Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

soanpe
29. zář 2009

já nedám dopustit na přebalovák Cam (ten 3patrový) koupila jsem nový v Kika s drobnou vadou za 900,- 😎
pidi vaničku jsem vyhodila a napresovala do ní jinou, Onda od OK baby a do dneška v ní koupu.
Přebaluju na pračce.
Lehátko-úžasná věc.Máme houpací od FP.Taky používáme do dneška.Když je nouze nejvyšší a malá ne a ne spát,tak v něm se uhoupe.
Autosedačka je jen na cestování a hlavně se v ní potí.
Hrací deka=blbost
od narození využíváme kolotoč s medvídky Nattou Nattou.
nebesa=ĺapač prachu
moskytiera nad postýlku letos nepostradatelná
kosmetika do dneška jen syndet Seba Med,rybilka,příp.zinková pasta a na tělo a obličej celoročně míchaná glycerinová mast se sluneč.olejem
a kvůli komárům betadyne-rychle se léčí štípance

blka
30. zář 2009

Bury, my máme taky pidi koupelnu a byt 2+1. Koupeme v kyblíku na kuchyňském stole, kde mám deku a na ni položím tetra plenu a vše před koupáním i po děláme tam. Nikam s mimčem neběhám. A přebaluji v ložnici na mé posteli, kde mám položenou jednorázovou přebalovací podložku 😉

blka
30. zář 2009

Maceek, v kočárku už matrace je, mamča mi tam dala ještě bílý ručník. Zakrývám dekou. Teď budu dávat deku pod prcka a zbytkem přikrývat, v zimě fusak. V postýlce mám matraci, chránič, froté prostěradlo. Ze začátku byl v zavinovačce, pak se z ní uměl vymotat a já jsem se bála, aby se neuškrtil (měli jsme klasické), tak jsem ho začala zakrývat dekou. Pak mi začal cestovat a odkopávat se, takže teď máme spacák.

senja
30. zář 2009

Maceek Ze zacatku - cca prvni 3 tydny (coz bylo v lete) davali jsme maleho spat zavinuteho do Zazracne zavinovacky od Red Castle. http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino... Musim rict, ze je to vyborna vec! Opravdu doporucuji. Maly jak byl z porodnice zvykly na zavinovacku, tak nedokazal se uklidnit sam, museli jsme ho zabalovat aby mel rucicky u tela a nebudil sam sebe tim sermovanim.
Takze v postylce byla kokosova matrace + chranic + prosteradlo (obycejne bavlnene) + slozena flanelova plena jakozto polstar + maly v zavinovace a prikryty bavlnenou tenkou dekou v klasickem bavlnenem povleceni.
Ted uz davame misto obyc prosteradla frote natahovaci (je teplejsi) a prikryvame klasickou perinou z polyesterovou vyplni s flanelovym povlecenim (obycejne bavlnene jsme nechali na teplejsi obdobi, protoze dokud nezacnou topit obycejny bavlneny povrch bude studit), plenka pod hlavicku zustala. Akorat teda ta Zazracna zavinovacka uz neni potreba 😉
Do kocarku: Na tu kocarkovskou matracku jsem v lete davala plenku jako prosteradlo + slozena plenka pod hlavicku a prikryvala maleho akrylovou deckou. Ted tam davam lehci fleecovy fusak, akorat pod hlavickou i ve fusaku ma maly plenku, aby se mu hlavicka nezaparovala z toho polyesteru. Na zimu se chystam na Lodger Bunker nebo Kaiser Iglu.

kubinkov
30. zář 2009

Tak nevím ivestice cca 400,- na tři týdny 😝 , když rychlozavinovačka popř. bavlněná plena udělá naprosto stejnou službu... My malého dávali spát do rychlozavinovačky asi půl roku, ale nakonec mu trošku lezly nožky. 😀 😀

kjajule
30. zář 2009

Mě přijde taky že ta zavinovačka od red castle je dost drahá na tři týdny...Myslím že stejně posluží i rychlozavinovačka nebo takově ty klasické zavinovačky ty se dají krásně utáhnout a mimčo se nerozbalí...Mě malej nechtěl spát stejně ani v jednom... 😅
Do kočárku mám bavlněné prostěradlo dá se koupit přímo do kočárku.Plenka se nám pořád někde rolovala...Měla jsem dvě rychle schnou a hlavně drží na té matraci v kočárku.

llllucka
30. zář 2009

Tak jsem to jen přeletěla a vrátím se hlavně k velikosti 56.Malej měl porodní váhu 4350g a měl 50cm a 56velikost jsme teda měli ještě hodně dlouho.Musela jsem dokonce přikupovat dupačky,protože jich bylo málo.Poblinkal se,pročůral,nehoda při přebalování,.... Co jsem teda zjistila je,že úplně malé mimi rozhodně nepotřebuje různé rifličky.... nejlíp je mu prostě v overálku a i pro mě to bylo nejpohodlnější.Mám zimní mimi,tak proto.
Zbytečná byla hrací deka,různá kosmetika,vatové tyčinky,pro nás i dudlíky,ohřívačka na láhve,zavinka do autosedačky a určitě plno dalších věcí,na které si nevzpomenu.

kjajule
30. zář 2009

llllucka: ty rifličky jsou opravdu úplně zbytečný mám taky zimní mimi dostala sem je od kamarádek , ale malej je měl asi jednou...zaprvé mi přišlo ža je to hrozně nepohodlný ležet na tom rantlu jako myslím pas a za druhé sem navlíkala více vrstev a rifle byly naprosto zbytečný...stejně jako košile pro chlapečky...miminka nemají skoro žádný krk a vypadá to dost divně...
Ohřívačku využívám dodnes když jedu k mamče je odpůrce mikrovlnek tak ji beru sebou abych měla kde ohřát mlíčko i skleničky, ale pro ty co mají doma mikrovlnku naprosto zbytečný.

senja
30. zář 2009

Jenze v plene nebo v rychlozavinovacce male neprebalite aniz byste ho rozbalily uplne 😉 Nam v noci hodne plakal, kdyz jsme ho prebalovali celkovym svlekanim.

maceek
30. zář 2009

senja: Moc dekuji za rady,jeste drobny dotaz - myslis, ze na ziimu (prosinec - duben) do kocarku bude stacit "pouze" zimni" fusak (emitex-keiser??)-nebo pres nej jeste deku-v jine diskusi jsem cetla,ze ty fusaky fakt hreji a neni nutno ani moc deti oblekat ??

kubinkov
1. říj 2009

Deka je zbytečná. V opravdu velkých mrazech( -5 a méně) stejně ven chodit nebudete.

llllucka
1. říj 2009

senja:ta rychlozavinonačka je super.My to sice řešili plínkou,což je ta levná varianta,ale chce to trochu cviku.Jen enchápu,co jsi chtěla říct tím,že dítě musíš u klasické zavinky rozbalit úplně,copak tady nemusíš.

josifek
1. říj 2009

My máme obě zavinky a obě jsem plně využili, malá má 2 měsíce a jěště používáme tu klasickou na zavazování a můžu říct že to netrvá vůbec dlouho a malá je v ní klidná, hlavně když vám mimi brečí a nevíte co s ním tak je fajn ji zavinout a pokolísat a pomuchlovat hnedka se uklidní 😉 Rychlozavinky jsou supr jen jsou brzy malé 😉

senja
1. říj 2009

maceek Myslim, ze na zimu je deka navic zbytecna. Prece mimi tak jako tak budes oblikat do neceho teplejsiho (jako treba do kombinezky nebo nejake teplejsi fleecove bundicky). Kvalitni fleecovy fusak je hodne hrejivy, ten Kaiser Iglu pry obzvlast, ze se v nem mimca dokonce kolikrat spoti 😉

llllucka Ne, u te Red Castle je dolni cast udelana jako takova kapsicka, kam nozicky miminka jen "vlozis". Takze pokud chces prebalit, tak tu kapsicku jen odhrnes a nemusis celou tu horni cast rozbalovat 😉

beruska2x
1. říj 2009

maceek jaq mam ten Kaiser, v zime bylo i -15 a ven jsme chodily a deku jsem nedala ani jednou jako nejakou mit musis 😉 ale nejakou spesl na zimu na fusak je zbytecne

smardik
2. říj 2009

u nás zbytečnost hrac deka, dětská vanička, vak na nošení a dudlík 🙂

zedra1
2. říj 2009

Zbytečnosti u nás-zavinovačka-nesnášel jí-dudlíky(babi jich nakoupila asi 8),kšilovky-mají vzadu sponu,která tlačí do hlavičky,mini oblečky-protože jsme měli skoro 4 kg

marketa137
3. říj 2009

Tak to tak pročítam a je to fakt individuální. Já např u malýho nůžky s kulatou špičkou používam do dneska a to je mu už 3,5 roku .každá potřebujeme něco jinýho. jen tentokrát uvažuju o kojícím polštáři ale nevim jaký koupit. chtěla bych ho objednat co nejdřív abych na něm mohla i spát. Minule jsem bohužel nekojila ale i za cenu že třeba zase nebudu kojit ho chci 🙂

kacka.va
3. říj 2009

my taky používáme nůžky s kulatou špičkou do teď, i když už hodlám přesedlat na normální. a párkrát jsem si děkovala, že je máme, jinak bych malou stříhla. Ono, dokud je mimino jen ležící tak je to pohoda, ale jakmile se začne hýbat, tak je to občas docela umění.
hrací deku jsme taky neměli 🙂, pro mě byla zbytečnost i přebalovací pult, takže jsem ho ani neměla 🙂

soanpe
3. říj 2009

kačka,já Sofí stříhám nechty na nohou tak,že ji po koupání dám na bříško,namasíruju jí záda, dám ji nějakou tubu s krémem do ruky.takhle je v klidu .
a jak leží na břiše na pračce,tak si kleknu,ohnu jí nožku v kolínku a stříhám 😀 jinak bych to nezvládla 😅

safron1
3. říj 2009

u nas byla zbytecnost kos na pleny sangenic. prodala jsem ho po 3 mesicich, kupovat porad ty folie bylo naprd a normalni odpadak to jisti.
dalsi zbytecnost byly kulate nuzky na nehty, neustrihnu tim nic. Dalsi zbytecnost byly tuny kosmetiky - vystacili jsme si do koupele s Linolla fett olbad (na predpis od Dr.), mazani na prdelku Synderman smichany s kalciovou vodou (opet na predpis) a na telo samotny synderman. Napriklad ta masaz, ze kazde dite musi pouzivat Bepanthen a nic lepsiho neni...hahaha.
Vzpomnela bych si na jiste dalsi kramy (musela jsem mit vsechno, aby nahodou miminko netrpelo..).

kacka.va
3. říj 2009

soanpe, nám začal problém tak v roce, to už je problém jak s nehtama na nohou, tak i na rukou.

soanpe
3. říj 2009

safron,přesně
my máme od narození a vlastně od těhu glycerinovou mast na recept za 30,-
a Bepanthen je kapitola sama pro sebe.Kalciovka má úplně stejné složení a stojí 60,-velká tuba

kacka.va nestraš mě,že bude hůř 😀

kvetinka7
3. říj 2009

Holky,dekuju za rady ohledne hraci deky/lehatka..
dalsi dotaz: myslite,ze je lepsi klasicka bavlnena/platena rychlozavinovacka nebo frote?
Mne se ta frote vice libi,ale rikam si,aby se mi v ni mimi doma neuvarilo .. tedy mimi se narodi v lednu .. na spani pres nej bude jeste perinka..
Do kdy se uziva zavinovacka?
A myslite,ze ma efekt si poridit takovouto zimni rychlozavinku do autosedacky? Ja na ni uplne ujizdim..desne se mi libi 😝 http://www.kocarky-lvicek.cz/Autosedacky/doplnk...

soanpe
3. říj 2009

květinka
pokud se ti tááák moc líbí,tak jdi do ní 😉
ty drobečky přece musíme rozmazlovat a hýčkat 😎 já teda měla v sedačce fusak od emitexu.přišlo mi ,že bez něj v sedačce malá tak nějak vlála
mně se taky hrozně líbily ty rychlozavinovačky, ale po ségřině prckovi jsem dostala něco obdobného.
třeba naše Sofí měla první zimu 3kombinézy-ovečku, medvídka a luxusku růžovou s bílým kožíškem kolem kapucky- a všechny unosila.tu třetí jsme dokupovali,protože v těch ostatních by se mi ztratila a naopak v březnu byla ještě zima a do té pidi by se nevešla
dnes má taky mraky oblečení,ale dost toho má z bazárku nebo z Německa (ceny jsou úplně někde jinde než v ČR)
zrovna ve čtvrtek jsme vyplenili půlku Drážďan 😅

kvetinka7
3. říj 2009

🙂 🙂

kulimka
3. říj 2009

Soanpe, k tomu stříhání nehtů, tak já jedině ve spánku, jinak už se mi to fakt nedaří 🙄

kjajule
3. říj 2009

Tak u nás je to tak , že tatka baví prcka...dělá opičky a srandičky a já stříhám... 😀 Jinak máme taky kulaté nůžky a zatím bych neměnila.. 😉

kulimka
3. říj 2009

Já stříhala vždycky normálníma z manikůry 😅
Nějak jsem je nestihla koupit a vždy zapomenu ☹

musko
4. říj 2009

No, ja som až do 3 rokov zásadne strihala nechty len v spánku. Inak bez šance 🙂