2 zaměstnání měsíc před MD. Navýšila by se mateřská?

klara.t
26. říj 2009

Cetli jste to?

http://finance.idnes.cz/shanim-dobre-placenou-p...

velice zajímavé. Jen by mě zajímalo, jestli bych musela dát ve své práci výpověď a mít tedy na ten poslední měsíc nového zaměstnavatele, nebo bych u starého zaměstnavatele mohla zůstat a s tím druhým (který by mě zaměstnal za vysoký plat) uzavřít také smlouvu a mít tedy poslední měsíc dvě zaměstnání. Jestli by se mi tedy mateřská počítala z toho posledního měsíce, nebo z průměru za rok (protože prac.poměr se starým zam. stále trvá).

klara.t
autor
26. říj 2009

Staré zaměstnání bych nechtěla rušit, abych měla kam se po mateřské vrátit že?

j.a.n.i
26. říj 2009

Ve starém zaměstnání bys musela dát výpověď, holt všechno není tak jednoduché jak to někdy v článcích píšou...

kacka.va
26. říj 2009

no, nevím, mě to přijde docela risk. Za prvé, bych chtěla vidět, kdo mě na měsíc těhotnou zaměstná, pokud by to nebyl příbuzný, za druhé nikde není psáno, že během toho měsíce mě nevyhodí a za další, bůh ví, jak by to bylo po skončení rodičáku. Pochybuju, že by byl zaměstnavatel nadšený, že musí držet pracovní místo někomu, kdo u něj dělal měsíc. Takže pokud nezaměstná nějaký známý, tak je to podle mě, dost nereálná varianta.

mystique
26. říj 2009

No to je fakt jedině varianta, že tě zaměstná přítel, protože jinak tě nezaměstná za těchto podmínek ani kamarád. Co s tebou po mateřské ? vezme tě zpět za stejný plat ? to asi těžško a vyhodit tě tak lehce nemůže.A odstupné je taky mazec. Takže hezka teorie, ale v praxi skoro nereálné.

klara.t
autor
27. říj 2009

jj, to je právě ten problém.

Samozřejmě, že by tě zaměstnal třeba kamarád (někdo jiný by musel být padlý na hlavu), ale s tím, že je to jen na měsíc a nedržel by ti místo po dobu mateřské. Pokud by se dalo zůstat ve starém zaměstnání zároveň, tak by to nebyl žádný problém. To místo by drželi tam, ale myslím, že se v tom dřívějším zaměstnání musí dát výpověď. A to je pro mě nereálné. Takže vím, že já toto nepoužiju. Jen jsem chtěla znát názory.

j.a.n.i
27. říj 2009

Jojo musí, jinak by to totiž byly dva souběžné poměry a musela bys 270 dní splnit v každém z nich samostatně.