Brigáda. Kdo za mě platí sociální a zdravotní pojištění?

gartneroval
25. kvě 2012

Ahoj, chci se zeptat. V práci mi neprodloužili smluvu a jelikož je za chvíli doba prázdnin a mi chceme někam vyrazit, chci nové zaměstnání od září, pokud něco najdu, ale zatím uvažuju o brigádě, ale nevím jak postupovat, jestli se normálně přihlásit na pracovní úřead a oznámit, že jdu pracovat brigádně, nebo se nehlásit, ale jak je to se zdravotním a sociálním? Moc děkuji.

j.a.n.i
25. kvě 2012

@gartneroval V popisku vidím, že máš jedno dítko, jak je staré?

gartneroval
autor
25. kvě 2012

Ahoj j.a.n.i., Niki má 3 roky a 5 měsíců.

j.a.n.i
25. kvě 2012

@gartneroval Tak v tom případě máš dvě možnosti, buď se nahlásit na UP, měla bys mi i nárok na podporu, ale každou brigádu musíš hlásit, nesmíš si na ni vydělat víc jak 4000,- a po dobu brigády budeš mít pozastavenou podporu.
Druhá možnost je nahlásit se na zdravotní pojišťovnu a budou ti platit zdravotní, jen dítko nesmí chodit do školky na víc jak 4 hodiny denně, ale to stejně tipuju, že máš školku až od září.

gartneroval
autor
26. kvě 2012

j.a.n.i díky moc, mně šlo o to, abych mohla dále vydělávat penízky, protože na pracáku je to fakt minimum, zrovna ted jsem propuštění nečekala a vlezlo nám to do plánů, když půjdu na pracák budu mít málo peněz a když si najdu novou práci, tak zas nedostanu dovolenou, ale práce je přednější, tak jdu do toho. 🙂