Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

andreahrbacova
11. dub 2009

tak my máme chránič matrace,takže to dám na tu matraci a pak prostěradlo a bude to oki.

aponchie
11. dub 2009

naproste zbytecnosti..kosile do porodky sem treba vubec nepotrebovala pac sem spinila s radosti jejich od krve a spoceni no ne?denne 2x sem menila pri pobytu 4-5dni je to cca10kosil to jako kupovat kvuli tomu fakt nebudu.. 😝 kalhotky sem si kupovala ve vyprodejaku bavlnene po 15Kc velke ,ktere jsem pak zrovna vyhazovala ..a na doma?podprsenku sem mela jednu kojici primo od kamosky a prisla mi uplne stejna jako z vyprodejaku takovety bez kostic jakoby pro stare babky ty mekke pruzne asi 80kc stala jedna vzala sem jich 4nebo5 a potom vzhodila az se mi zmensili prsa a no problemo..jako davat treba za tri podprdy 600kc po jedne je zbytecne pac to prso vytahnes z te mekke uplne v pohode i v noci vsude nez rozepinat po tme nejake cudlicky 😅

veverka83
11. dub 2009

S tou košilí je to asi různé, ale já se ráda cítím dobře a pohodlně a při představě, že budu chodit v košili, jako moje babi 😀 mám opačné pocity 😎

aponchie
11. dub 2009

chranic matraci pro novorozence?jako kvuli cemu? 😎 to mame ted pro holku co ma 4roky,ale pro mimi co cura do plinek?

sisstin
11. dub 2009

vever: tak jako já na modu a vzhled taky hodně dám...ale upřímně v porodnici mi to bylo fakt jedno 😉

fim
11. dub 2009

Hezké téma, i když s narůstajícím počtem stránek asi trochu ztratí smysl - každá jsme na tom jinak. 😀
Vzhledem k tomu, že jsem nekojila, tak veškeré kojící oblečení a pomůcky. Jinak dojem z kojící podprsenky nijak valný, lepší je lambáda, a to mám prsa velká. A vyhazovat za ni velké peníze, to mi přijde škoda.
Obyč. zavinovačka stačí 1, max. 2. Rychlozavinovačku ale větších rozměrů - za chvíli mu čouhaly nohy, ale dobrá dečka, když byl třeba v lehátku.
Přebalovací podložka obdélníková - lepší je podle mě ta větší čtvercová- používám ji i na pračku při koupání, na cvičení a samo na přebalování. Na té úzké jsem si ho nemohla navalit přes bok na bříško, aby trénoval otáčení a také s ním cvičit Vojtu.
S hrazdičkou souhlasím, že je lepší asi ta samostatná - usne pod ní, tak zvednete jen hrazdičku, dá se dát i do postýlky......ale jako zábavu bych ji nezatracovala. 🙂
Oblečení v menším radši pár kusů, vše se dá pohotově dokoupit. Pozor na bodýny, co mají nízký výkroj u nožiček - hlavně bodýna z Globusu. Myslím zn. Dimo. Brzy začnou škrtit. 😉
Joooo a balónková odsávačka, ta je úúplně na nic. Říkala jsem si, že my jsme na ní taky vyrostli, ale to byla jaksi jiná kvalita podtlaku. Tuhle bych jim akorát tak hodila na palici. 😠
Kosmetiky bych taky moc nenakupovala, mám tu např. celý olejíček od Nivey, pže mi mazání olejem celkově nevyhovuje, raději mlíčko. Sprcháč jsem chtěla s pumpičkou a aby byl pochopitelně i na vlásky a pořádnej krém na opruzeniny.
Vaničku i kyblík jsme měli půjčené - kyblík mi nevyhovoval, vaničku jsme rozštípli, 😅 takže koupeme ve velké vaně na lehátku a spokojenost. 😉

fim
11. dub 2009

Apon: koilkrát se mi povedlo malýmu blbě zapnout plínku, hlavně, když jsme přešli na větší velikost. Pak jsem za ten chránič ráda. 😉

veverka83
11. dub 2009

Sisstin: jak už sem psala, do porodky si ji brát nechci, jak psala Aponchie, taky mi bude potěšením špinit jejich, abych pak netáhla domů čtyři bágly špinavého prádla 😀 Ale doma už se chci cítit dobře

sisstin
11. dub 2009

vever: tak doma už jsem hodila oblečená normálně..já jsem teda nekojila..ale i kdyby..tak žádnou kojící blbost nepotřebuju 😎 😅

sisstin
11. dub 2009

ale jak psala fim, tak každá to má právě jinak 😕 já třeba nekojila nikdy, ale samozřejmě jsem neměla flaštičky ani žádné další věci..takže jsem to pak scháněla hodně rychle 😔

fim
11. dub 2009

Sis: to jsme měly stejné - ale v dnešní době seženeš oakmžitě - my přijeli domů a manža okamžitě naklusal do krámu a přivezl sterilizátor i s lahvičkama, Nutroš jsme koupili cestou.... a bylo vyřešeno. 😎

sisstin
11. dub 2009

fim: no malej neuměl pít z klasických lahviček..Nuk, Avent atd. takže docela problém sehnat tu správnou 😉

fim
11. dub 2009

V porodnici pil z úplně obyčejných, doma ta jedna byla snad Nuk a když se chtěl najíst, musel to skousnout. 😀 Možná mám na to štěstí, pije ze všeho, pokud má chuť pít. Jinak jsem nejspokojenější s Tommee Tippee. 😉

sisstin
11. dub 2009

fim: vám dovolil v porodce pít z flašky? 😲 Jinak my máme, respektive měli jsme TT též 😉

sisstin
11. dub 2009

pro mě byla fakt zbytečnost: dvě lehátka, hrací deka, mantinel a nebesa, zásyp na zadek 😝 🤐 😅 , bodýčka s rolákem, overaly, které se oblékaly přes hlavu 😅 spací pytel...a asi i víc věcí, jenže každý dítě je jiný..takže se fakt nedá napsat, co je blbost..a co ne 😕

fim
11. dub 2009

Sis: to už je trochu jiné téma, ale ano. nejdřív stříkačkou, pak lahvička. Já byla ráda, že se najedl, chudina moje hladová. Prsa se chytit neuměl. Jenže ta lahvička mu v tom rozhodně nepomohla. 😒 O podpoře kojení u nás bych mohla asi napsat román. 😠

kessiee
11. dub 2009

ak ide o tu nocnu koselu, je to velmi individualne v zavislosti od vybavenie nemocnice - tie, co som videla u nas v nemocnici a v porodnici su strasne - vystrih az po pupok, bez gombikov, len take otvorene a strasne velke atd. preto tam ja bez mojej urcite nepojdem.

ten matrac mam ja tiez kokos-pohanka-kokos. co je to ten chranic na matrac? tiez nejaky igelit?

zuzik_p
11. dub 2009

Mozna uz to tu nekdo psal, ale budouci maminky - davejte pozor, aby overalky mely rozepinani mezi nozickami. Ja dostala 2 bez toho a vubec jsem je nevyuzila. Take jsem mela 1 se zapinanim na zadickach - take nevyuzito. Zminovanou vel 56 - mela jsem pouze 1 body, a par kousku obleceni mi pujcila kamaradka a za chvili jsem to vracela. Akorat jsem dokoupila tesco overalky vel.novorozenec a ty byly super.

andreahrbacova
11. dub 2009

chránič matrace proto,že když to vyteče z plínky,tak se to zachytí do toho chrániče a nerní znečištěná matrace

andreahrbacova
11. dub 2009

no sice tady píšete že budete používat erár,a máte zjištěné že vaše porodnice jich má dostatek?Teď když je takový obrovský nával rodiček?Abyste nebyli nakonec překvapené 😉

fim
11. dub 2009

Toho bych se nebála, už snad zanjí svoji kapacitu při stop stavech a když je narváno na porodnici, nemusí být narváno na jiných odděleních. Tak vezmou odjinud, ne? 😉

veverka83
11. dub 2009

To je taky možné, abysme tam nebyly nahotinky, co? 😀 😀 Tak to by byl mazec

sisstin
11. dub 2009

veve: to je blbost, jak píše fim, daj z jiných oddělení..ty porodnické nevypadají jinak 😉

aponchie
11. dub 2009

andreo ty jsis to byla zjistovat v poirodce? 😀 samozrejme,ze maji copak to je za uvahu? 😀

andreahrbacova
11. dub 2009

jj,říkali nám to PA na kurzu tam kde budu rodit,že si máme vzít aspon dvě košile svoje.No mají ale nedostatek.

veverka83
11. dub 2009

😀 Jéé holky, asi bysme těch košil měly nechat, nebose strhne bitka 😀 My chudinky nezkušené sme chtěly jen radu ☹

andreahrbacova
11. dub 2009

stejnak si myslím,že trošku odbočujeme od tématu,ne? 😀 😀 😀
takže nějaké další rady zbytečností? 😉

aponchie
11. dub 2009

hehe ja se fakt musim smat tohle ti rekla pani co dela v te porodnici ze nemaji kosile at si vemete? 😅 a v ktere porodnici to je bych se optala kamosky sestricky 😀

veverka jaka bitka?to nechapu teda 😝 se chces bit jo 😀

achalteke
11. dub 2009

holky dobrý téma 😉

apon my si máme vzít taky do porodky vlastní košile

sisstin
11. dub 2009

tak třeba na strankách naší porodky to napsané je taky, ale měly jsme k dispozici neomezené množství 😕