Budu mít nárok na mateřskou? Nemám pracovní smlouvu

piginka21
4. srp 2013

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda budu mít nárok na PPM. jsem na rodičovské dovolené- synovi je 14 měsíců. Rodičovskou mám zkrácenou na 2,5 roku - končí mi v prosinci 2014. Do té doby bych chtěla porodit druhé dítě, ale nevím zda budu mít nárok na PPM, když nemám nikde pracovní smlouvu. Pracovní smlouva u společnosti, kde jsem pracovala před prvním těhotenstvím rok a půl mi skončila (doba určitá) v prosinci 2011. Od ledna 2012 jsem byla na nemocenské a od dubna 2012 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a v prosinci 2012 jsem nastoupila na rodičovskou. Bude se mi příští mateřská počítat z poslední práce, nebo žádný nárok na PPM jako nezaměstnaná nemám?

kacenka1979
4. srp 2013

Zeptej se na pracaku mám zato. že budeš mít rodicak což. Je 7800 do 9 měs. A pak 3800+ přídavky....

sarkabou
4. srp 2013

myslím, že ne, že budeš mít rovnou rodičák, viz výše komentář od kacenka1979

aideen
4. srp 2013

Pokud jsi nezaměstnaná a budeš mít další dítko do konce toho prvního rodičáku, tak se ti ukončí a nastoupíš zrovna na další rodičovskou (ne PPM, na tu nebudeš mít nárok, k tomu je potřeba pracovní smlouva). Když doložíš denní vyměřovací základ od manžela či přítele z práce, budeš si moct rozpočítat těch 220tis podle toho, jak ti to bude vyhovovat a podle toho, kolik tě jeho vyměřovací základ pustí. Také jsem to řešila, úplně stejný případ jako ty. Jinak jsem se dozvěděla, že PPM lze získat na manžela. Ale je to složitější a sama tomu moc nerozumím, ale už se nenechám na úřadu odbít s tím, že to nejde, když to dle zákona jde.