Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

veverka83
9. dub 2009

To jde i na recept a je to levnější, jo?

schnek
9. dub 2009

kojopolštář jsem nevyužila ani s jedním. Doporučila bych půjčit si ho a vyzkoušet 😉 na spaní s pupkem jsem sebrala staršímu krokodýla z Ikea 😅 spalo se na něm fajn 😉

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6010...

marticumacek
9. dub 2009

Oilatum znám,už jsem jej 2x měla doma-0,5 l balení.Vždy na předpis od kožní lékařky.Něco jsem doplácela-asi do 100 kč?Mám často problém s citlivou kůží náchylnou na ekzémy.Vůbec nic jsem nesnesla.Tohle jediné působilo jako pohlazení.Opravdu doporučuji.A dokonce příjemně jemně voní.Nejspíš tento olej koupím také miminku 😉

slunicko552
9. dub 2009

Já koj.polštář měla a byla jsem s ním naprosto spokojená.Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla,ale nedala bych.Klidně si kup starší,určitě je sposta holek,které prodávají 😉

kjajule
9. dub 2009

tAk já kojo polštář doporučuju nemůžu si ho vynachcálit...v těhu na spaní a lenošení...když už bylo bříško opravdu těžké podložila sem si ho a byla pohoda...na kojení byl taky super když sem kojila nekde na návštěvě nebo u našich bez něj...tak než sem tam malýho naskládala na nějaký polštářkytak byl chudák už celej uřvanej...s kojo polštářem to bylo hned..takže doporučuju..

smardik
9. dub 2009

tak my nevyužili vak - zbytečnost, malý v něm nechtěl být a pak koš - měla jsem v plánu mít ho v obyváku ale malému se v něm nelíbilo, jen brečel takže jsme ho nakonec půjčili kamarádce at se využije 🙂

veverka já kojící polštář mám a byla to super věci, bez něj jsem vůbec nespala, u nás byl maximálně využitý

a s tím oblečením že 56 je zbytečné nesouhlasím, my museli dokupovat 50 a 56 nosil do 4měsíce, ted bude mít 6měsíců a nosí 62 a něco 68

andreahrbacova
10. dub 2009

Ahojky holky,potřebuji radu zkušenějších,sice se to neztahuje k tématku jako zbytečnosti,ale jakou jste si kupovali do porodky podprsenku,o číslo větší než jste měli prsa v těhotenství?Pořád si lámu hlavu jakou vybrat.Díky za odpovědi 🙂

kjajule
10. dub 2009

No tak oni ty kojící podprsenky dělají vetšinou dost pružný většinou bavlněný.Když se ti prsa zezačátku nalejvají mlíkem tak se zvetší a po kojení zase trošku zmenší takže já si koupila podprsenku tak aby mi byla akorát ona se ještě dost vytáhne.

veverka83
10. dub 2009

Ahoj ženy 😎 no s tou podprsenkou mám taky dilema, já ale asi radši vemu o číslo větší,a když budu používat prsní vložky, tak ty taky zaberou dost místa, ne?Ale jestli jsou pružné jak píše Kjajule, tak zase nevím.Ach jo.. ☹

andreahrbacova
10. dub 2009

veverko,tak to sjme dvě ☹ jsou to fakt dilema.Příští týden ale už pojedu asi nějakou koupit,vyzkoušíma uvidím,přes net se mi to obejdnávat moc nechce.

veverka83
10. dub 2009

No já sem taky chtěla z obchodu, protože prádlo musím vyzkoušet, ale zase v obchodech sem viděla jen takové ty příšerky, takové ty klasické, nic moc vypadající.Zato na netu sem viděla hezké i v černé a na první pohled vůbec nevypadají jako kojící.Tak v tom taky ještě nemám jasno, kdo by řekl, že je to tak složité 😒 😒

luci81
10. dub 2009

Ahoj holky,
myslím,že tohle je docela dobrý téma
souhlasím,že je zbytečný kupovat hodně kosmetiky,ze začátku jsem používala co mi napsala doktorka,tzn,slunečnicovej olejíček,a babynol mastičku,tu používám stále,ale olejíček jsem už vyměnila za Niveu a v té i koupám.
taky myslím,že hodně zavinek je zbytečné,dudlík taky nepoužíváme,ale ty jsme dostali,kojící polštář se mi líbí,myslím že dobrý na začátek,ale nemám ho a nechybí mi a to jsem měla maličké,předčasně narozené mimi 2.4 kg,45cm.takže zbytečné se vyjědřovat k velikostem 🙂 bylo jí velké všechno.
spousta věcí se dá dokoupit až podle situace
Přeju všem,ať Vám dobře dopadne porod a ať zbytečností nemáte moc 😉

luci81
10. dub 2009

Holky,ještě k podprsenkám,já jsem kupovala stejnou velikost,jako jsem nosila před porodem,určitě aspoň dvě,protože hlavně ze začátku,mi to vložky ,,nebraly,, 🙂
máte prvdu,že ty obyč nejsou moc hezký,taky jsem koukala na netu po lepších,ale nakonec jsem nekoupila,kojící jsem nosila ze začátku,pár týdnů,teď jí nosím na noc,protože se mi malá nebudí,tak mi mlíko hodně teče,nosím v ní plínku,jinak by byla postel ráno mokrá.Přes den nosím podprsenku normální,dá se s ní taky s trochou cviku,kterej přijde kojit 😉

veverka83
10. dub 2009

kjajule, smradik: Tak jestli sem dobře pochopila, tak ste polštář využili spíš pro sebe než pro mimi, že?
Luci81:Takže si vzala stejnou velikost a v poho i s těma vložkama?Vážně se natáhnou?

hupcza
autor
10. dub 2009

ad podprda - pro mě jsou ideální takové ty lambady - nemusí se až tak řešit velikost,neškrtí, jsou vzdušné, ale drží ... jsou za pár kaček oproti podprdám ...

kristi
10. dub 2009

souhlas, ja kojici podprdu nemela, klasickou elastickou lambadu

delfi
10. dub 2009

holky nás PA od lambad zrazovala, že pořádně ty prsa nedržej, že ze začátku, když se prsa začínaj nalejvat tak to prostě neudrží ve správným tvaru a pak jsou z toho vytahaný prsa. kojprda prsa přizvedne a přitlačí.....nevím, já mám teď na doma taky lambadu, ale kojprdu si asi koupím. ono taky asi záleží na velikosti prsou, když má někdo pětky před těhu, tak asi lambada nebude dobrý řešení jako pro někoho, kdo má nulky 😀

marinka
10. dub 2009

Tak já jsem taky vůbec nevyužila těhu podprdu, jak už tu bylo napsáno, nosila jsem sportovní bolerka.
Dále jsem vůbec nevyužila flašku na mlíko a savičky, protože jsem jenom kojila a když jsem v roce přestala, malá už Sunar nechtěla. Minimálně využité bylo taky lehátko na koupání, mnohem lepší mi přišlo držet malou v ruce a jen párkrát jsem využila chůvičky, i když malá spala od narození ve vedlejším pokoji, slyšela jsem každé její zakníkání i bez chůvičky..

jmisa
10. dub 2009

Kojo polštář už je u nás využitý teď, bez něj bych se nevyspala.

Kojopodprda mi přijde jako dobrá, hlavně, když má člověk větší prsa. Bolerka a lambady jsem nosila v maximální velikosti už před těhu, teď se do nich absolutně nelvlezu.

hupcza
autor
10. dub 2009

delfi: no pokud se ti z původních B udělají E jako mě, tak si stejně můžeš nějaký kloudný tvar tak akorát namalovat 😀 😀

jinak pokud vím, tak laktační poradkyně doporučují v prvních dnech naopak zcela bez čehokoli,abyprsa větrala, nechávat na nich zaschnout mlíko, aby nepraskaly bradyvky apod. ...a ta lambada je rozumný kompromis

ale nikomu to nenutím 😉

karotky
10. dub 2009

Rychlozavinovačka.
Naštěstí jsme jí dostali ke kočárku zdarma,tak mě nemusely mrzet "vyhozené" peníze.Víc se mi osvědčily klasické bavněné zavinovačky s péřovou vložkou,protože se v nich mimčo líp drželo a nelámalo se v zádech. 😉

veverka83
10. dub 2009

Víc hlav víc ví, že?Ale ted babo rad, co si z toho vybrat 😀
andreahrbacova: taky si ted z toho jelen, jako já? 😀 😕

kjajule
10. dub 2009

veverka83: no kojo polštář sem opravdu využila spíš já pro zjednodušení a pohodlí mě ale i miminka 😉 některé maminky ještě dávají miminko na polštář spinkat nedo tak ale my jsme měli lehátko tak sem ho nedávala akorát si těd vzpomínám na jedno focení musim to přidat do albíčka...tam byl rozkošnej...

kjajule
10. dub 2009

no tak jsem přidala do albíčka fotky použití polštáře... 🙂

smardik
10. dub 2009

veverka já kojo polštář využila hlavně pro sebe a pro malého jsem ho využívám do ted když si ho k sobě vezmu ráno do postel at neodcestuje, dám kolem něj polštář a je to. ale víc ho teda používám já

delfi
10. dub 2009

hupcza: z B na E? 😅 jejda tak to mě teda nenapadlo, já jsem zatím na C...to se mám teda na co těšit. a o tom větrání je to pravda. jen asi na ten čas mezi větráním - třeba když přijde návštěva či jdeš ven je asi lepší kojprda.
já teda kojo polštář už mám doma a musím říct, že mi v posteli spíš zavazí než aby sloužil. ale když ležím na boku tak si ho mezi nohy taky dám a je to pohodlnější (teda jen na jednom boku, když se převracím tak už bez polštáře).

giorgina
10. dub 2009

vel. 56 bych urcite zase nakoupila, protoze nechci, aby mimi vypadalo v tech vetsich velikostech jako hastros 😝

andreahrbacova
10. dub 2009

veverko jsem z toho jelen 😀 s velkýma parohama.No prostě příští týden vyrážím na podprdy a s prádznou domů nejedu,

schnek
10. dub 2009

ad kojopodprsenka - koupila jsem si z merinovlny. je božská, vůbec se v ní nepotím (narozdíl od balvlněné), moc příjemná, prostě nádhera, s bavlněnou nesrovnatelný 🙂 a pěkně pruží 😉

kessiee
10. dub 2009

ahoj holky, a co hovorite na ten kyblik na kupanie? priznam sa, doteraz som o takom niecom ani nepocula (ved ani nebol dovod 😅 ) a ked ho budete kupovat, kupite aj vanicku? asi ano, ci nie??