5 měsíců nezaměstnaná. Budu mít nárok na mateřskou?

mandarinka21
27. únor 2013

Ahoj vsem! Poradte mi, prosim. Od zari jsem nezamestnana po 5 letech, jsem vedena na uradu prace, podporu cerpam od prosince kvuli odstupnemu. S pritelem bychom se radi pokusili o miminko, ale vzhledem k nezamestnanosti, jsem si nejprve chtela najit praci. Bohuzel se mi to nedari, at delam co delam, a pracovat na ico nema v tomto ohledu moc velky vyznam kvuli placeni nemocenske. Nevite, kdyz bych otehotnela behem pristich par mesicu, mela bych narok na materskou podporu v nezamestnanosti, jelikoz jsem platila nemocenskou po dobu 5 let az do zari 2012?? pripadne do kdy by se nam muselo podarit pocit?

elulin
27. únor 2013

Ahoj,před třemy lety kdo šel z pracáku automaticky dostal rodičak na 4roky a nikoho nezájímalo jak dlouho jsi celý život pracovala.Takže žadná mateřská.A tehdy ještě zkrátili pobírat 7600 o pár měsíců,takže asi tak to je.

j.a.n.i
27. únor 2013

@mandarinka21 Ne, na mateřskou mít nárok nebudeš, pokud už nenastoupíš do práce.

@elulin Není pravda, že každý kdo šel z pracáku dostal automaticky rodičák na 3 roky, pokud předtím měl odpracováno víc jak 270 dní a na pracáku nebyl déle než 180 dní (resp. od skončení zaměstnání v těhotenství neuplynulo více jak 180 dní), tak měl normálně nárok na mateřskou a výběr rodičáku.