2. dítě, prvnímu teprve 1,5 roku. Kolik mi vyplatí?

m_a_k_k_y
10. črc 2013

Ahojky.. Nevím jak to teď udělat, když mám teď 10 měsíčního syna a rodičovskou na 3 roky.. Zjistila jsem, že jsem znovu těhotná a mělo by se to narodit v březnu a malému bude teprve 1 a půl roku, takže když si teď změním rodičák na tu dvouletou variantu tak mi stejně nevyplatí všechno nebo jo? Nemá tu s tím někdo zkušenosti? A ještě bych chtěla vědět jak je to s čerpáním mateřské na druhé dítě když jsem stále zaměstnaná? Dostanu jí ve stejné výši i když jsem už rok nepracovala?
Děkuji za odpovědi..

martinakl
10. črc 2013

Já teda nevím přesně, tak abych nekecala... Ale myslím si, že si můžeš délku RD změnit přesně na počet měsíců, co ti zbývá do nástupu na MD s druhým. A MD bys měla snad dostat ve stejné výši jako u prvního.

donnald
10. črc 2013

@m_a_k_k_y Myslím, že mateřská bude stejná a rodičák si co nejdříve zvedni na maximum, tj. těch 11.500,-Kč, pokud jsi na to měla příjmy. Nevyplatí ti vše a ani nedoplatí rozdíl, jestli se nepletu ☹. Ale je tu hodně holek "odbornic", takže ti třeba napíšou něco jiného🙂

m_a_k_k_y
autor
10. črc 2013

aha no já myslím že bude asi nejlepší si dojít na ten úřad a zeptat se tam co a jak že jo? abych tam potom nešla a nebylo pozdě 😒

ezenduska
10. črc 2013

@m_a_k_k_y na úřadu ti neporadí, musíš tam jít a vědět o tom něco jinak dostaneš akorát prd.
pokud na tu nejvyšší možnou částku nemáš příjem zkus manželův příjem. ale vše stejně nedostaneš. hlavně tam jdi co nejdřív

m_a_k_k_y
autor
10. črc 2013

no jasný ale já právě nic nevím :D tak jsem myslela že by mi tam mohli poradit :D no snad tady ještě napíše někdo kdo něco ví nebo má zkušenost 🙂

sonka.77
10. črc 2013

@m_a_k_k_y holky mají pravdu, nech si co nejdřív navýšit rodičovský příspěvek na maximum, ale důležitá je výše příjmů, podle které se ten příspěvek vypočítává, třeba ti víc ani nedají ☹

kikimaruska
10. črc 2013

Tak tak, jak píše donnald, byla sem si RP vyřizovat v pondělí a rovnou sem se na tuhle situaci ptala, protože taky mám na 3 roky, ale pokud se ještě rozhodneme pro jedno, tak abych věděla, jak postupovat. Ze zákona si jinak můžeš měnit výši RP (nahoru i dolu) každé 3 měsíce, pokud si na to měla dostatečně velký příjem ze zaměstnání...a mateřská se ti bude vyplácet ve stejné výši.

m_a_k_k_y
autor
10. črc 2013

děkuji holky tak já se tam co nejdříve stavím 🙂

favofrenki
11. črc 2013

@m_a_k_k_y Ahoj jsem stejný "případ"🙂 Rodičovský příspěvěk si nastav na maximální výši 11500 pokud jsi na to měla příjmy. Nevyplatí Ti všechno. Až budeš vědet kdy nastupuješ druhou mateřskou musíš jít na úřad aby Ti stoply vyplácení RP na první dítě. S výší mateřské zatím neporadím jen vím že na mateřské opět vzniká nárok na dovolenou.

petasa
17. črc 2013

Daji ti 6.100kc na tri roky bez naroku na PPM

janii
17. črc 2013

@petasa pokud je pani stale zamestnana tak tohle co jste napsala je totalni blbost.

petasa
17. črc 2013

Omluva velika,ja si nedocetla,myslela jsem svuj pripad ze to je stejne ja mam 2,5roku dcerku a ted 2 mesice syna pred dcerkou jsem pracovala ale skoncil mi prac.pomer po dvou letech takze to tak mam.Tak se omlouvam snad jsem nevydesila pani

vilibalda
17. črc 2013

@petasa Myslím, že to není pravda. PPM bude mít stejnou jako u 1. dítěte a pak si zvolí, kolik chce brát jako RP. Ohledně RP na 1. dítě je to nejlepší, jak píše favofrenki 😉