Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

anetaji
1. srp 2014

u obou dětí jsem minimálně použila zavinovačku jinak asi vše jsem potřeboval 🙂 Velikost 56 jsem měla na obě dcery a každá měla 49cm ;) takže 56akorát.

dora13
1. srp 2014

Za me zatim: zbytecne moc obleceni velikosti 50 a 56 (nektere veci na sobe nemel ani jednou), dudlikovy teplomer a nejsem si jista, jestli se kdy hecnu a naucit se vazat satek (Manduca je pro me pohodlnejsi).

Naopak jsem po porodu dokupovala plastenku a tasku na kocarek, odsavacku a lehatko.

ppalomino
15. srp 2014

U nás teda zbytečnost zavinovačka s vystuženýma zádama, lahvičky, dudlík. Velikost jsme užili chvíli i 50 malej měl 2,80 a 49cm. U plně látkovanýho miminka je nezbytností dostatečně velká taška na kočárek.

marecekavendulka
29. srp 2014

u nás jednoznačně postýlka a monitor dechu..malá spí s náma v posteli..

marecekavendulka
29. srp 2014

jo a dudlík,ten nechce

marecekavendulka
29. srp 2014

jeee eště odsávačka mm,mlíčka mám akorát pro Vendulku,nic navíc

bjoucik.15
29. srp 2014

u nás jsem měla zbytečně oblečení vel.68 🙂 ale kdo to měl vědět. Naopak jsem hodně dokupovala vel. 50 a 46 😀 jinak zbytečnost jako taková byly ze začátku hračky, začala je vnímat až ve 3 měsíci, jinak moc oblečení je taky zbytečné,stejně jsou nějaké oblíbené, které se perou pořád dokola. Zavinovaček více než 2 jsou taky zbytečné, dítě z toho rychle vyroste, mám některé, které jsem nepoužila vůbec 😖

partyzanka91
29. srp 2014

Taky radím nekupovat příliš mnoho plínek velikosti 1, donošené děti z nich brzo vyrostou (nám jedničky byly asi do konce 6tinedělí) a pak mi příjde zbytečný kojící polštář (dá se použít i klasickej) a co se týče rychlozavinovačky (nezpevněné) tak z tý mi holka do měsíce vyrostla. TeĎ jí nachávám rozepnotou a slouží jako peřinka 🙂. JO a ještě mechanickou odstávačku (stejně pak koupíte tu na vysavač i když předem enchcete).

ebro
10. říj 2014

Přijde mi do třech měsíců zbytečné jakékoliv oblečení krom overalku. Nic jiného jsem stejně nepoužila. V létě jen tak dvě bodicka.Třeba dupacky a trička jsem nepouzila vůbec.

kvietorka
10. říj 2014

Zavinovacka a manualni odsavacka hlenu, musela jsem nakonec koupit tu na vysavac.

chroustinka
10. říj 2014

zbytecnosti u prvniho - rucni odsavacka sopliku, teplomer do vany
zbytecnosti u druhe - zavinovacka, jidelni zidlicka, vanicka, kolotoc nad postylku, kojici polstar a milion dalsich veci ktery jsem u prvniho vyuzivala - holka na to hazela "bobek" 🙂

sammaelka
10. říj 2014

Rozhodně jsem pro "sadu" do postýlky - volán pod matraci (pouze nak oukání, naprostá zbytečnost), baldachýn nad postýlku (akorát překáží při manipulaci s maličkým miminkem)!
2. Manuální odsavačka na nudle - ta balonková : nakonec jsem stejně ustoupila a koupila tu na vysavac, ta balonková nic nevytáhne.
3. Rychlozavinovačky: pár jsem měla, ale používala jsem jako deky, dcera zavinování nechtěla, snad prvních několik dní po příjezdu z porodnice, pak nikdy....

silvapokorna
9. lis 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

U nás byla zbytečnost koupací kyblík a vanička. Zbytečné nošení vody, vylévání a vše kolem. Nakonec jsme skončili vždy velice brzy na plátěném lehátku ve vaně. Vše potřebné bylo po ruce a voda odtekla hned, nemusela jsem se tahat s plnou vaničkou. A koupací kyblík byl úplný propadák. Holka tam řvala jak tur. Nešlo s tím nic dělat. Jak jsem ji vzali do vany, byl klid a spokojenost. 🙂

partyzanka91
9. lis 2014

@silvapokorna: tak to my naopak vaničku užíváme do teď (holce bude půl roku). Lehátko si vždycky nastavím tak aby se tam holka vešla. Pravda to lítání s kýblema a vylejvání mě štve, ale zato samotná koupel je pro mě pohodlnější, dřepnu si hezky vedle na zem, holčičku ošplíchnu ona si tam poleží, rozhlíží se a cáká (taky nevýhoda) koupání se jí líbí. Další výhodou je pro mě vyndavání z vaničky, holka je kluzká a já jí hned položím na umělou podložku s ručníčkem přichystanou hned vedle, mám tedy jistotu že mi nevyklouzne na zem. Kdybych jí tahala z vany tak bych jí musela držet ve výšce a máme malou koupelnu takže se pak složitě otáčet a manipulovat s ní přes umyvadlo a nebo pračku - mnohem větší riziko pádu.
Ale samozřejmě každý dle svých možností, záleží jak má kdo uzpůsobený byt, jaká je koupelna.

P.S. koupací kýble se mě nikdy nelíbili příjdou mi strašně nepohodlne a nepraktické

pincola
9. lis 2014

Člověk předem neví, ale u nás byl na nic kolotoč nad postýlku a lahvičky. Ani rací deka na zem se moc nevyužila a vůbec zbytečně moc hraček.

sedmiteckas
9. lis 2014

Za mě zbytečné věci: spací pytel (spí odkrytá, pokaždé mi odkope i obyčejnou tenčí deku 🙂),
kolotoč nad postýlku (usíná potmě, sama, v tichu),
body s krátkým rukávem (narozená v srpnu, ale nikdy jsme je moc nevyužili, ani na doma, nejvíc dávám opravdu dlouhý rukáv)
trička s krátkým rukávem - novorozeně bych do toho neoblékla
zavinovačky - dcera není zavinovací typ - ale to jde těžko odhadnout, takže nějakou určitě mít

pigpeppa
14. lis 2014

Upřímně a popravdě postýlka a přebalovací pult. Taky vanička. Určitě se obejdeme i bez separačních pomůcek typu kolotoč nad postýlku.

marketa233
15. lis 2014

@pigpeppa Separační pomůcky? To slyším poprvé.

Pro mne je přebalovací pult jednou z nejvíc využívaných pomůcek.

marketa233
15. lis 2014

@partyzanka91 My koupací kýbl používáme ve sprchovém koutu. Pro nás zatím ideální řešení.

pigpeppa
15. lis 2014

@marketa233 To je takový můj název pro všechna konejšítka místo maminky 🙂 Na přebalovacím pultu jsem vždy měla jen krámy, výměna plenek probíhala vždy tam, kde se nacházely děti.

letadlo13
15. lis 2014

@pigpeppa Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo nemíní pořídit přebalovací pult. Mám jen podložku a potahy na ni (zděděná). Nekupuju dudlíky, lahvičky, odsávačku, žádnou kosmetiku. To myslím případně vyřeší jedna návštěva supermarketu. Rychlozavinovačku jednu chci, když tak místo podložky 🙂 Mám neúměrně moc oblečení, i ty malé velikosti - výprodej v sekáči za korunu, nebo 10 korun kus 😀 tak mi bylo fakt jedno, jestli vezmu o jeden kousek víc či míň 🙂 vybrali jsme komplet všechno, co bylo jako nové 😀

Využily jste monitory dechu a chůvičky? U nás je chůvička totálně zbytečná (zatím nemáme dětský pokoj), ale ten monitor dechu.. já fakt nevím.

achjonetusim
15. lis 2014

Za mě je největší zbytečností veškerá kosmetika.

olusenka
15. lis 2014

@letadlo13 já chůvička ano, a to i v paneláku, protože když jsme dali mimčo spát, zavřeli oboje dveře a pustili si TV, tak malé mimčo, které ještě nemá tak silný hlas jako třeba roční dítě, tak bychom ho vůbec neslyšeli.
Monitor dechu jsme používali u 1.dítěte do roka, u druhého asi do 10měs nebo 11měs., než riskovat, že se nějak nenadechne či co a umře, tak radši jsme ho měli. A když jsem tady četla příspěvky asi 2 maminek, co jim tady miminko umřelo, tak už pro mě vůbec není proč dál váhat. Asi 2x jsme měli planý poplach, mimčo cestovalo, a 1x bych řekla, že to byl skutečně problém. Ani monitor ho neprobral, musela jsem do něj šťouchat a vzít ho na ruku, pak se najednou zhluboka nadechl.

pigpeppa
15. lis 2014

@letadlo13 Rozhodně nejsi jediná, já mám klasickej pult s komodou, velkej, skvělá věc na odložení věcí, na které nesmí dosáhnout starší dítě. 🙂 Jinak já to, co popisuješ, jako poprvé těhotná nakoupila nebo dostala, podlehla jsem takovému tomu mainstreamu, ale rychlozavinovačka je jen podložka na zem, lahvičky nebyly třeba, dokud děti nezačaly zapíjet příkrmy, jen ty dudlíky, ty dcera občas vyžaduje.

Monitor dechu je pro mě takové kontroverzní téma, spousta lidí ho používá špatně, myslí si, že čím větší citlivost, tím větší výhra, přitom to pak akorát snímá každou tramvaj, co projede okolo. Na první dítě jsem ho neměla, jednou v noci mě probudilo NĚCO, když syn nedýchal. Spal se mnou v posteli. Pro dceru jsem koupila ten přenosnej, protože mi bylo jasný, že skončí pod mojí peřinou taky. V noci, když jsem se probudila, jsem zjistila, že monitor je vypnutej na přebalováku. Nechápu, kdo ho tam pokaždé dával. 😀 Chůvičky vůbec.

marketa233
15. lis 2014

@pigpeppa Pokud nemáš postýlku (separační pomůcka), je blbost mít kolotoč. To je fakt. 😀

letadlo13
16. lis 2014

@pigpeppa ten monitor ještě snad, chůvička je u nás fakt zbytečná, interiérové dveře nezavírám a máme dva pokojíky. Hračky vůbec, jenom krámy, co budu půl roku přeskakovat, zavinovačku bazárkovou koupím, ale za pár korun i třeba jen jako přikrývku do kočáru.

eimmy
16. lis 2014

přebalovací půlt
koš na špinavé pleny
různé matinely a záclonky na postýlku
rychlozavinovačky
před porodem nekupovat odsávačku na mléko
ruční odsávačka hlenů

barinkas
16. lis 2014

přebalovák taky nemám, místo toho jsem využila plastový zahradí stůl 😀 je velký, vše mám při ruce, max spokojenost 🙂 k ničemu je spousta kosmetiky, v 1. roce se využila jen mast na zadeček asi. Vůbec jsme nevyužili peřinky do postýlky, malá spala v zavinovačce s přikrytá dekou, spí tak doteď, teda bez zavinky 😀
Nevyužité zůstalo i lehátko do vaničky, spousta hraček.

silvapokorna
17. lis 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@partyzanka91 s těma koupacíma kýblama plně souhlasím. no já jsem si pořídila takový přenosný přebalovák, který jsem položila na vanu, takže jsem měla vše po ruce. ale jasně, každý jak mu vyhovuje. 🙂

kamilka007
11. pro 2014

Pro me byla nejvetsi zklamani parada - hadriky tehdy dcerka nemela sanci unosit a uprime - saticky, dokud dite jen lezi jsou fakt nebetycna hovadina. U maleho jsem zase mela na leto spousty krasnych tricek, ale nechte male mimco s holym pupikem a zady..
No a nebesa nad postylku jsou kapitola sama pro sebe. 😀