Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

lamarika
26. říj 2009

kvetinka: Já bych doporučila spíš tu ohrádku nebo cestovní postýlku. Hrací deku můžeš dát dovnitř. Nejsem zastáncem lehátek, takže malej má od mala ohrádku s hrací dekou a je tam spokojenej.

terezita
26. říj 2009

taky nejsem pro lehatko.. 😉 a po sestimesicni zkusenosti bych hraci deku uz taky resila jinak. mame takovou, na kterou se hrazdicka primo pridela (nejde pouzit samostatne, sama nestoji). u dalsiho mimca bych rozhodne poridila uz jenom deku a postavila na ni hrazdicku prenosnou.. (ale aby na ni sly obmenovat hracky)
kvetinko, ono stejne uvidis podle mimca, ne kazde mimco ti na dece usne..
co se ti nelibi na tom, ze bude lezet na zemi? my pod ni mame penove puzzle, aby od zeme netahlo. a ted uz je spis jenom na tom puzzleti a deku davame prilezitostne..

kvetinka7
27. říj 2009

ahoj, to penove puzzle ma dost lidi.. je to asi sikovny ... my mame vsude plovoucku , takze by se to hodilo 🙂

smardik
27. říj 2009

kvetinka lehátko to spaní určitě ne, mě tam malý usnul ale přenášela jsem ho, není to dobré pro zádička. Já ho měla v obyváku na zemi-dala jsem pěnové puzzle a na to hrací deku a hotovo 🙂, náš malý nemá rád omezování takže nějaká cestovní postýlka, ohrádka fakt nepřichází v úvahu a mě se to ani nelíbí, děti mi tam přijdou jak zvířátka v kleci

soanpe
27. říj 2009

lehátko u nás skvělá věc - ze začátku na krmení ,když jsem se koupala, žehlila...
ohrádka zbytečnost, máme cestovní postýlku s otvorem a když chce,tak si do ní sama vleze a naopak.
má to jako svůj koutek soukromí 🙂
hrací deka=vyhozené peníze.je malá a raději puzzle a na to třeba povlečenou teplou deku

kvetinka7
27. říj 2009

dnes jsem byla okukovat cestovni postylky a ony nektery tam maji prulezy, jak pise Soanpe, to je uplne super 🙂

tince
27. říj 2009

kjajule diky 😉 křtít určitě nebudeme v 6tydnech, nejspíš od nového roku,takze je to jasné-obdělíková vyhrála 😀

zmuzle
28. říj 2009

Kvetinko, kaze ditko je jine. Me, kdyz chce spat, tak se vzteka a musim ho dat bud ven do kocarku (bydlime v baaku) a nebo do postylky. Na dece by neusnul. Mela jsem hraci deku i puzzle a prenosnou hrazdicku. Vyuzili jsme oboji, ale hraci deka uz sla dal. Uz se davno pretaci na brisko a spis je na puzzlich a honi tam hracky a prilezitostne si placa do te prensone hrazdicky. Lehatko vyuzivame doted. Kdyz byl malinkaty, tak tam vydrzel spis a ted treba kdyz jime, tak si ho dam v nem ke stolu a kouka na nas a je spokojeny. Ohradku nemame, mela jsem v prizemi cestovni postylku, ale nechtel v ni byt, takze stejne musim ho nosit nahoru do patra a dat do postylky, kdyz chci mit jistotu, aby se nikam nedostal. Ale obecne bych byla pro cestovni postylku s prulezem. Vyuzijes ji jako ohradku, dite jako prolezacku a i na cesty 🙂

kvetinka7
28. říj 2009

dekuju za tipy 🙂

aknel2002
29. říj 2009

Ahoj holky, mám dotaz využíváte sterilizátor? nebo klasika hrnec jako naše mamky 🙂 díky za odpovědi 😉

meleri
29. říj 2009

aknel,

myslím že v poho stačí hrnec! a navíc myslím od těch 8 měsíců už se sterilizovat nemá..přijde mi to jako vyhozené peníze...

jinak co u nás bylo úplně naprd bylo hopsadlo..dostali jsme ho darem, bylo to dost mastné, a vůbec v tom nechtěl být..takže to asi budem muset prodat...tak stejně i ohrádka, vůbec v ní nechce být, v postýlce vydrží ale v ohrádce ne..

smardik
29. říj 2009

aknel sterilizátor vůbec nemáme a vůbec mi nechybí, čekáme druhé a neplánuju ho kupovat. Do 5měsíců jsem kojila tak nebyl třeba a pak jsem začla normálně vyvařovat v hrnci a dělám to občas tak to ted nebo to dám do sterilizačního roztoku a je to

meleri
29. říj 2009

jo ještě k té hrací dece, tak my jsme ji využili fakt dost..lehátko sme neměli, mě přijde že si v tom dítě hrbí záda, a navíc je v tom furt připoutané..na dece s hrazdou se naučí otáčet se, může se volně pohybovat...myslím že klidně do těch 8 měsíců to využiješ pokud je zábavná..

meleri
29. říj 2009

možná že ten sterilizátor využijou ti co nekojí, i když bráchova žena taky nekojila, a normálně vyvařovali v hrncu...

když sme u těch zbytečností ještě, tak sem vůbec nevyužila kojící podprdu...jak se to odhačuje a dává dolů, věčne byla mokrá...

jo a malá postýlka s nebesy či košík byly super první 3 měsíce, ale pak už to bylo naprd..a to sme měli ještě malé dítko, myslím že větší děti to využijou ještě míň...

kacka.va
29. říj 2009

my sterilizátor neměli. Kojila jsem a navíc nejsem zastáncem přehnané čistoty. Jednou za čas jsem hodila dudlíka do horké vody, do hrnce jsem ani nedávala, normálně jsem převařila jen vodu v rychlovarce a nechala v tom věci chvíli "vykoupat".
Co se týká hrací deky, tak my neměli a když jsem malou zkoušela na deku, tak jí to nezajímalo.

soanpe
29. říj 2009

aknel
sterilizátor mám obyč do mikrovlnky za 150,- v hrci vyvařený věci nesnáším,protože na tom zůstane povlak z odpařené vody 😝
elektrické sterilizátory jsou vyhozený prachy a zabíraj místo 😝

sisi.v
29. říj 2009

já jsem malé odsávala celých 9m a bez sterilizátoru by mě kleplo 😉. a souhlas se soanpe - po vyvaření zůstavají bílé skrvny a povlak, mně to vadilo.

gababa
30. říj 2009

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na chůvičky. Moje máma tvrdí, že je k ničemu, na co chci chůvičku v bytě, ale myslím, že není zbytečná. Když se budu sprchovat, nebo vařit pod digestoří atd..., abych mimino slyšela..Nemám balkon ani zahradu, takže mimino bude vždy u mě, max. spát vedle v pokoji, tak nevím.
Jak moc jsou důležitý?

Jsem vyjukaná jako blázen 😀

michelle1
30. říj 2009

já myslím, že miminko se bude ozývat dost hlasitě 😀 Kamarádka ale chůvičku využívá, když dá malého spát ven na zahradu a mezitím doma uklízí.

blka
30. říj 2009

Já si myslím, že chůvička má opodstatnění v domě nebo kdybys dávala mimčo spát do jiného pokoje a nebo na tu zahradu, jak píše Michelle.

kacka.va
30. říj 2009

my chůvičky využíváme teď každý den, když jde malá spát, protože je v jiném patře a někdy to do obýváku není slyšet. Ze začátku jsem chodila spát s ní, takže využití u nás mají až tak od roku. Ale přes den mi spala v obýváku, takže jsem jí měla při ruce. Na druhou stranu, kdybychom byli v bytě, tak nevím, jestli bych je užila.

gababa
30. říj 2009

Takže přes den když jste např. v obýváku/kuchyni, miminko spinká v ohrádce nebo lehátku u vás? Přes noc bude spinkat v ložnici u nás, to jo, ale myslela jsem, že ho tam budu cpát i přes den 🙂.
Ptám se orientačně na všechny zkušenosti, samozřejmě vím, že bude záležet na okolnostech a miminu a tak, ale jak jsem psala, jsem nováček 🙂.

blka
30. říj 2009

Gababo, spával u mě, teď ho přenáším do postýlky. Já myslím, že ho uslyšíš. Záleží, jak máte byt poskládaný. Ale být tebou, tak je teď nekupuju a koupím je, až bych usoudila, že bez nich to fakt nejde 😉

baca
30. říj 2009

My jsme pořídili chůvičky až teď s příchodem zimy. Máme dům 2+1, takže prostoru málo. Doteď jsem měla dveře všude otevřené i přes chodbu, takže jsem ji večer slyšela z ložnice přes kuchyn a chodbu až do obyváku, ale teď tam začalo dveřma brutál táhnout, tak zavíráme a máme u ní chůvičky.

josifek
30. říj 2009

My chůvičky využíváme na chalupě když jsme v jiném patře než malá a nebo u ohně v pergole a malá v domě 😉 , jinak doma nejsou potřeba . 😉

kjajule
30. říj 2009

Souhlasím s blka: ted bych je nekupvala a počkala až budeš mít pocit že to bez nich nejde...Já bydlím v domě a malého jsem dávala spát na zahradu takže u nás bylo využití obrovské , ale v bytě mi to přijde zbytečné.Taky to není nejlevnější záležitost a pokud bys to nevyužila tak je to škoda peněz...Vycvičíš si takovej maminkovskéj sluch a uslyšíš prcka když jen pípne i přes zed...a když bude plakat uslyšíš ho určitě.Dřív sem zapínala chůvu i když malej šel spinkat a ted už ji ani nezapínám slyším ho i přes zed , televizi a to ještě občas vařím... 😉

katty_k
30. říj 2009

Je byt a byt, my bydlime na 120 metrech ve dvou patrech, je to mezonet. Verte, ze tady je chuvicka na miste 😉 Co jsme treba nakonec zamitli je monitor dechu.
A co jsme naprosto nevyuzili? Spaci pytel, ten jsem nejak nestihla vytahnout a ted uz Terka spi pod perinkou.

blka
30. říj 2009

Katty, to máš pravdu 😉

My zase monitor dechu využíváme a kolikrát už pípal. Jen nevím, jestli planý poplach nebo se fakt něco dělo 😔 . Spací pytel také využíváme. Mareček se odkopával zpod deky, takže spacáček je super.

sisi.v
30. říj 2009

my jsme dřív bydleli ve velkém bytě, ale chůvičky jsem použila jen jednou, a to na silvestra 🙂, protože nás bylo hodně, tak nebylo slyšet. ale co jsme v domě, tak používám, protože spí v jiném patře...ale i tak musím říct, že řve tak hlasitě, že je to skoro zbytečné, jen tak "pro jistotu".
spací pytel jsem používala hodně tak roku, monitor jsem nekupovala.

helulicek
30. říj 2009

tak my chůvičky využíváme téměř denně. Bydlíme v domě se zahradou, takže malej po prochajdě většinou dospává ještě na dvorku nebo na zahradě v kočárku, takže pro nás je to nezbytnost.

spací pytel jsme používali tak cca 3měsíce, pak už mi v něm nechtěl být...

monitor dechu používám v noci, pro klidnější spaní 😉