20. končí MD. Dostanu mateřskou za celý měsíc?

smardik
13. bře 2009

ahoj, ted 20 mi končí mateřská, chtěla jsem se zeptat jak dostanu penízky za tento měsíc, dostanu mateřskou za 20 dní nebo rodičák? nevíte někdo jak to je

kacka.va
13. bře 2009

přesně tak, část budeš mít mateřskou a část rodičáku

kacka.va
13. bře 2009

ono je to tam ale pak ještě omezené výší. že pokud je za daný měsíc PPM nižší, než by byl měsíční rodičák, tak to do té částky rodičákem dorovnají, nebo tak nějak to je.

vojtisek2007
13. bře 2009

smardik - je to jak píše kacka.va - za 20dnů dostaneš mateřskou a když to bude míň než 7600 (neo 11400 podle toho, jakou variantu rodičáku si vybereš) , tak zbytek dostaneš na rodičáku.

sarusenka777
24. kvě 2009

můžete mi prosím poradit? na MD jsem od 9.1.2009, takže mi končí v průběhu července a chci se zeptat,jsem z Kolína a firma,kde jsem pracovala spadá pod Prahu,když jsem žádala o porodné bylo mi řečeno, že musím mít z Prahy z OSSZ potvrzení,od kdy do kdy mi platili mateřskou a s tím pak jít žádat o rodičák - teď mě zajímá,to mi pošlou z Prahy automaticky nějaký vyplněný formulář nebo tam musím jet nebo jak tohle funguje? a kdy to shánět,abych něco nepropásla 😅 a do práce mam jen nahlásit jakou variantu rodičáku jsem si vybrala? moc děkuju za rady 🙂

vojtisek2007
24. kvě 2009

sarusenka - na OSSZ si zavolej - radši -někde to posílají automaticky v průběhu PPM, ale když teď ještě žádný to potvrzení nemáš, tak si tam cinkni, oni to ho pošlou, ať pak nemáš zdržený rodičák....a délku do práce hlásit nemusíš

sarusenka777
25. kvě 2009

vojtisek2007 - děkuju za pomoc, zkusím tam cinknout 🙂

katty6
27. kvě 2009

Vojtisku, od kdy muzu zadat o rodicak? hned po porodu nebo az mi vyprsi materska?

vojtisek2007
27. kvě 2009

katty6 - jestli ti mateřská vyšla nižší než rodičák (7600), tak si zažádej hned ode dne porodu a na rodičáku ti budou doplácet do těch 7600, a když máš mateřskou vyšší než 7600, tak až ti skončí mateřská

katty6
27. kvě 2009

Vojtisku,
nakonec mi uznali dve materske - z prace a ze skoly. Mela jsem nastoupi 8.4. a zatim mi nic neprislo (zadne penize, zadny rozpis). Kdyz o tom premyslim, tak urcite to dohromady bude vice jak 7600, takze o doplaceni asi zadat nemusim.
Oazka, kdy tedy zadat?je tam nejaka konkretni lhuta do kdy od skonceni PPM mam zazadat o rodicak? a co musim k zadosti o rodicak predlozit?

katty6
27. kvě 2009

Resim to ted, protoze jakmile to pujde po porodu planuji odjet za manzelem do zahranici na rok (jinak jsem tu sama). Proto je pro me dulezite kdy muzu zazadat o rodicak, abych nemusela kvuli zadosti o rodicak se vracet do Cech s mimcem. Resp. kdy nejpozdeji muzu zazadat o rodicak, a jestli musim osobne (jde to prostrednictvim treba posty nebo nekoho jineho)??

vojtisek2007
28. kvě 2009

no katty - zavolej nebo si zajdi na OSSZ odkud ti budou mateřskou vyplácet - ať ti pošlou i rozpis kolik budeš mít na den a od kdy do kdy přesně budeš mateřskou čerpat - jakmile budeš vědět ten datum kdy ti mateřská skončí - např. 15.října 2009 - tak víš, že od 16.října budeš žádat o rodičák, žádost si můžeš poslat už dřív než ti mateřská skončí, protože v žádosti budeš mít že chceš čerpat rodičák od toho 16.tého například....a k žádosti o rodičák se přikládá kopie občasnkého průkazu rodičů, kopie rodného listu miminka a právě to potvrzení z OSSZ o té mateřské - a stačí si formulář stáhnout ze stránky www.mpsv.cz - a poslat s těma dalšíma dokladama poštou...

katty6
28. kvě 2009

Diky , Vojtisku