Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

kvetinka7
6. lis 2009

teda holky, to si delate srandu,ze ditko ma za dva mesice 65cm! v cem ho budu vozit?!.. vzdyt ty hluboky kocarky delaji tak maly! +cepicka, kobinezka ho zvetsi o skoro 5cm ! 😨 😨

kubinkov
6. lis 2009

kvetinka: Je to tak, děti rostou velmi rychle. Jen ti výrobci o tom nic neslyšeli, pak musíš šestiměsíční dítko vozit v zimě ve sporťáku. 😝 Ale jsou i velké korbičky, jen hledat. 😉 😀 😀 😨

kozinka
6. lis 2009

kvetinka: bohužel, taky bych nejradši měla mimíška malinkého aspoň rok 😀 ale rostou jako z vody 🙂 😀
Já měla TAKO kočárek a spokojenost veliká!!! Malá je březňátko a v sprnu už sama krásně seděla tak jsme pořídili sporťák, a další zimu (a to v roce měla 81cm) jsem vytáhla zase "takáče" a jezdili jsme ve sněhu s velkým 🙂 Nedám na něj dopustit, je krásně prostorný, dlouhý a ne jak ty krásné moderní kočárky co mají cca 70cm a jejich využití je max dva měsíce 😉

spetra
6. lis 2009

my rychlozavinovačku, moc nevyužili byl velký a vykopával se s ní, mě se osvědčil spací pytel, spí v něm dodnes

spetra
6. lis 2009

nám vydžela velikost 56 do 6. týdnů,
vel. 62 do 12. týdnů,
vel. 68 do 3 měsíců
vel. 74 do roka,
takže nekupujte mnoho, není problém kdykoliv dokoupit.... každé dítě roste různě a v jiných intervalech

kozinka
6. lis 2009

spetra: 12 týdnů jsou tři měsíce, to jste přešly rovnou z 62 na 74 😕

kacka.va
6. lis 2009

tak my měli délku v 6 týdnech 56,
ve třech měsících 63 cm,
v 6 měsících 68 cm
ve 12 měsících 75 cm
velikosti oblečení fakt neuvádím, Tesco nám bylo vždycky větší, i když jsme měli velikost, kterou jsme měli mít, to samé KIK, ten byl taky o něco větší.

mmmk
14. led 2010

Ahojte, mam dotaz - je opravdu nutne porizovat teplomer na vodu do vanicky nebo kybliku? Nestaci to odhadnout loktem?

erinka83
14. led 2010

mmmk, já ho pořídila a zdá se nám, že ta kachna měří blbě 😀 Tak to děláme loktem 🙂

radka.k
14. led 2010

teploměr je zrovna jedna z těch zbytečností 😒

mates22
14. led 2010

Souhlas s erinkou, my měli hrocha, měřila sem s ním asi tak první 3 dny a nějak se mi to nezdálo - takže pak už loket - není to fakt nutný, jako máma poznáš, jak je teplota vody akorát. Máme to asi v genech.

erinka83
14. led 2010

Naštěstí to není tak drahá záležitost, abych se z toho hroutila 😉

mmmk
15. led 2010

Ne, drahy to neni, nicmene mi to prislo zbytecny, proto se na to ptam 🙂 Dekuji za odpovedi.

tymothy
15. led 2010

My zrovna teploměr využíváme, když napouští vaničku tatínek. Ten by mi bez něj raději nechal Magdalku zmrznout, jen aby ji neopařil... 😀

myisiska1
15. led 2010

mmmk: my jsme měli teploměr NUK a měřil přesně. Loktem to poznáš bezpečně. Ovšem teploměr jsme ocenili v době kdy mě přepadla angína a koupal manžel. Nemusela jsem vylízat z postele.

spetra
15. led 2010

u nás koupe skoro jen manžel a dodnes používá teploměr... 😉

achina
15. led 2010

Přesně, u nas by si tatínek bez teploměru taky neporadil. 😉
Ohledne velikosti miminka, Danikovi bude 6 mesicu a ma 8 kg. V techto mrazech musi byt poradne zakutany, zaplatpanbuh, ze jsem nevybrala malou korbicku. Mam kocar od firmy Mikado (je sice polsky, ale jsem celkem spokojena). Kdyz se narodil, mel 2, 40kg a malem jsem ho tam hledala. A ejhle, jak se velka korbicka hodi.
Jinak za zbytecne pokladam prilis mnoho kosmetiky, (vystacim s mydlem a olejem), hrebinek, dupacky, ktere nemaji mezi nohama rozepinani a take detsky kolotoc nad postylku. Jak ho zapnem, maly uz dopredu rve 😒

duzame
21. led 2010

Zdravím, chci se zeptat, jakou máte zkušenost s polohovacíma válečkama. Je to dobrá věc, nebo zbytečnost? Díky.

maly_prcek
21. led 2010

Duzame: dá se bez toho obejít... My podládáme zavinovačku látkovým slonem (polštářek) a účel to plní. Nebo se dá smotat dečka nebo ručníček. Válečky bych zvažovala až třeba kdyby byl problém, tak na doporučení fyzioterapeutky. Přeci jen to není nejlevnější záležitost.

duzame
21. led 2010

maly_prcek : díky, cítím to podobně, jen jsem se chtěla ujistit 😉

lumixii
21. led 2010

Tak když tady tak čtu o těch velikostech:
malej měl v 6 týdnech 55 cm
ve 3 měsících 60 cm
v 6 měsících 70 cm
a ted v 8 měsících 75 cm 😀
a to se narodil s délkou 48 cm 😀 😀

musím třeba tady souhlasit s KOZINKOU: taky jsme koupili ten moderní kočárek, na zimu ho prodali
a koupili klasiku s vložnou taškou, kočárek je prostornej, velikej, pořádně vyteplenej, ale těžkej, oproti
těm moderním 🙂 no ale ja skončí zima, kočárek zazimuju a vyndám sporták... 🙂

Duzame: jestli můžu k válečkům, tak jsem nekupovala, ale malej se tak naučil spát na boku, že když už
nebyl v zavinovačce, tak se mi pořád převracel na zádíčka a brečel, tak jsem jak tady píše MALY_PRCEK srulovala
deku, ušila si na ní povláček, a podpírala jsem ho tím 🙂

Achina: tak s kolotočem mám stejný problém, koupili jsme malému kolotoč nad postýlku, a jak jsem ho zapnuli, řval a řval... a přitom to nebyla hlasitá hudba... prostě se mu nelíbil... tak jsem ho zase prodali 🙂 Občas si připadám, že si asi otevřu obchod se zbytečnýma věcma na mimčo🙂)

ivika18
21. led 2010

k těm teploměrům do vody - nedávno jsem na druhý mimčo koupila teploměr kachničku z DM, malý je zvyklý z plavání na chladnější vodu, tak jsem si říkala, ať pak mimi netrápím ve studené. Tak jsem ho zkusila a nějak se mi to nezdálo, tak jsem přeměřila obyč. teploměrem a měří o 2 stupně méně, takže kdybych pak vodu dala místo 37 dala 39, tak chudákovi malýmu by se to určitě nelíbilo. Tak jenom bacha na to, ať si neopaříte dětičky, když se prodávají takový šmejdy 😠 .

sennorita
2. bře 2010

A co chránič matrací, co se vkádá pod prostěradlo? Zbytečnost či ne?

lucenek
2. bře 2010

u mě nee....zachráněno tolikrát...ale mám ten emitexáckej , ne obyč igelit

hupcza
autor
21. led 2011

@sennorita: mám a ani jednou jsme ho nepotřebovala ...ale používám látkové plíny - nevím, jak jsou na tom jednorázovky
@duzame: koupila jsem - s prvním jsem používala, verunce jsme je ještě ani nevytáhla 😅
ad teploměr - nepoužívám - ondra má rád hodně teplou (po mamince), verunka chladnější (po tatínkovi) ...to stačí 🙂

lenajsek
21. led 2011

Taky byl u nás zbytečný teploměr do vody, loket to jistí... kupovala jsem ten z DMka a při prvním použití se posunula ta tyčinka, takže opravdu teploměr na dvě věci. 😀
Chránič matrací máme, už teda nepoužívám, ale určitě výborná věc, kolikrát se nám stalo, že se malej při spaní jak se hemžil, pročural skrz a to tak že totálně, díky chrániči matrace nezničená.
Kolotoč nad postýlku člověk dopředu nemůžu vědět, jestli se dítku bude líbit nebo ne, ale zrovna u nás měl hodně velkej úspěch a používali jsme ho až do té doby, než ho začal rozmontovávat. (cca 9 měsíců).
Strašně moc kosmetiky bylo zbytečné, ale tu jsme hlavně dostali od rodiny, dodnes mi leží ve skříni (např. šampon na vlasy) nebo mazání zadečku od různých firem. Používáme a používali jsme jen Bepanthen a ten máme dodnes ve velké tubě, už asi půl roku 😀 .
Nakoupila jsem hrozně moc oblečků vel. 56 a 62, ze kterých rychle vyrostl, tak to bylo docela neuvážlivé... taky bych teď už nakoupila míň a případně dokupovala. Nezkušená mamina. 🙂

jarynek
27. led 2011

🙂 ahojte holky..taky toho mám doma fůru, co jsem koupila v těhotenské euforii a nakonec jsem to prodala. Založila jsem na facebooku stránku Bazárek pro děti, kde se to snažím postupně prodat 🙂 Zkuste mrknout, můžete vložit fotky i věcí, kterých se potřebujete sami zbavit a někomu jinému se mohou hodit. 🙂
🙂 http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Bazar... 🙂
čím víc nás bude, tím více si můžeme pomoci. Já třeba prodávám i tady na koníkovi. Je pravda, že jsem se poučila a už nekupuju tolik nového..stejně ti prckové z toho vyrostou strašně rychle..Moje holka skoro přeskočila velikost 62.

radamax
22. čer 2014

Tak u nás se nepotřebovalo: kojící polštář,nebesa nad postýlku, kolotoč nad postýlku, plymo do kočárku a naštěstí jsem to ani nekupovala,takže mě to nemrzí ;)

mafeska
4. črc 2014

Za mně jsou zbytečnosti toto: mantinel do postýlky, nebesa, hrací kolotoč nad postýlku, sterilizátory, ohřívače lahví a podobné vymoženosti moderní doby, chůvičky možná tak do obr domu, lehátko, jarní a podzimní fusaky, fusak do vajíčka, dokonce jsem se obešla i bez přebalovacího pultu (i když pult mi nepřijde jako zbytečnost, nebylo na něj místo, jen se to bez něj dá v pohodě zvládnout)

NAštěstí jsem nekupovala nic z toho tak se mi doma neválí x nepotřebných věcí 🙂

klara.t
1. srp 2014

tak moje dcery usínaly s kolotočem dokud neměly velkou postel. jedna do 23 měs, druhá do 2,5 let. Samy si ho zapínaly. byl ale super, Rain Forest od Fisher Price. také měly mantinel, vyhovoval nám. Takže to za zbytečnosti nepovažuji, ale my se jako mimina bez toho také obešli, takže kdo chce ušetřit, kupovat to nemusí, ale může. Kojila jsem, tak sterilizítory, hafo lahviček apod jsem nepotřebovala. Chůvičky jsem využila hodně, když jsem byla třeba u našich v RD, nebo potřebovala pohlídat spící dítě od tchýně, co byla o patro níže....