Čerpání dovolené před nástupem na mateřskou. Máte zkušenost?

teereska
29. čer 2021

Ahoj holky, nemáte prosím některá zkušenost s tímto případem?
Jsem na neschopence, ale před nástupem na MD (která mi začíná v srpnu) jsem si chtěla ještě vybrat klasickou dovolenou na kterou mám nárok, jenže zaměstnavatel mi oznámil, že to nejde a že si dovolenou můžu vybrat až mezi MD a rodičákem. Přitom kolegyně která nastupovala na mateřskou vloni v listopadu si dovolenou normálně vybrala a pak teprve nastoupila na mateřskou🤷🏼‍♀️
Jaké jsou Vaše zkušenosti🙏🏼

jitkacv
29. čer 2021

@teereska zaměstnavatel není povinen ti dovolit čerpat dovolenou před mateřskou. Mezi md a rd ti jí naopak musí umožnit čerpat.

adula000
29. čer 2021

já být tebou tak bych byla ráda, že si ji můžu vybrat až mezi MD a RD.

j.a.n.i
29. čer 2021

@teereska Jelikož čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, tak máš smůlu a musíš se řídit tím, co ti řekl. Jinak s jeho souhlasem to samozřejmě možné je.

marcicek84
29. čer 2021

@teereska zvlastni zamestnavatel,ten muj mi umozni klidne cerpat celych 30 dni,at mam pekne leto nez se narodi mimco...u tebe mi to prijde,ze te letos uz nechce platit,ale jako stejne ti tu dovolenou bude muset proplatit nakonec,jen holt toto leto asi moc nikde s nemocenskou uz nevyrazis...

miriam1989
30. čer 2021

Já zrovna za dny na dovolenou nastupují a je mi umožněno vybrat všech 25dni a pak nástup na MD. Ale jak píšou ostatní výše, dovolenou ti bohužel zaměstnavatel v dnešní době může nakázat kompletně celou. A jak dlouho jsi na nemocenský, působí spíš tak trochu jako naschvál z jeho strany🤷.

teereska
autor
30. čer 2021

Děkuju za Vaše zprávy, asi s tím nic neudělám a vyberu si dovolenou jak píšete.

teereska
autor
30. čer 2021

@miriam1989 na neschopence jsem už od března 🤷🏼‍♀️ Dělám 12hodinové směny a celý den musím stát, takže jsme se domluvili že i pro firmu bude lepší když budu na neschopence

teereska
autor
30. čer 2021

@marcicek84 taky si myslím že pro firmu je to výhodnější, protože takhle si tu dovolenou vyberu až v příštím roce, takže se mi to nějak pokrátí