Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

terezapetrova
11. pro 2014

Tak my by jsme třeba bez mantinelu do postýlky
Nemohli existovat

simdan
6. únor 2015

tak myslím si,že zbytečný je monitor dechu,chůvičky,přebalovací pult,dětská váha,lehátka do vany...Tyhle věci jsem nikdy nepotřebovala.

jankamaminka1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
polaks
6. únor 2015

@simdan Monitor je aj podľa mňa blbosť,chúvičky taky tak,detskú váhu som dokupovať musela,syn málo prospieval a tak som mala dve možnosti,buď budem chodiť každé ráno k Dr. malého vážiť,alebo si kúpim váhu,takže som váhu kúpila,musela som si robiť záznamy a raz za týždeň odniesť Dr. Lehátko do vany je podľa mňa teda jedna z najväčších zbytočností...hlavne tie plastové-tvarované,v tom sa predsa nedá umyť chrbátik,ani zadoček poriadne...Na prebaľovanie som mala len tú podložku položenú na komode,bohate stačilo...žiadne z tých vecí som teda ani nekupovala a ani nemám v úmysle kúpiť...

simdan
6. únor 2015

@polaks tak tak 🙂 s tou váhou to chápu,my jsme u dcery využili pro začátek kuchyňskou 😀 😀 tu mám do 6ti kg,nevím někdo prostě kupuje spoustu zbytečností,pamatuju si,jak jsem si koupila nějakou ohřívačku lahví(protože to bylo IN)a použila jsem ji jednou 😀

elvira
6. únor 2015

U nás kolotoč nad postýlku byl max. nevyužitý - bylo tak týdenní období, kdy ho malý pozoroval, pak nic. Stejně tak hrací deka - nezajímala ho, raději pozoroval naši kočku.
Přebalovací pult s koupací vaničkou jsme měli, ale díky tomu, že jsme ji za pětikilo koupili od sousedky.
Chůvičky jsme koupili, leč byly prakticky nevyužité - v bytě je moc nepotřebujete a venku spal na balkoně...
Monitor dechu jsem neměla - byl donošený a bez problémů po porodu, takže jsme neměli.
Toužila jsem po sedačce od fisher price, ale nakonec jsem se obešla i bez toho.
Chodítko mi nabízela kamarádka, to jsem zase nechtěla já.
Jak to tak čtu, tak jsme měli nenáročné dítko. 😀
Ještě mě napadá - koupili jsme ruční odsávačku mléka a musím říct, že ta frčela 4 měsíce v kuse, další dva měsíce už míň, ale vydržela... Takže to je jedna z těch, pro nás, nezbytečných věcí. 😉

polaks
6. únor 2015

@simdan Tak ja som mala len fľašku kúpenú,pre istotu,ale využila som ju len pri druhom,keď som stratila mlieko,ale 1.a3. dieťa nemali fľašu v puse nikdy..takže o nejakom ohrievači som teda ani netušila...a tú fľašku mám teda doteraz schovanú,ešte sa možno hodí,dúfam teda,že nie..😉
Ale chápem,že prvorodičky chú mať všetko úplne perfektné..ale aj ony potom pochopia,že to nieje až tak potrebné...ale učíme sa postupne...

scruffy
6. únor 2015

Mně přišla zbytečná rychlozavinovačka (ale dá se využít aspoň jako deka), odsávačku mléka bych předem taky nekupovala. Mám zimní miminko, takže nanic jsou body s krátkým rukávem a kombinace kalhot a trička, vše se shrnuje a miminu táhne na záda a bříško.

polaks
6. únor 2015

@scruffy to áno košieľky a tričká sú za trest,tých som mala na začiatku pár,potom som prešla na bodyčka-na nezaplatenie...rychlozavinovačku som teda nikdy nemala,len klasickú perinku,tá bola tiež na nezaplatenie,krásne sa v nej dá bábätko napolohovať,takže nehrozí preležaná hlavička,či nežiadúce otáčanie...

wercee
11. únor 2015

Tak u nás rozhoně kolotoč nad postýlku, nijak jí nezajímal. V zavinovačce také odmítala být, ale to je individuální, někdo bez ní neusne,někdo jí odmítá. Chůvička - záleží jestli je potřeba, my jí budem pořizovat až na léto abychom mohli sedět venku a naše malá má pokoj na druhé straně. Monitor jsem měla půjčený a zase je to individuální. Pokud má někdo strach a bude s monitorem klidnější, proč si ho nepořídit nebo nepůjčit, bohužel náhlé úmrtí kojenců hrozí i u naprosto zdravých dětí. Přebalovací pult - pro mě nutnost. Když jedeme na víkdend k babičkám a musim několikrát za den přebalovat na posteli s ohnutými zádi, jsem fakt odvařená. Nepořizovala jem "originál", ale na starší skříňku jsme koupili ten molitanový přebalovák a přidělali ho na ní a jsem fakt spokojená, dole v těch poličkách mám rovnou i pleny a tak. Lahvičku bych taky jednu určitě měla, nikdy nemůžeme vědět kdy bude potřeba a bude se muset dát MM nebo UM z láhve. Mantinel do postýlky je určitě fajn, jednak si tam malá s těma zvířátkama, co na něm jsou, povídá 🙂 a jednak se jí tam opravdu nemotají ručičky jako u babičky...váha není potřeba pokud mimčo nemá problém s příjmem mléka 🙂 v opačném případě by jeji zapůjčení měla Dr. nabídnout 🙂 Tolik asi za mě 🙂

marketa085
13. únor 2015

Vůbec nevím jaké mám koupit pro miminko pleny. Používají se ještě látkové?

anna159
13. únor 2015

@marketa085 no jak se to veme, ja treba chci pouzivat jenom latkove 🙂 ale jinak vim, ze se pouzivaji i pod hlavicku, po kojeni na rameno, na zakryti, na koupani do vanicky atd. vyuziti je spousta, tak mit jich par urcite neni na skodu.

marketa085
13. únor 2015

jj, tak to vím i plínový osušky jsou asi potřeba. Spíš jsem myslela kvůli kyčlím....

apacheee
AMBASADORKA
13. únor 2015

U nas capacky😄

daika
13. únor 2015

@marketa085 kvuli kyclim pry neni potreba (jako prevence), pokud by kyclicky nebyly v poradku, tak v tom pripade ano. My je pouzivame na zadour a super, jsme max spokojene obe, jednoraz dam jen v ultranezbytne situaci 😉

marketa085
13. únor 2015

Kolik jich tak koupit?

sunshine125
13. únor 2015

za mě ohřívac a sterilizátor lahví, vystacili jsme si s hrncem a vodou 🙂 a rychlozavinovačka,chůvičky

daika
13. únor 2015

Jinak za nas byl zbytecny monitor dechu (ani jsme se na nej nepodivali, porad lezi pod posteli manzela 😀 ale dostali jsme ho, tak no stres) chuvicky vyuzivam cca obden (bydlime v baraku, tak kdyz mala dochrapuje venku, ale uz mam tak natrenovany usi, ze ji slysim i bez chuvy). Nakoupila jsem zbytecne kosmetiky v dobre vire, ale stejne pouzivame jen delfinka a medvidka, zbytek naplacam na sebe a bude vyreseno. Nesmysl byla Lovela = prasek naprosto k nicemu, jo a 'desinfekce' od chica ani jsem se na ni nepodivala, steriluju v mikrovlnce. Lehatko do vany jsem koupila (z xte ruky 😉 ) az ve dvou mesicich (strasnr me bolely zada) a super, mala sr cachta a pase na nem koniky jak o zavod, takze ja doporucuju (to uplne obycejne 'drat a latka') jinak snad vsechno vyuzivame)

zulitvi
13. únor 2015

@marketa085 U nás nikdy není dost látkových plínek, Venda byl dost blicí miminko, tak to měl pod hlavou a na utírání pusinky, teď zase kvůli zubům věčně slintá, tak mu s tím pusu taky utírám.

daika
13. únor 2015

@marketa085 zalezi na co vsechno je budete pouzivat, pokud jen na pusu, koupani atd. S 20ks si, myslim, vystacite. Pokud chcete latkovat, koupila bych jich tak 40 pro zacatek a pak uvidite, jestli staci nebo prikoupite nebo treba zmenite na jiny system plen

filipatereza
13. únor 2015

Nám rodina nakoupila všelijaké ty jednorázové nesmysly - podložky přebalovací, vložky do podprdy, ubrousky, plenky... Vše jsem využila občas, ale nakoupila jsem si látkovépratelné alternativy, protože mě rozčilovaly ty kvanta odpadu...
Zbytečná taky odsávačka...
A monitor...

dasara
13. únor 2015

Za zbytečnost u nás považuji jen pár krásných triček, které jsem malé nedávala, aby jí netáhlo na zádíčka a ještě jsem kupovala polohovací polštářky (malé se v nich vůbec nelíbilo). A ještě mi jako zbytečnost přijde ohřívač mléka a příkrmů (ale třeba to bylo hlavně proto, že jsem kojila). Jinak jsem moc "blbostí" nepořizovala. Za nutnost u nás jsem považovala přebalovací pult ( měli jsme půjčený ), vibrační lehátko (využívala jsem jej hlavně v době, kdy malou bolelo bříško), mantinel do postýlky taky super, zavinovačky a spací pytle - u nás nutnost, malá se dodnes odkopává, a největší nutnost u nás je "podstavec" na vaničku - máme jen sprcháč a řekla jsem, že je to sice drahá záležitost, ale že si nechci zničit záda.
Víc věcí mě nenapadá

dasara
13. únor 2015

Jo a ještě jsem měla půjčenou el. odsávačku - bylo to super, ale nutnost to není 😉

sedmiteckas
13. únor 2015

Kolotoč nad postýlu (usíná sama, v tichu, tmě), z oblečení trička s krátkým rukávem - nevyužili jsme doteď - je nám půl roku a klasické dupačky (ty bez rukávů), pak zavinovačka - malá nebyla a není zavinovací typ.

lenixka
13. únor 2015

Nechápu - chůvičky u mě nejoblíbenější a nejpoužívanější věc! Bez nich si to fakt umím představit jen těžko. Monitor dechu taky, obzvlášť když vám zachrání zdravé a donošené dítě. U nás totálně neuspělo a ani se nepoužívalo lehátko pro mimino - asi dvakrát na krmení, ale pohodlněji se mi krmilo v autosedačce. K ničemu mi byl i babyvak - malá ho nesnášela a já taky. A už bych nekoupila přebalovací podložky jednorázové. Jinak jsem většinu věcí ze své výbavy použila, ikdyž lahvičku třeba jen jednou. ale nemůžu napsat, že je to zbytečnost, když pro některé mamky to bude nezbytnost.

marketa085
13. únor 2015

@daika děkuji, myslela sem si tak 40ks. Zítra jedu nakupovat, tak už se těším. 🙂

mon_88017
13. únor 2015

U mě bylo naprosto zbytečný lehátko do vaničky, naučila jsem se při koupání držet dítě na ruce a bylo to i pohodlnější. A k mému velkému zklamání se neosvědčil šátek na nošení. Všude psali, jak mimina nošení zbožňujou, dcera byla naprosto opačnýho názoru 😎

mafeska
14. únor 2015

@marketa085 jojo, používala jsem na ublinkávání a dávala jsem je hodně pod malou do kočárku, postýlky.. Využila jsem je hodně, i tetra osušky. 🙂

ladyhacek
24. únor 2015

Já mám 30 ks látkových plen a okolí se divý že jich mám hodně když nelátkuji, ale nemíním každý den prát 😉
Jsem zvědaá na naše zbytečnosti . páč vše mi teď opravdu příjde důležité a že nic nemáme navíc )nemáme kolotoč nad postýlku, lehátko, kolébku.... . možná mám hodně džiny to asi nevyužiji, kupovala jsem po bazárkách v pěkným stavu za 20 a pak jsem zjistila že jich mám 5 🙂 - a přitom bude mít spíše dupačky . jsou pohodlnější)

naturbabyshop
28. únor 2015

@ladyhacek Myslím, že 30 látkových plen je úplně ok. A jestli bude miminko hodně ublinkávat, budou třeba 🙂 . Dají se použít i později, jako podložka do kočárku, pod hlavičku do postýlky, na na kontroly k dr. , dá se do nich zavinovat...Dobré jsou i mini plenky rozměru 30 x 30 cm, právě na utírání pusinky.