Budu mít nárok na dovolenou za rok 2012 i 2013?

glimmer
10. čer 2012

Nyní jsem na RD, ale budu přecházet na MD (TP 12.11.2012). Budu mít nějaký nárok na dovolenou za tento rok 2012 a nějaký nárok na dovolenou i za rok 2013? Pokud budu mít nárok za rok 2012, kdy si o ní musím zažádat?, po skončení MD nebo hned v lednu 2013, když mi ještě poběží MD ?? Díky za radu

klara.t
10. čer 2012

@glimmer Jo budeš mít nárok i za letošek, protože už letos nastoupíš na MD. Nevím přesně, kolik dní tento rok budeš muset být na MD (neco kolem pracovních 60-65dní), abys měla nárok na celou letošní dovču. Pokud nebudeš těch cca 65 dní, tak stejně na ní máš nárok, ale jen na poměrnou část. Ale ty bys mohla dosáhnout na celou letošní dovču myslím. Jelikož budeš na MD i příští rok, tak je tu ta samá podmínka...pokud budeš na MD alespoň těch cca 65 dní (fakt to nevím přesně) tak máš nárok na celou. Pokud ne, tak jen na její část.
Já to měla loni tak, že jsem nastoupila na MD (po rodičovské dov.) 15.11.2011 a dostala jsem 10,5 dní dovču za ten rok (celkem v práci máme 25dní volna) a letos jsen byla až do 28.5. na MD a tím pádem za letošek mám nárok na celou dovču.
Oznámila jsem to dopisem do práce, cca měsíc před koncem MD, když už jsem si na úřadě vyřídila rodičovský příspěvek. Napsala jsem jim, že se mi toho a toho dne narodila dcera, její RČ, pak kdy jsem nastoupila na MD, kdy mi končí (trvá 28týdnů). Pak jsem jim napsala, že po skončení MD žádám o čerpání řádné dovolené (nepsala jsem jim datumy, od do..., to si spočítali sami a poslali mi to v odpovědi), po jejímž vybrání nastupuji na rodičovskou dovolenou, kterou chci do 3let věku dcery (pozor, to nesouvisí s čerpáním rod.příspěvku, ten jsem si nastavila na maximum, takže ho vyčerpám už po dvou letech a pak rok nebudu mít peníze....důvody si nechám pro sebe 🙂 )

svataterezicka
18. čer 2012

@klara.t Já nastupovala podobně jako ty na PPM 14.11.2011 a zkončila mi 27.5.2012.. dnes mi mzdovka (šéfova žena) oznámila že mám nárok jen na 4dny za rok 2011 a 8 dní za rok 2012. Celkem jsem měla za rok nárok na 20 dní dovolené. Tak nevím proč taky nemám nárok na celou dovolenou? Za tento rok?

j.a.n.i
18. čer 2012

@svataterezicka Za rok 2012 máš nárok na celou pokud si požádala o její čerpání v návaznosti na MD. Nicméně tím, že si to napsala do otázky a ne do diskuze, tak na doplňující dotazy ti už sem nemůžu odpovědět, no konec konců, ty je sem ani nezadáš, takže je lepší vše řešit v diskuzi.