Čerpání dovolené před rodičovskou dovolenou

saruska89
28. led 2016

Ahoj, chci cerpat dovolenou pred nastupem na RD. Cetla jsem ze clovek musi mit odpracovano( pocita sei MD) vic jak 60 dni v danem roce aby vznikl narok na dovolenou. Me konci materska 2.3.2016, takze v roce 2016 je to pres 60 dni, ale z prace mi psali ze mam narok na 4 dny dovolene v roce 2016.. To se pocita pomernou casti? Nevim proc zrovna 4 dny....??? A pak se chci zeptat jak to probiha kdyz teda pujdu z MD na klasickou dovolenou a pak az budu nastupovat na rodicak.... Komu co kde musim nahlasit? Dekiji moc za odpovedi.

misadan
28. led 2016

@saruska89 Budu to tu taky sledovat, protože to budu taky řešit...každopádně - mam takovej dojem, že těch 60 dní je pracovních ne? tže za ty dva měsíce to je cca 40..tak proto je možná jen poměr za ty dva měsíce...ale ještě si počkám na další rady🙂

tripisek
28. led 2016

To me take zajma. Materska mi konci v cervnu tak by me zajimalo na kolik dni dovolene mam narok 🙂

mrskato
28. led 2016

mám za to, že za každý měsíc by měla mít nárok na 1,5 dne dovolené, takže když to máš za 2 měsíce, tak tři dny a možná ti dali ještě jeden den, kvuli tomu, že ti mateřská zasahuje ještě do března...nevím, tomu také moc nerozumím a zajímá mě to, také to budu řešit, sice za dlouho, ale budu 🙂 navíc mě zajímá, jestli budu mít nárok na čerpání celé dovolené, když na mateřskou budu nastupovat v polovině července. Mateřská se bere jako nemocenská, ne?Tudíž bych měla mít nárok na celou dovolenou?Víte někdo?

tripisek
28. led 2016

@mrskato myslim, ze ano mela bys mit narok na celou dovolenou, ta se dava v lednu takze kdyz na materskou nastoupis az v pulce roku tak ti ji nemuzou vzit

mrskato
28. led 2016

@tripisek to by bylo super, bych si válela celé léto šunky 🙂

hankamisa
28. dub 2016

na kolik dní dovolený za rok 2016 mám nárok? na celých 20 nebo se mi krátí z důvodu ,že mateřská navazuje na dlouhodobou PN ? duben-1.11.2015 PN,2.11.2015-15.5.2016 mateřská,následně nastoupím na čerpání řádné dovolené a pak hned na rodičovskou dovolenou.

lenicka2323
19. zář 2018

Dobrý den, obracim se na vas s radou byla jsem na nemocenske od rijna 2017 a od května 2018 na materske celou tu dobu mam smlouvu na neurcito ucetni mi rikala ze nez pujdu na rodicak proplati mi dovolenou ze se mam ozvat jak je to s dovolenou priplati mi jen ty zbyle dny za rok 2017 nebo se mi to zas o 20 dni navýšilo tim rokem 2018?dekuji za rady