Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

svataterezicka
9. dub 2009

hupczo co to je dítě průměrné velikosti když mu není 56??? neděs mě!

sisstin
9. dub 2009

svata: já měla dítě 2,9..a byla mu velká i 50...já si teda neumim představit, že bych začla na 62...to jsme začli nosit někdy ve 3m 😕

sisstin
9. dub 2009

terez, 56 užiješ, jen ji nekupuj hory 😉 pochybuju, že by se ti narodilo dítě větší jak 56cm 😝 to jsou teda spíš hodně velké výjimky 😉

kacka.l
9. dub 2009

Jejda. neděste mě, jí zrovna nakoupila hromadu věcí 56-62. ☹

kjajule
9. dub 2009

já sem teda využila 56 jen prvních 14 dní až možná 3 týdny...mel 3520g žádná třasořitka... 😅

co já bych radila tak je zbytečné kupovat víc než jednu maximálně opravdu ale maximálně víc než dvě zavinovačky...i když mi ji poblinkal tak ty rychlozavinovačky z dutého vlákna jsou hned suché...já jich měla...asi čtyři a nevědela co dřív...všechny jsme dostaly darem...a jednu sem vubec nevytáhla...

kubinkov
9. dub 2009

S těmi velikostmi: 56 bych nekupovala, maximálně jen pár kousků ze sekáčenebo možná něco darují i kamarádky. 😉 Mimino roste hodně rychle a na dva týdny oblečení je opravdu zbytečné. V sekáči jsou tyhle velikosti jako nové. 62 vydrží tak tři měsíce. Když se narodí opravdu malé miminko, je dost času něco dokoupit. Já mám větší oblečení radši i kvůli snadnějšímu oblékání. ( Měla jsem děti 52 cm 3,75 kg, 3,25 kg a 3,40 kg. a u všech to bylo stejné)

tvarohacek
9. dub 2009

v té 56 bych nakoupila hlavně overálky..pro malé mimčo jsou nejlepší a nejsnadněji se navlékají.

matilko
9. dub 2009

presne tak, v 56 overálky a nejaké bodýčka, to stačí... zavinovačku kludne jednu, max dve
ja som teda nekúpila nič, čo by som nevyužila 🙂

hupcza
autor
9. dub 2009

ondrášek měl 3,6 kg a některé 56 neoblíkl už při ná vratu z porodnice, takže 4. den 🙂

zavinovačku určitě ju...jen je otázka jakou - prostě ta má zpevněná (emitex) byla nadpůměrně drahá a je nadprůměrně nepraktická 🙂

radkar
9. dub 2009

My jsme teda 56 využili docela dlouho. Míša vážila jen 3,15. Ale věžím, že komu se narodí 4 kg dítě, tak těch 56 opravdu moc nepotřebuje.

aerin
9. dub 2009

tak ja zatim vlastni dite nemam, ale treba muj synovec mel porodni vahu 2,85 a v 56 skutecne plaval, nosil ji az do cca 3 mesicu, doted nosi 62, max 68🙂 takze si fakt myslim, ze se to neda tak zobecnovat, genetika funguje, my jsme meli s pritelem oba pod 50cm a pod 3kg, ergo ja 56 nakoupim stejne, jako nekdo jiny 62🙂

andreahrbacova
9. dub 2009

Ahojky hupczo,tak tu zavinovačku mám taky-emitex,tak snad ji aspoň párkrát využijeme
Jinak máme taky čtyři zavinovačky,ale já je budu používat i jako dečky,když se to rozdělá tak je to čtvrec,a myslím že nějaké využití bude.
Co se týče těch velikostí tak máme nějkaé 56,ale ono je to těžké posoudit,hodně nakupuji v sekáči,takže různé značky,a některá 56vypadá jako 68 a naopak,no a orientuj se v tom 😅
A jsou nějaké věci které jste třeba nevyužili?Ať to třeba zbytečně nekupuji,no i když výbavička pomalu hotová 🙂
Kupovali jste sterilizátor až po porodu?

aerin
9. dub 2009

(ted je mu 6,5mesice, jsem zapomnela napsat 😝 )

aerin
9. dub 2009

jo a s tim cislovanim ma andrea pravdu, treba 56 Cherokee zhruba odpovida 50 H&M a tak podobne😀

andreahrbacova
9. dub 2009

aerin fakt jsem v tom měla zmatky,většinou už mám vše vyprané a vyžehlené a pak jsem si lámala jen halvu jak to naskládat do té komody,kdyby to tak těm velikostem odpovídalo,tak s eto dá,ale je to hrůza.Něco šíleně široké a teď mi mamka přinesla bodyčko 68a vypadá to na 50.Čert aby se v tom vyznal.

naty
9. dub 2009

ale z tý emitexky se dá ten molitan vyndat, jak na to tak koukám, ne? 😕 😀

andreahrbacova
9. dub 2009

Jo?Mám takový pocit,že jak jsem to včera prala tak to tam bylo všité

aerin
9. dub 2009

jj, k te sirce, treba bodycka z C&A jsou sity dole jakoby sirsi, takze ja coby budouci latkarka hlasuju pro ne😀

ale to uz je kapku off topic, pardon 😅

pipet
9. dub 2009

Tak zrovna body C&A 56 nosila Majda ještě v 5 měsících... Fakt ty velikosti jsou hoodně jiné u různých značek. U nás byl zbytečný dudlík. Naprosto=) Taky jsem neměla přebalovací pult, jenom tu podložku a košíček s plínkama a mastičkama, přesouvala jsem to s sebou do obýváku, ložnice, kde jsme zrovna vegetily.

aerin
9. dub 2009

jo, ac nemam vlastni zkusenosti, naprosto zbytecny mi prijdou takovyty plastovy barvama a chemikaliema hyrici prebalovaky s vanickama atd 😅

andreahrbacova
9. dub 2009

tak přítel mi udělal komodu a na to jsme koupili jen přebalovací podložku.Dudlíky máme teda čtyři,ale všechny darem. 🙂

evicka7
9. dub 2009

jedna moje kámoška co rodila 9 měsíců přede mnou nakoupila dost dětské kosmetiky, tak mě pak varovala, protože nakonec jak ona tak já používáme mýdlo a dětský olejíček
pak jsme měli zbytečně 4 lahvičky, u kojenečka nám stačila jedna na vodu
polštářek a peřinku do kočárku jsme ani nevytáhli z šuplete

andreahrbacova
9. dub 2009

naty měla jsi pravdu ten molitan jde vytáhnout tak to je super 😉
z té kosmetiky bych toho moc nechtěla kupovat,jen ten olejíček a něco do koupele,můžete mi poradit něco dobrého.Vím že každé mimi je jiné,ale jestli je nějaká osvědčená značka?Jinak půjdu do lékarny a ať mi tam rovnou poradí.
Peřinku do kočíku ani nemám,Budu mít letní mimi takže stačí jen nějaká dečka nebo plínka

schnek
9. dub 2009

pro mě je momentálně úplně zbytečný přebalovák a váha. Oboje jsem hodně užila se starším a tentokrát ne. Naopak je pro mě naprostá nezbytnost odsávačka, kterou jsem příliš s tím starším neužila. Ono záleží případ od případu K 😉 osmetika taky nic moc, se straším jsem používala celou řadu batolete, teď jenom koupel a Weleda olejíček, s látkovkama a BKM ani nepotřebujeme žádný mastičky na prdku 😉

ad oblečky - první měl 2720g, druhý 3310g, ale na délku jsou oba stejní, takže Matouš vel. 50 nosí i s látkovkama, v 56 mírně plave a v 62 by se ztartil úplně 😀 záleží na výrobci, ideálně vzít metr a přeměřovat, srovnávat -řeba s tesco cherokee oblečením 😉

veverka83
9. dub 2009

A jaký máte názor na kojící polštář.Zbytečnost?

Andreahrbacova: Já zrovna včera byla v lékárně na nákupy a doporučila mi olej do koupele Oilatum, prý ho maminy hodně berou a doporučují ho doktoři, je dobrý i na ekzemy, podrážděnou a suchou pokožku, tak snad bude dobrý a mimi bude spokojené
😉

kuchy
9. dub 2009

veverka: já ted používám kojící polštář ve dne pod bolavá záda, v noci mezi kolena a pod břicho,je fajn 😀
Až se mimi narodí,uvidíme, jestli bude pořád tak fajn.

andreahrbacova
9. dub 2009

veverko a na kolik přijde ten olej?
Já kojicí polštář mám ,dostala jsem jako vánoční dárek.Kámoška ho taky měla,a malého s ním odkojila,hlavně ze začátku,a nemohla si ho vynachválit.

kristi
9. dub 2009

ten olej je dost drahej, staci ukecat mudru, at vam ho napise.

veverka83
9. dub 2009

No přesně nevím, protože sem toho brala víc a na něm cena neni, ale jak to tak zhruba počítám, tak 200-250,-
ale zase je to půllitrové balení, takže když to vemeš, tak to vyjde jen o něco dráž než třeba od Johnsnu.Uvidím, snad nebudu litovat, přinejhorším ho budu používat já 😎
S tím polštářem pořád uvažuju, docela bych ho koupila, ale zase si říkám, že to asi není nutnost.Stavíme domeček, takže každá korunka dobrá.Chtělo by to radu nějaké zkušené maminy, že?

kaleilah
9. dub 2009

u nás jednoznačněklokanka a babyvak...klokanku jsme měli jednou, vak jsem ani nevytáhla a nevim co s nim budu dělat...Daniel rychle přibral a i vyrostl a jak byl na podzim tak se mi v kombinéze do klokanky nevešel a vak mi yl nepohodlnej...takže lepší nejdřív půjčit, vyzkoušet a pak popř.koupit 😉