Částečný pracovní poměr - jak je to pak s důchodem?

console
28. zář 2013

Ahoj Holky. Chci se zeptat-pracuji na část.prac.poměr-3 dny v týdnu. Platí mi zaměstnavatel zdravotní i sociální i po ty 2 dny zbývající? A jak je to pak s důchodem, budu ho mít ve stáří menší? nebo existuje"cosi", kam bych si teď přispívala, abych na stará kolena netřela bídu? 😠 Nemyslím 2.pilíř...Děkuju moc za radu

j.a.n.i
29. zář 2013

@console Sociální a zdravotní je odvadeno měsíčně a pracovní poměr ti trvá celý měsíc, akorát mas proste menší plat.

blahova_andrea
29. zář 2013

já teda nevím, ale já už třeba dávno se státním důchodem pro sebe, nebo celkově svou generaci vůbec nepočítám ☹ penzijko jsem si tedy nějaké to 1.pilířové založila a když to půjde a bude z čeho, tak si budu během života zkoušet šetřit bokem i jinak, ale moc nevěřím, že z toho někdy budu něco mít. spíš budu doufat, aby z toho měly něco aspoň moje děti, že to fakt zdědí a nikdo to neschramstne!

j.a.n.i
29. zář 2013

@blahova_andrea Myslíš 3. pilířové 😉 1. piliří je totiž to průběžné vyplácení... jojo, taky mám 3. pilíř, tak nějak, že mě to donutí tam každý měsíc ty peníze poslat a třeba to i k něčemu bude. A taky se snažíme šetřit bokem nebo spíš investovat do nemovitosti, to by mohlo člověka i uživit.

console
autor
29. zář 2013

Děkuju moc. Taky se státním důchodem moc nepočítám, ale kdyby náhodou...

blahova_andrea
30. zář 2013

@j.a.n.i jo, tak pardon, máš pravdu. já se tomu moc nevěnuju, tak jsem to asi blbě napsala. no moc tam neposílám, není z čeho, ale mám to aspoň založený a částka jde zvednou vždy. investovat do nemovitostí je super. ideál je v jedné bydlet a druhou mít na pronájem a mít to jako příjem navíc a v důchodu na žití. no škoda. my zatím nemáme ani kde bydlet teď ve svém, natož ještě investovat. snad se během života doberu aspoň k tomu jednomu bydlení 😀

j.a.n.i
30. zář 2013

@blahova_andrea Jojo, já se právě snažím dopracovat k tomu ideálu... uvidíme 🙂

blahova_andrea
30. zář 2013

@j.a.n.i tak hodně štěstí. věřím, že to zvládneš. já si musím zatím klást mnohem nižší cíle 😉

kitinka76
30. zář 2013

@console nejlepší je zeptat se na mzdovém, dcera teď třeba pracuje brigádně, ale sociální a zdravotní jí platí, protože má dostatečně velký úvazek 😒