Čerpání dovolené s rodičovský příspěvkem. Kolik hodin?

coriven
5. zář 2008

Ahojky,
nevíte někdo, jak je to s čerpáním dovolené? V práci (školství) mně bylo sděleno, že dovolenou můžu začít čerpat zároveň s rodičovských příspěvkem (jak mi skončí mateřská), mě by zajímalo, na kolik hodin mám nárok. Prý je to na vůli ředitele, že mně nemusí dát všechnu dovolenou, prý může něco nechat na později (třeba i několik let). Zdá se mi to divné, nemáte někdo zkušenost s čerpáním dovolené ve školství?
Díky moc.

poupe
6. zář 2008

ja teda nepracuju ve skolstvi,ale vybrala jsem si ji celou 20+5 a mela zaroven rodicak.

martinka79
8. zář 2008

Zdravím mám podobný problém. Já mám 42dní dovolené též ve školství spíše řeším co je výhodnější proplatit dovolenou nebo ji čerpat? díky. 🙂

kacka.va
8. zář 2008

dovolená se může čerpat zároveň, jakmile skončí mateřská, tak většinou na to automaticky naváže dovolená a současně rodičovská. a jinak se čerpá celý zbytek dovolené. Na později by ti nic nechávat neměl, protože podle nového zákona je to tak, že dovolená se musí vybrat maximálně další rok, než kdy vznikl nárok, ne?

martinka79
8. zář 2008

Kčko to máš pravdu já spíš řeším tu finanční stránku.

kacka.va
8. zář 2008

no já na výběr nemám, u nás se dovolená musí vybrat a neproplácí se.

coriven
autor
8. zář 2008

Marti určo čerpat při RD, budou aspoň hezký prašule
kacka - nevíš prosím odkaz na ten zákon? asi budu muset mít něco v ruce, jinak mně ji celou neproplatí... prej 20 letos a dalších 20 někdy v budoucnu (sem myslela, že se může převádět jen několik dní - max. 5)

kacka.va
8. zář 2008

já bych si tipla, že je to v zákoníku práce, protože vloni nás na to upozorňovali na personálním. Jinak je pravda, že musíš v roce vybrat minimálně 20 dní

martinka79
8. zář 2008

cori díky. no ve školství musíš vybrat vše, je to zákoník práce. hledej na netu vše ti to ukáže. bojuj.