Až se vrátím po RD, dostanu stejný pracovní místo?

deelayces
15. říj 2015
Mám dotaz... ručí mi zaměstnavatel za to, že až se vrátím po 2 /3 letech po RD do práce dostanu stejný místo?Nebo mi nabídne místo, ale nemusí to být to stejný ze kterého jsem odcházela na RD. =-)

Jsem státní zaměstnanec

díky všem
im4fun
15. říj 2015
@deelayces ne. Stejne misto ruci jen na 6 mesicu. Podobnou pozici na 2 roky a potom jen jakoukoliv pozici
pety91
15. říj 2015
Mysím, že to bylo správně zodpovězeno. Ale ve státní správě je to možná benevolentnější, záleží spiše na osobě šéfa-šéfové.
deelayces
autor
15. říj 2015
@im4fun děkuji moc za odpověď
deelayces
autor
15. říj 2015
@pety91 no uvidím, ale stejně je to na prd... jako 6 měsíců je na nic ]-(
im4fun
15. říj 2015
@deelayces to jo no...
j.a.n.i
15. říj 2015
@im4fun Nikoliv jakoukoliv pozici, ale pozici odpovídající pracovní smlouvě... takže závisí na tom, jak přesně je definovaná v té smlouvě.
im4fun
15. říj 2015
@j.a.n.i ja vychazim z toho co je v zakone. To co ma kdo ve smlouve nemuzu vedet, to tu nezaznelo. Pozice odpovidajici prac.smlouve je zarucen jen (mozna se to zmenilo na tri ale nevim o tom) dva roky. Pote uz pouze jakakoliv pozice. Tzn. ze ze sekretarky se muzes stat uklizeckou (napr.)
j.a.n.i
16. říj 2015
@im4fun No, tak to nevím, že čeho vycházíš, v zákoně nic takového co tvrdíš není... přeně stejná židle je zaručena pouze po dobu MD, tedy toho půl roku a pak je to po celou dobu pozice odpovídající pracovní smlouvě - zaměstnavatel nikdy nesmí nikoho zaměstnat v rozporu se smlouvou, takže pokud má ve smlouvě sekretářka, tak z ní fakt nemůže udělat uklízečku a to ani po 3 letech ani třeba po 4 letech po povoleném neplaceném volnu.

Sem začni psát odpověď...

Odešli