Během mateřské mi končí prac. smlouva, kam musím zajít?

rihapa
2. říj 2014

Holky, potřebovala bych poradit. Od 30.09. jsem na mateřské dovolené a k 31.10. mi končí u zaměstnavatele smlouva, kterou jsem měla na dobu určitou ( mám odpracováno 6. let ) Kam si musím všude zajít a nahlásit tuto změnu? Nikdy jsem nebyla vedena na ÚP, tak nevím jak to chodí a co všechno je potřeba vyřídit. Jsem z toho v pasti 🙂 Moc děkuji za rady 🙂

novynka
2. říj 2014

@rihapa měla jsem to loni stejně, myslím že se starat o nic nemusíš, vyřídí zaměstnavatel, normálně budeš pobírat mateřskou a potom si teda sama zařídíš RP... v ochranné lhůtě jsi taky... obrovská nevýhoda je ale to, že když (tak jako já) budeš chtít pak rovnou druhé dítě, tak nemáš nárok na PPM :(

rihapa
autor
2. říj 2014

@novynka super díky moc za radu. A ještě bych měla jeden dotaz 🙂 Až si budu zařizovat RP, tak bych to měla nahlásit kde všude? Zdravovní pojišťovna, sociálka,....

novynka
2. říj 2014

@rihapa já šla nejdřív na OSSZ, tam mi doložili, že jsem měla PPM a kolik jsem vydělávala, a s tím pak na pracák, tam jsem si nastavila, kolik chci pobírat

j.a.n.i
2. říj 2014

@rihapa No, pro jistotu bys měla dojít i na zdravotní pojišťovnu, protože zaměstnavatel tam pouze nahlásí, že ti skončila zaměstnání a dál to řešit nebude.

rihapa
autor
2. říj 2014

super holky, moc děkuju!!