Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

andreahrbacova
10. dub 2009

schnek-a na kolik taková podprda stojí?To bude pěkná pálka,ne?

schnek
10. dub 2009

andreo, když vezmu, že značkový kojopodprsenky stojí tak zhruba stejně, i víc, tak mi přijde lepší tahle, 😉

http://www.branakdetem.cz/_4886.htm

já mám ještě jednu po prvním, obyč bavlněnou asi za 300,- a ně že by byla špatná, ale vytahala se, vylejzaly ty pásky kolem košíčků, povolily švy na košíčcích a nedala se tím pádem nosit pod oblečení, pod kterým by byla vidět. Měla jsem jí párkrát a vypadala fakt jetě. O týhle uvažuju, že vezmu ještě jednu, je fakt krásná 😉

kubinkov
10. dub 2009

My nepotřebovali ani vaničku ani kyblík. 😉

kessiee
10. dub 2009

kubinkov a ako ste sa kupkali? 😕

kubinkov
10. dub 2009

Ve velké vaně. Mě ta manipulace s napouštěním, vyléváním a skladováním vaničky, která slouží maximálně pár měsíců a jen několit minut týdně, přijde zbytečná. 😨

to.manka
11. dub 2009

Polštářek a peřinka do postýlky i do kočárku
Povlečení do postýlky
Kulatá hrací deka s hrazdičkou = malá. Lepší je nějaká větší obdelníková deka a když hrazdička, tak samostatná.
Zavinovačka, lepší je svazovat do slabé deky nejlépe merino

veverka83
11. dub 2009

Ahoj holky, co říkáte na tuto, docela hezká, že? http://www.spodni-pradlo-leontyna.cz/materska-k...

Kubinkov: a není to ve velké vaně nepohodlné pro tebe? To snad musí u koupání klečet, ne? My sme koupili vaničku, protože budeme nějakou dobu bydlet u rodičů a patro, které budeme okupovat nemá koupelnu, takže by to bylo asi naprd s přenášením všech věciček, navíc koupelna je malinká, tak bysme to asi nezvládali, ale s tou manipulací máš pravdu, pořád koumám, jak a kde budeme vodu vylívat. Asi ven oknem 😀 😀

to.manka: když jsi neměla peřinku do postýlky,tak co, pytel? Mně se zdá docela tenký a bojím se, že je v tom mimi zima. ☹

jo a co dáváte do hluboké korby pod mimi, deku? nebo plínu?

kessiee
11. dub 2009

veverka tak taku nejaku podprsenku si predstavujem aj ja 😉 zda sa mi ozaj dobra.

kubinkov: vyriesila si to celkom fajn, len ohladom tej nepohodlnosti z tvojej strany by som sa priklanala k veverkinmu nazoru. ale zase ako aj pises, je to par minut za tyzden.
ja sa prave rozhodujem medzi tym kyblikom a vanickou.

andreahrbacova
11. dub 2009

Ahojky holky,tak my budeme mít vaničku,půjčenou,nedokážu si v té naši mini koupelničce kde se tak tak otočím,koupat ještě malého.
vevrko moc hezká podprda,já to nejdříve obhlídnu v obchodech a když tak objednám přes net.

andreahrbacova
11. dub 2009

nejdříve jsme se taky rozhodovali že koupíme peřinku do psotýlky ale pak mit o přišlo na léto jako zybtečnost.V létě jste to maminky řešili pytlem nebo zavinovačkou?

sisstin
11. dub 2009

já malýho nikdy nepřikrývala, jen když byl úplně miminko..pytel nesnášel..a deku odkopává doted..a zima mu není teda 😕

veverka83
11. dub 2009

Jen se bojím objednávat ji přes net, co když nebude sedět.Radši bych z obchodu, ale jestli neseženu nic podobného v obchodě, tak do ní jdu.
S tím koupáním ve velké vaně, je to sice pár minut týdně, i když já si myslím, že jestli budou velká vedra(což předpokládám, že budou), tak stejně asi budeme koupat každý den.

Jo holky a budete pořizovat kojící noční košili?

veverka83
11. dub 2009

sisstin: tak to si vůbec nedovedu představit, já když usnu nepřikrytá, tak se klepu jak osika 😀

sisstin
11. dub 2009

vever: tak my bydlíme v paneláku, takže tu je normální teplota..a na spaní má overaly,takže ty jsou teplé 😉 já bych taky neusnula nepřikrytá..nejde o teplo, ale je to divnej pocit...ale jemu to nevadí..a studenej není ze spaní 🙂

kessiee
11. dub 2009

tu nocnu koselu urcite, u nas v porodnici je dokonca nutnostou, inak by som dostala tu ich nemocnicnu 😖

sisstin
11. dub 2009

ježiš..kojící košile..to slyšim prvně 😅 😅 😅 😅

kessiee: a co je špatného na nemocniční košili? U nás je měly všechny a podprdu nenosil nikdo v porodnici, to jsou zbytečný krámy 😉

veverka83
11. dub 2009

My momentálně taky v paneláku, ale stejně, ale je fakt, že mimi je víc oblečené, já spím maximálně v tričku 🙂
A můžete poradit, koupili sme matraci do postýlky kokos-pohanka, ale ted sem na vážkách, na kterou vrstvu mimi pokládat ☹
😒

dont_speak
11. dub 2009

kojící košile? to stačí tričko s výstřihem na knoflíky, aby se nemuselo vyhrnovat až ke krku, ne? 🙂 😀

sisstin
11. dub 2009

no..nebo tak..prostě některý věci jsou fakt bejkárny 😝 kolik já toho darovala nebo prodala 😅

andreahrbacova
11. dub 2009

veverko,já mám tu košili jednu,nám na kurzu PA říkala že sice v porodnici dávají erár,ale že je tolik mamin,že mají nedostatek prádla,takže si aspoň dvě máme přinést svoje.Mám tu s otvorama na bokách,je pěkná,a stála 220kč.Včera jsem se ptala v tom krámě ale neměli ji,jsou prý hodně na odbyt.
Takže si seženu ještě jednu,ať tam pak nejsem s holým zadkem 😅

veverka83
11. dub 2009

Tu už mám totiž taky vyhlídlou 😀 http://www.mamaobchod.cz/1072-kojici-kosilka.html, takový ty prostřišený na bocích mi přijdou divný 🙂
Ale v porodnici budu asi v těch jejich erárních, to mi kámošky radily, prý se z nich dobře kojí a nemusím tahat do porodky zbytečné věci.Tuto bych si vzala až na doma, abych se líbila mužíčkovi 😀 😀 I když mi to bude asi jedno, jestli se mu líbím a budu ráda, že ležím, že? 😀

andreahrbacova
11. dub 2009

veverko já mám kokos molitan,mě na dotek ta pohanka vadila,tak jsem do ní nešla 😉

veverka83
11. dub 2009

Andrejko a nelezou ti z ní prsa ven?Někde sem četla názor maminy, že při chůzi se to otevírá, tak do porodky nevím, i když tam jsou zvyklí na horší věci, že? 😀 Ale pro můj dobrý pocit 🙂

veverka83
11. dub 2009

A budeš dávat mimi na molitan nebo kokos.Já molitan nechtěla, páč mám alergii snad na všechny potvory co existují,tak mi doporučili tuto, pohanka mi přijde fajn, ale nevím, jak to bude příjemné pro mimi, jestli radši nepokládat na kokos 😒

andreahrbacova
11. dub 2009

ne nelezou,je to dobře kryté. 😉 Měli tam i na ty knoflíky ale 150kč dražší,tak jsem vzala tuto. 🙂 A když tam budu někde v porodce chodit,tak mám župan.

andreahrbacova
11. dub 2009

tak to je kokos molitam kokos,takže molitan je uprostřed,takže pokládat budu na kokos.
Ještě chci se zeptat jaký jste na léto pořizovali opalovací krém pro mimi?

aponchie
11. dub 2009

na prvni tydny ci mesice staci bohate lavorek co je na pradlo kulatej 😎 vanicku odvazim na zahradku pac je zbytecna..velke stragadlo stejne se to musi napustit poradne at nenachladne mimi tudiz zbytecne moc vody na par minutecek vylevani atd ..nene s tim koncim ..pak se okoupe s malou

dont_speak
11. dub 2009

holky, my máme polokokos.. a prodavačka mě upozornila, ať dávám pozor aby se mi matrace nedostala do vlhka nebo na ní voda, že už někomu pak ta náplň zplesnivěla. takže ještě vždycky pod prostěradlo šoupnu igelitovou podložku.

zuzik_p
11. dub 2009

Sisstin, pravda, dnes existuje tolik veci, ktere jsou fakt zbytecne. Kojici kosile, mozna fajn, ale uplne postaci nejaka s knoflickama nahore. Ja si porizovala do porodnice 2 po 90 kc v pripade, ze bych si je umazala poprodnim krvacenim, tak aby mi je nebylo pak lito vyhodit. No ale pouzivam dodnes 🙂
Kojici podprsenku urcite doporucuji.
Spaci pytel jsem mela pujceny, ale nikdy nepouzila, mala spala v zavinovacce prikryta perinkou.

veverka83
11. dub 2009

A nepotí se mimi s tím igelitem?