku mame zimni fusak emitex (asi jako vetsina tady, jak jsem zjistila 😅 😉 ), do autosedacky taky emitex....taky jsem ho videla u hodne mamin. Rikam si, jestli to neni zbytecne, ale co uz. Pak mame dve kombinezky teple a jednu soupravicku teplou...takze v zime myslite dat mu na sebe co? Plinu, bodycko, overalek, mikcu treba, ponozky, cepicku, kombinezku, fusak...?? Co deka? Co pod fusak?
A co v zime do postylky pod mimi? Mame frote prosteradylko...polstar a perinku(polstar pry byt nema??? 😅 😕 ), nejaky ty mekoucky zavinky....
...se omlouvam, ze pisu jako debilek....a diky predem🙂 😉

naty
4. říj 2009

svoja: já myslím, že ta mikča pod kombinézku už není potřeba, pokud ho budeš dávat do fusaku...deku na fusak taky nepotřebuješ, a pod fusak nevím, co myslíš? 😀 To samý do tý zavinky do autosedačky...řekla bych, že jsou dost teplý, když máš fusak combi, tak i zbytečný, ale tááák krásný.... 😵 😀 ...no, mám to stejně... 😀

Místo polštáře jenom plínku třeba...kdyby blinkalo a tak, polštář opravdu ne...až někdy od dvou 😕 let, myslím...

svoja
4. říj 2009

Naty: pod fusak jako do kociku, jestli ten fusak polozit do te korbicky jen tak...ale asi jo, blbej dotaz 😅
No bude to asi sranda, az my nekam vyrazime🙂🙂
Dik!

naty
5. říj 2009

svoja: Já to taky ještě nemám odzkoušený, jen tak co sem vyčetla a bylo mi poraděno...však pak uvidíš, jestli mu bude zima nebo se bude potit, každý mimi to má asi stejně jinak.. 🙂 ...

Pod ten fusak bych asi nic už nedávala, leda, že bys měla nějakou korbu, kde by bylo ze spodu něco hodně cítit - myslím jako, že by jí to tam vadilo při ležení, ale myslím, že ten emitex je i celkem slušně silnej, takže by to neměl být problém...spíš tak do fusaku pod hlavičku plínku...

musko
5. říj 2009

svoja, miminku sa najlepšie v noci spí v klasickej zavinovačke - aj Tebe sa s ním bude lepšie manipulovať, budeš mať viac istoty v rukách a bude sa Ti lepšie kojiť.... Mareček spáva v zavinovačke doteraz, dúfam, že ešte aspoň 2 mesiace bude :o). Rýchlozavinky som nemala rada - sú pekné, ale nepraktické a rýchlo z nich dieťatko vyrastie.... Miminku do zavinky stačí plienka, body a košieľka a na nožky ponožky a ja som balila do plienky zloženej do trojuholníka, rýchlejšie sa to v noci prebalí..... a mimi sa Ti tak nepreberie.....

svoja
5. říj 2009

NATY jo, to jsem si taky rikala....to bude spotreba plinek🙂

MUSKO dik🙂 my mame takovou tu fleesovou zavinku
http://www.mimi-autosedacky.cz/cz-detail-100202...
tak myslis, ze to v ni pujde? v noci se prebaluje jak casto? 😅
a perinku na to uz nee?

ejaja
5. říj 2009

ja koupila do kočárku podložku, na ní dám už jen plínku z hyg.důvodů. holky tu psali, že emitex je teplý a dítě do něj nemusíš extra oblíkat. kombinézu určitě ne. kamarádka dává do aestheticu i v mrazech jen lehký věci a mimi je krásně v teple. ale jen zprostředkovávám. 😉

ejaja
5. říj 2009

pardon za tu hrubku 🙂

svoja
5. říj 2009

uaaaa no tak ja nevim teda ted🙂 asi vyzkousim na sobe🙂 zavru se do fusaku a uvidim🙂

ejaja
5. říj 2009

určitě bych zkusila po chvilce ve fusaku sahnout miminku na tělo, když bude teplé, zima mu být nemůže. ale nevím, nejsem zkušená 😝

musko
5. říj 2009

svoja, ta zavinka je fajn, len ja som myslela tú klasickú, čo sa zavazuje na mašličky, sú vačšei( dlhšie) a pevnejšie. A či na to deku - uvidíš, či bude miminku zima, alebo nie, u novoška by som asi dala. U novoška prebaľuješ v noci aj 3x.....

arietiska
5. říj 2009

svoja: hned jak bude mimi na světe, budeš vědet jak ho oblíct. Mělo by být v podstatě o jednu vrstvu víc oblečený jak ty. Určitě nenavlíkat, miminka to nemají rádi. Ale neboj ono se ozve, když mu bude teplo. Nedá se moc radit co mu budeš oblíkat, protože není vůbec jasné jáká bude zrovna zima. Do nuly ho oblíkneš určitě daleko míň jak do -10. Můj syn spával i 5h v tahu v žundru kde bylo kolem nuly. To měl na sobě bodýčko, dupajdy, flísové tepláky a flísovou bundičku s kapucí, kterou jsem dávala na čepičku. To nosil od začátku prosince, skoro do konce února. V tom hrčel do obyčejnýho zimního fusaku /berana jsem dávala ven jen opravdu v mrazech/. Bylo to pohodlný i na vyslíkání a oblíkání. Kombinézu jsme využili jen na cestování po městě, vycházkách, do auta. Když byly moc veliká zima, třeba jsem ho ještě přikryla dekou.
Fusak do autosedačky považuji za naprosto zbytečný. Převážně každej startuje v zimě a zahřívá auto než tam vleze. Pak si topí, aby nemrzl a dítě tedy musí být taky vyslečený a ne nabalený jak ven, když v autě je jak v létě a ono má pak vylézt do zimy.
Na spaní jsme používali klasickou hnusnou starou zavinovačku. Můj syn ji miloval snad do 3 měsíců a rychlozavinovačku vždy hned rozkopal. Ale to je hodně o dětech, pořídila bych až bude dítě na světě. 1. rychlozavinovačka se neztratí /je fajn třeba i nanošení mimi malého pro návštěvy/. A třeba si opravdu někde půjčit klasiku. Víc určo ne, jsou děti co v tom spát odmítají.
Věcí na obleční bych pořizovala co nejmíň, a pak dokupovala až je mimčo na světě dle potřeby, velikosti atd. Každá máma si totiž oblíbí z těch věcí co má jen tak polovinu a tu neustále opakuje a nakonec dokupuje. Tak třeba jako já si hodně oblíbila flísové teplákovky na zimní spaní /jiné kalhoty a svetýrky a nevím co leželo ladem/. 🙂 Košilky jsme nepoužila snad nikdy jako bodýčka s kr. rukávem.
No nejlepší je dětit věci a pak jebuď použít nebo ne. 🙂
Oblíkání a nákup věcí je alchymie ... každá jsme si tím prošly. Promě asi největší obava. 🙂

arietiska
5. říj 2009

ejaja: jo jo ošáhavt miminko je skoro nutnost. Člověk si není jistý jak mu je teplo či zima nikdy. Ale neshat na nos a ruce. To může mooooc klamat ... na krk zezadu nejlépe. Ale to zase každá mamča zjistí kam si sáhnout. 🙂

svoja
5. říj 2009

Hahaaaa, to bude fakt sranda....tak neco mame zbytecne - bud fusak do autosedajdy a nebo ty kombinezky....ale zas si rikam, ze do toho fusaku ho nemusim uz tolik strojit...a kombinezky byly za par korun z mmb...a ten autofusak muzu kdyztak dat i do kocarku a stridat to....hilky a co mazani oblicejicku necim, kdyz je zima???

arietiska
5. říj 2009

svoja: v noci se přebaluje s kojením. 😉 Časem někdo nepřebaluje vůbec, když zjistí, že hovínko neškodí, neopruzuje a dítě spí jak dudek.

arietiska
5. říj 2009

svoja: neboj, užiješ vše. I fusak i kombinézu. Kombinéza jedna být musí. Až třeba pofrčíte k Dr. 😉
Mazání obličejíčku určo v mrazech jo. Ideální je Infadolan. 😉 Je super i pro citlivé dětičky, které mají tendence na ekzémy. Klidně čistá dětská vazelína. Kosmetiky je mega moc, ale občas myslím, zbytečně drahá ... Bubchen má celkem dobré přípravky, minimálně jejich krém na opruzeniny, ten je fakt skvělý a léčivý. ... Bephanten je fajn, ale drahej. ze začátku, bych ho,ale doporučila. Je super na hojení bradavek. Už v porodnici někdo ocení jako já. 🙂

klara.t
21. říj 2009

Přijde někdo na nějaké další zbytečnosti ve výbavičce?

aponchie
21. říj 2009

ja nesnasim ty ponozticky 😀

pajinkaa
21. říj 2009

ahojky, já jen v krátkosti napíšu, co jsme nevyužili my..

- kojící polštář - naučili jsme se kojit v leže, takže jsem ho zkusila použít tak max dvakrát, určo bych si vystačila s polštářkem - když už bylo potřeba ... jak je větší, už není potřeba nic..
- dudlíky (máme jich asi 8 - různé druhy, ale nemáme dudlíkové miminko - i když občas s ním usnul, ale nezůstalo mu to) - asi, že je pořád kojený..
- lahvičky - protože kojím, čaj do něj dostat je problém...
- kapsář (nebesa jsme ani nekupovali naštěstí)
- klasická starší zavinovačka (byla měkká, malej se v ní lámal, a to zavazování ho fakt nebavilo - naopak rychlozavinky jsem hooodně využívali a měli jsme dvě! Ty byly super! 🙂
- nánožník na autosedačku (nepoužili jsme vůbec a to máme březnové mimčo, kdy ještě sněžilo)

naopak, co se nám osvědčilo:
- jasně oblečení (ne moc), ale určitě i něco v 56, i když mimča rychle rostou, tak v čem by ty první týdny "chodily" 🙂
- přebalovací pult (mám na míru dělaný a je super, všechno potřebné tam mám a doteď tam malého přebalujem) - máme ho v koupelně, takže využíváme i při koupání
- vanička - velká, obyčejná (cca za 300)
- houpací lehátko (máme od FP a super! 🙂 Používáme cca od 2,5 měsíce.. zatím pořád.. (malej má 7,5 měs.)
- hrací deka s hrazdičkou - stejné využití jako lehátko (je potřeba mimču pozice i místa střídat)
- deky, rychlozavinovačky
- koš (není nutný, ale na první 3 měsíce byl bezvadnej, mohla jsem si malého vzít i do koupelny), ale pak už ho to tam nebavilo - takže se podle mě nevyplatí koš za 4 a víc tisíc (já měla novej a za 2 tis, to ještě šlo, za tolik se prodávají i bazarové)
- jednorázové podložky (hodně)
- klasické bavlněné plínky (mám poděděné asi 40, ze začátku tak 30 jich pomalu v oběhu bylo, používám na cokoliv) a to nelátkujem.
- i plínkové osušky (asi 5)
- žíňky froté na koupání
- kulaté nůžky z lékárny, výborně stříhají a přijdou mi bezpečnější, než ty klasické naše špičaté..

a spoustu dalších věcí, ale už nevim..

pajinkaa
21. říj 2009

jo, jak píše Aponchie - ty malé ponožtičky jsou krásné, barevné, zvířátkové, ale my měli brzo cvalíčka, kterého skoro všechny řezaly do nožiček - tak to bylo fakt nanic 😠 . Takže vybírat pokud možno méně stahující..

tince
26. říj 2009

holky poradte, chci koupit bílou křticí zavinovačku ale dneska v obchodě mě překvapilo že maji čtvercové a obdělníkové, tak nevím ktera je lepší.Čtvercová má krajku všude kolem tvaře miminka ale obdělníková se zase zda větší a mimi nevykopné ten rožek co ma čtvercová.Poradte prosím ☹

kjajule
26. říj 2009

Tak myslím, že záleží jak velké dítě tam chceš dát...Tu čtvercocou jsme normálně používaly asi do 6 týnů pak už malej vykopával ten rožek a čouhaly mu nohy...Tu obdélníkouvou zhruba do tří- čtyř měsíců.Celkově nechtěl být moc v zavinovačkách , ale ta obdélníková určitě vydrží déle a je pro větší dítě...Záleží kdy mimčo chcete nechat pokřtít... 😉

kvetinka7
26. říj 2009

Holky, chci se zeptat na vyuziti lehatka / hraci deky.
Ma smysl kupovat oboji ?
Postylku budeme mit v loznici.. cely den bude se mnou v obyvaku.. premyslim, v cem tam bude spat..
Muze spat v lehatku i male miminko?neni to casove omezene? nenici mu to zada podobne jako autosedacka?
neni jednodussi koupit rovnou hraci deku a tam ho polozit..?
u ni se mi nelibi,ze vlastne lezi na zemi..
lehatko je super pro chozeni na navstevy ..
az je vetsi, tak je, podle me ,dobra cestovni postylka, v ktery si bude hrat .. abysme to vsechno vyuzili 😝
dekuju za napady 🙂