Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

gababa
30. říj 2009

Ještě se zeptám, nevím, jestli koupit na den do obýváku/kuchyně/k babičce.... cestovní postýlku, jen ohrádku, dečku s hrazdičkou nebo tzv. jídelní polohovací židličku - prý se v ní může válet i novorozeně!?
Máte s ní někdo zkušenosti? Mám možnost mít jí za levno a přijde mi to šikovný. Jen nevím, jestli v tom může miminko i spinkat a jestli to není moc jako autosedačka a nebezpečný pro zádíčka.
Děkuju 🙂

lamarika
30. říj 2009

gabala: na spinkání to není. Já osobně nejsem zastáncem těchto lehátek, takže bych spíš volila ohrádku nebo takový to skládací pěnové puzzle (to má perfektní úložnost, takže ho můžeš kdykoli schovat). Jestli je to k babičce, tak bych volila to puzzle 😉

soanpe
30. říj 2009

pologovací jídelní židle až když mrně sedí.spíš bych dala lehátko.tam je miminko schoulený ale ne zalomený a tíha se rozprostírá do celé plochy tělíčka.
na ohrádku už jsme psala názor a přilkáním se k postýlce viz o stránku zpět
puzzle jsou super,ale 2m mimčo bych na zemi nenechávala.ale to je na uvážení každé maminky.i kočárky mají z hyg.důvodů určenou min.výšku.kvůli prachu

senja
30. říj 2009

Jidelni zidli urcite NE!!! Sikovny je to vazne jen na to jidlo. Neni to prizpusobeny delsimu lezeni. U lehatka take nikdy nevis, zda ti v tom male bude lezet, dopredu byh to nekupovala. Treba ten nas v lehatku sice lezi, ale vydrzi tam fakt jen chvili a take podle nalady. Nekdy spusti takovy rev, kdyz ho tam davame, ze spolehat na lehatko vubec nemuzeme. V ohradce ti ditko take nemusi vydrzet a decka s hrazdickou je jen na hrani v urcitem veku (par mesicu) a jen na chvili - max tak 15 minut, mrne se jeste neumi samo zabavit. Takze ja osobne bych volila tu postylku nebo lehatko.
P.S. Kamaradka mela do kuchyne pro malou cestovni postylku, ale od cca 8 mesicu ji v tom odmitla sedet a vyzadovala pustit ji ven na podlahu, aby mohla vsude lezt a kramarit 😉

senja
30. říj 2009

K te decce s hrazdickou: Souhlasim se soanpe - na holou podlahu (byt s kobercem) bych to nepokladala kvuli pruvanum a prachu (ja ji davam do postylky nebo na nase 2m siroke letiste), to same plati i o lehatku - osobne bych to na zem nepokladala, ale to je opravdu na uvazeni kazde maminky 🙂

meleri
30. říj 2009

bacha na ohrádku z té sítě, moje mamka nám to koupila s tím jak je to super, a malý v ní nechce vůbec být máme je měsíc a byly to vyhozené peníze....mamka argumentuje tím že my v ní jako malí byli v klidu, ale malý např. vydrží v postýlce ale v té síti nechce být...
tu deku s hrazdou stačí podložit několika vrstvami měkkých dek, pokud máte parkety..na dlažbu bych to nedala..pokud je mimi úplně malé..

kjajule
30. říj 2009

Tak já mužu napsat jak to probíhalo u nás...Lehátko s hrací dekou jsme měli na střídačku a užila jsem obojí.Deku jsem měla položenou na pěnovém puzzle a lehátko většinou na gauči a později na zemi měla jsem strach aby se tam nějak nedohrcal a nespadnul...
Ted máme ohrádku dřevěnou a hrací koutek když si potřebuju někam odskočit tak ho tam šoupnu...nebo když vařím.
Cestovní postýlku máme taky jelikož jezdíme často k babičce a na chalupu...
U Nás se snad využije všechno. 😀 Ale zase na druhou stranu musím říct , že jsem kupuvala akorát hrací deku lehátko malej dostal od strejdy, ohrádku od prarodičů a cestovní postýku máme půjčenou...

Pokud by to šlo tak bych si hrací deku a lehátko někde půjčila nebo koupila z druhé ruky...Nepoužívá se to tak dlouho na to aby se to zničilo...

soanpe
30. říj 2009

holky, já si myslím,že každý prcek je osobnost,takže když někomu vyhovuje to,či ono,tak někomu to vyhovovat nemusí 😉
já třeba od 3,5m nemohla nechat Sofí na posteli,protože se už přesouvala z místa na místo 😅
ono ani když počkáte na narození prcka,tak nepoznáte ,jestli se mu daná věc biude líbit, nebo ne 😉
to,že tu někdo psal,že to a tamto se nevyplatí,protože to je na pár měsiců,tak ano. Je to na pár měsíců,ale to je i hluboký kočár,vanička, oblečení.... u dětí je to tak, bohužel (nebo bohudík 😅 )
si udělejte radost a kupte, to co se vám líbí.vždyď ty mini věcičky jsou tak náááádherný 😵 😵 😵 😵 😵

mmmk
31. říj 2009

Ahojte, chci se zeptat, jestli jsou k necemu takova ta lehatka do vany (u hlavicky zvysena, plastova nebo molitanova). Mne to pripada jako zbytecnost, ale vcera v obchode s detskyma potrebama rikali, ze je to do vanicky nutnost, ze prece nenecham lezet mimco ve vode a na tvrde vanicce 😅 Je to tak? Vsimla jsem si, ze spousta mamin koupe mimca ve vanicce jen tak nebo jen s plinkou.
Dik za odpovedi.

ladida.l
31. říj 2009

mmmk - já koupu s lehátkem. Je to pohodlný, protože nemusím celou dobu malýho přidržovat - jsem jen ve střehu... 😀 Mám látkovou - molitanová mi přišla nehygienická, u látkový jde sundat potah a vyprat ho a navíc rychle schne - navc to stojí pár korun - dala jsem za to asi 120 Kč...

kjajule
31. říj 2009

Tak my měli ze začátku molitanovou ,ale asi bych taky už ted koupila tu látkovou podložku po pár koupáních sem ji vyhodila... začaly z toho odpadávat kousky a hrozně dlouho to schlo i když sem to vymačkala...takže mi to taky přišlo dost nehygienické pak jsme koupaly bez podložky.Miminkám se stejně nejvíc líbí hodně vody a to je ti podložka k ničemu...Stačí trošku přidržet hlavička.... 😉

robin154
31. říj 2009

my lehátko do vaničky nemáme, od začátku koupeme bez něj a žijeme 😉 . Jinak co se týká zbytečností ve výbavě: nikdy jsem nepoužila rychlozavinovačku, pytel na spaní jsme taky nepotřebovali, nemám ani sterilizátor, ani ohřívačku na lahve, ani odsávačku mm - kojím doteď 🙂

meleri
31. říj 2009

mmmk,

já s přiznám že bez lehátka si to ani nedokážu představit! 😅 teda teď už né protože je samozřejmě veliký ale nazačátku sem fakt byla ráda že sme to měli..měli jsme to plastové ale nic moc, nejlepší je hadřené , koupíš to za babku, dobře to schne, když se ti to nezdá přepereš v pračce...
ve vance můžeš koupat zezačátku jak se moc nehýbe ale pak je to clekem dobrá věc to lehátko.

tak my zavinovačku celkem využili, ale pytel už míň...

katty_k
31. říj 2009

co se hraci deky tyce, mala ji miluje co ji dostala, mame ji na koberci co lezi na drevene plovoucce, je mimo pruvan a prach neresim. Ono nic se nema prehanet, jak se rika "spina v byte, zdrave dite", mala je zdrava, odmalicka je v blizkem kontaktu se dvema psy a nesleduji zadnou ujmu z toho, ze obcas vytrhne par chlupu z nasi kolie a cpe si je do pusinky.
Podlozka do vanicky, to me ani nenapadlo kupovat, ale nektera miminka to jiste mohou zboznovat, me to prislo zbytecne, dite stejne pri koupani drzime.
Lehatko - houpatko, zvlaste to polohovatelne je super, idealne aby melo pojistky proti houpani a taky pogumovanou spodni cast, zabrani to posunu. Mela jsem dlouho Terezku v houpatku na stolku u sveho pracovniho stolu a nemela jsem diky tomu strach, ze by mi spadla.
Ohradku si vyzvedavame pristi tyden u me mamy, bude dost velka a ve chvili, kdy bude Terka lozit a ja budu muset nekam letet (postak,...), tak poputuje do ni, nechci litajici dite nechat o samote se dvema psy, byt jsou na sebe zvykli.

erian
3. lis 2009

Ahoj holky, mám pár dotazů, se kterými si jako budoucí matka - začátečnice nevím rady a tak se obracím na zkušenější kolegyně:
1/ mimčo se má narodit v únoru, takže počítám, že podle počasí asi moc venku v době šestinedělí courat nebudeme, jaké mám pořídit oblečky na ven? Budeme mít fusak little angel od firmy DITA - jak moc je potřeba do něj mimčo navlíknout když je cca 5 stupňů? Kolik dáváte vrstev?
2/ dostali jsme takovej lehčí froté spací pytel, dáváte přes něj ještě deku?
3/ jaké máte zkušenosti s odsávačkou hlenů na vysavač?
4/ máte stojan na vaničku (je stabilní?) nebo máte vaničku ve vaně nebo někde jinde? koupete v koupelně nebo v jiném pokoji a proč?
5/ jsou lepší klasický dupačky nebo takový ty fešácký kalhotky do pasu a proč?
Předem díky za odpovědi 🙂

terezita
3. lis 2009

hoj erian
co clovek, to nazor.. 😉
ad 1/ to jeste netusim, my meli kvetnove ditko a kdyz bylo par dnu 10 stupnu, tak supajdila do fusaku v nem mela na sobe body s dl.rukavem, ponozky, dupky a mikcu, na hlave cepku a rukavice..
2/ ja fusak uziju a doooost, a prikryvam podle potrebu. ale jen takovou lehci deckou. no my mame v loznici nekdy i 15 stupnu, tak proto..
3/ skvela!!!! bez ni bysme meli docela problem, em. chytla rymu hnedle 4.den po navratu z porodnice. sice se to casto mimcum nelibi, ale hodne pomuze 😉
4/ myslim si, ze je to zbytecnost, ale ja jsem `zemni tvor`, mame kyblik/vanicku na zemi a pri koupani u toho sedime. koupeme v obyvaku, bo je to nase nejteplejsi mistnost, do koupelny bysme se nevesli, ta ma i se sprchacem a zachodem 1,4m2 😀 😀 😀
5/ ono jak ti to bude vyhovovat.. vsichni mi tvrdili dupacky jsou nejlepsi, ale mne vic vyhovovaly polodupacky. ale teda s sirokym a mekkym pasem, ne s gumou..

terezita
3. lis 2009

jeee, ve 2/ nemel byt fusak ale spaci pytel..😀

kjajule
3. lis 2009

no každ jsme na tom jinak a musíme si to trošku přizpůsobit vlastním nárokům a požedavkům...

ad 1/ Dávala jsem vždycky o jednu vrstvu navíc než jsem měla sama...takže já triko mikina nebo svetr a bunda...mimčo bodyčko, dupačky, mikča nebo sveřík , teplejší kalhoty, kombinézku nebo bundičku a většinou dvoje ponožky jedny na holé nožky ještě pod dupky a druhé uplně navrch nebo capáčky , čepičku,rukavičky a stejně sem ještě navlíkla kapucu od kombinézky...do fusaku sem ještě šoupla deku , ale já mám beránka s tim co máš ty zkušenosti nemám...

ad 2/my mme v ložnici dost teplo takže poku sem dala fusak už sm nepřikrývala záleží jakou máte teplotu...

ad 3/odsvačky jsem se hrozně bála a nechtěla ji, enže malej měl v 8.měsících neskutečnou rýmu...balonek na nic takový ty hadičky si proste nenechal dát do nosu...tak jsem vyzkoušela tu na vysavač a spokojenost maximální!!!!malej se u toho kolikrát i smál...

ad 4/ stojan na vanu nemám vaničku jsem dávala na skřínku v koupelně vedle přebalováku máme obojí v koupelně, malého když je pokakanej většinou mu umeju zadeček v umyvadle přece jen voda je voda...s praktických důvodů bych dala vše do koupelny pokud je místo... je tam vše po ruce...nemusím ho po koupeli nikam přenášet a vaničku nechodím vylejvat někam jinam...

ad 5 /klasický dupačky vůbec netlačí na bříško, takže pokud budeš mít miminko trpící na prdíky jsou lepší...jinak ty do pasu jsou taky krásný pár bych jich asi pořídila na střídačku s těma normálníma, ale široký pas a ne guma!

katty_k
4. lis 2009

erian, odpovim k cemu neco vim, zimu zazivame poprve 😉
1) podle dosavadni zkusenosti vim, ze v kvalitnim fusaku neni potreba dite nabalovat, hlavni je ochrana hlavicky, na oblicej muzes koupit krem v DM drogerii na ochranu pred mrazem. U nas zatim davam body, polodupacky, mikinu (podle pocasi tenci nebo silnejsi), cepicku
pokud se ti dite bude prehrivat (strc do fusaku ruku, zjistis to, tak uber)
2) zpocatku jsem malou mela v zavinovacce (kdyz se ochladilo a netopilo se - mala se narodila v Kvetnu, tak jsme jeste zavinovacku zabalili do deky) a pak pod perinkou, spaci pytel jsme vubec nevyuzili, spinka v body s kratkym rukavem a polodupackach, v pokoji ma pomerne chladno, ale je lepe mene oblekat a otuzovat nez prehrivat a vytvorit tak precitlivelost. Pokud ale zjistis, ze miminku je zima, ze ma studene rucicky nebo nozky, tak ho prikryj jeste dekou. Kazdopadne zpocatku casto eti uprednostnuji tesnejsi prostor na spani a na to je rychlozavinovacka super
3) za odsavacku na vysavac bych bez vahani udelila Nobelovku, doporucuji pouzit uz od mala, kdyz bude treba, stejne tak navyknout dite na hluk v byte, nam se diky tomu neboji niceho a vysavat ji muzeme klidne kousek od hlavy
4) vanicku davame do vany, mame velkou koupelnu, takze misto je i na prebalovak, ten mame udelany z dreveneho obycejneho stolu z Ikea (zkracena jedna noha aby se to tam veslo, mame k rohove vane schudek 😀 ), na stole mame vse potrebne vcetne plin a stalo nas to jen par korun za folii na potazeni desky, stul uz doma byl a malem jsme ho vyhodili
5) my mame trminky kvuli kloubum a dupacky mit nemuzeme, polodupacky v kombinaci s bodyckem si nemuzu vynachvalit a i na pristi miminko je budu porizovat misto dupacek, polodupacky nemenim denne, dupacky bych musela. Polodupacky se zpravidla nezaspini, zatimco kdyz ti dite poblinka nebo zaspini dupacky, musis ho prevlikat cele a obcas se muze stat, ze neni dost obleceni. A navic, body uziju i v teplych dnech, kdy jsou dupacky prilis

kozinka
4. lis 2009

Ahoj tak zběžně si to tady pročítám a musím uznat, že opravdu každý upřednostňuje něco jiného, jen pro ukázku vypíšu věci, co nám opravdu hodně ulehčily život:
lehátko (máme od FP to vybrační) = super věc, využitá od malička do teď 😎 a ještě určo poslouží 🙂
zavinovačky= pro začátek super pomocník, spinkala v nich i doma i v kočárku (obyč ty na suchý zip)
sterilizátor lahví=využili jsme až od 5. měsíce, ale i tak mi strašně moc usnadnily práci (koupila jsem obyč na 6 lahví do mikrovlnky asi za 150,- a super)
lehátko do vany=ještě po mě 🙂 takové to s kovovou konstrukcí a napnutou látkou (využili jsme ho asi 3 měsíce)-za to vaničku dětskkou plastovou jsme využili přesně měsíc (bez stojanu) 😅 pak už mi v tom přišla strašně velká takže to se fakt neoplatí (teda aspoň u nás, malá měla v měsíci 59cm 🙂 )
odsávačka na vysavač = perfektní pomocník!!! používáme do dnes, i když už umí smrkat, ale když má usazenější rýmu tak je to raz dva venku
ohrádku jsme měli taky po mě, využili jsme ji asi dva měsíce a to jen když jsem si třeba odskočila na záchod a malá už chodila po čtyřech
deka a hraní - mě přijde jako hloupost, je hned poblinkaná nebo poslintaná a pořád ji člověk jen pere, já to vyřešila obyč. dekou a hrazdičkou 🙂 udělá to stejnou potřebu 🙂
spací pytel bomba věc: využili jsme dokonce tři velikosti 🙂 malá v něm strašně ráda spinkala, teď už ale nechce, přes léto si odvykla a teď už se jí v něm nelíbí, ale rok ho využívala 🙂
A oblečení 56 jsme fakt neužili skoro vůbec 🙂 jen na cestu z porodnice a asi 2 dny doma 😀 pak už se do něj nevešla
a dupačky sem skoro vvůbec nevyužila, já davala od malička body, tepláčky a ponožtičky 🙂 a takové ty dupačko štramplíky 🙂

jijitka
5. lis 2009

Holky, kdo používáte zmiňovanou látkovou podložku do vaničky, hoďte sem prosím odkaz jak vypadá.
Já znám jen ty molitanové nebo plastové.

kozinka
6. lis 2009
gababa
6. lis 2009

Ahoj, můžu k těm odsávačkám? Vůbec nevím, jak to funguje a nedovedu si to představit.
Normálně se to nasadí na normální vysavač? Není vysavač plnej bordelu? Jak je to vychytaný, že je to šetrný, že to nevysaje celý mimčo?! Vůbec to nechápu, sorry 😀 😕

martimarti
6. lis 2009

Gaba 😀 😀 neboj, odsávačka je naprosto dokonalý vynález. Bordel z vysavače se k dětskému nosánku vůbec nedostane a odsávací trubička je tak upravená, že jemně odsaje soplíky z nosánku, ale hlavně rychle 😉 Jedna část odsávačky se nasadí na trubici vysavaše, kam se přisaje po zapnutí vysavače, no a druhá část se zavede kna kraj nosánku, ne až do nosu, tím je to šetrnější oproti odsávačkám klasickým, které se zavaděly dost hluboko ☹ Zapneš vysavač a je to raz dva venku 😉
Ale chápu tě, když jsem se dozvěděla, že něco takového existuje, tak jsem si říkala, co je to za blbost, že to musí mimču odsát mozek z hlavičky 😀 😀 😀 ale je to super pomocník pro nás maminky, když má mimčo rýmu 😉

kacka.va
6. lis 2009

gababa: odsávačka má regulaci a že je vysavač plný bordelu nevadí, přece to nasává dovnitř vysavače, ne ven 😉
kozinka: prosím tě, ja k velký mimčo jsi měla? 🙂 my měli 56 snad dva měsíce a když jsme přišly z porodnice, tak malé byla 56 velká. Při narození měla 50. Podle mě záleží na výrobci protože některé 56 jsou menší než by měly být a některé větší.

jijitka
6. lis 2009

Kozinka - díky, už jsem v obraze. Já myslela, že to už se neprodává 🙂

sayast
6. lis 2009

nam vel. 56 taky nebyla k nicemu. mela ji max. 14 dni. a to se narodila a mela 3050 g a 49 cm

kozinka
6. lis 2009

kacka: malá měla 53cm a 3,74kg když se narodila, ale jak už jsem psala, strašně rychle vyrostla, jen tak pro představu: 1.týden 3740 g / 54 cm
2.týden 3930 g / 58 cm
4.týden 4430 g / 61 cm
6.týden 4780 g / 63 cm
takže u nás fakt 62 byla hned skoro od narození 🙂 😉

gababa: máš to v ip 🙂

kozinka
6. lis 2009

jijitka: ještě se to prodává 🙂 podle mě je úplně jedno jakou pořídíš, ale já jsem s touhle byla fakt spokojená 🙂 a jelikož to je fakt jen na chvilku, tak netřeba za to dávat stovky peněz 😉

helcenka
6. lis 2009

jéé, kozinka, my měli úplně stejnou podložku a byla super. Do té plastové by se nám malý dávno nevešel a tady na té se cákal dál.
Jinak odsávačku na nosánek jsme měli úplně obyčejnou za 29 korun z lékárny a jinou by jsme asi nevyužili, i když měl malej rýmu.
Co se týká spacího pytle, tak si ho nemůžu vynachálit, začali jsme ho používat až tak od třetího čtvrtého měsíce, když malej spal celou noc a byl pořád odkopaný a celý studený a vždycky se propudil s rýmou. Pytel jsme koupili a bylo to fakt super.
Co jsme nevyužili, byly chůvičky. Ty jsme dostali a použili jsme je asi dvakrát. A sterilizátor na lahve jsme také neměli, zdál se nám zbytečný. A v rychlozavinovačce jsme taky moc nebyli, měla jsem ji jenom půjčenou. 😉