Čerpání (proplacení) dovolené po mateřské, jak to je?

korbicka
16. srp 2010

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s čerpáním dovolené po mateřské? Zaměstnavatel mi oznámil, že mám nárok na 30 dní 🙂 Vypočítala jsem si tedy, že mám nárok na 24000Kč a doteď mi došlo pouze 16tisíc...... (což mi vychází na 20 dní). Je tedy možné, že mi zbytek dojde tento měsíc?? Logické by to bylo (prac. měsíc má 20 dní)........ ale mám strach, abych si jen špatně nevypočítala kolik mi mají dát peněz........ Máte s tímto některá zkušenost???

haanhobe
16. srp 2010

Bude to jak říkáš. V současné době čerpáš dovolenou současně s rodičovskou.A dovolená je jen za prac. dny. Takže zbytek bude určitě příští měsíc.

da.nni
17. srp 2010

ano, zbytek ti zašlou příští měsíc 😉

kukina27
22. únor 2013

Nevíte někdo, jak to je, když jsem nastoupila z rodičáku opět na mateřskou?
Mám zase nárok na čerpání plné dovolené? V tomhle roce budu na mateřské dovolené víc jak 60 pracovních dní.....
Mám smlouvu na dobu neurčitou

vycu
23. únor 2013

@kukina27 Ano, máš.

meindzi
24. črc 2014

Ahoj...chtela jsem se zeptat, zda by mi nekdo neporadil. Samozrejme jsem zadala zamestnavatele o cerpani dovolene po materske, pri nastupu na rodicak. Mela jsem narok na 21 dnu, 4 dny vychazely na jeden mesic a zbytek do dalsiho mesice. Smlouvu mam postavenou jako zaklad plus pohybliva slozka, jestli se to tak da nazvat, ale pred materskou jsem brala plat z obou slozek. Tenhle mesic mi prisla od zamestnavatele mzda za cerpani dovolene, jen si nejsem jista jeji vysi. Zda se dovolena muze pocitat jenom z toho zakladu - jelikoz tak mi to prislo - mam vyplatni pasky, kde prumerny vydelek cini cca 88kč, ale pred nastupem na materskou jsem mela prumerny vydelek ve vysi cca 150kč. Tak mne zajima, zda zamestnavatel vysi castky za dovolenou spocital spravne nebo ne.

j.a.n.i
24. črc 2014

@meindzi No, těžko říct, zákon v tomhle případě hovoří o pravděpodobné mzdě a záleží, jak si to kdo vyloží... a jak moc pohyblivá ta složka byla.

meindzi
3. srp 2014

@j.a.n.i Ahoj...pisu az ted, byla jsem odcestovana...mrkla jsem na mzdovy vymer a tam mam mzdu rozdelenou na zakladni mzdu a na tu pohyblivou slozku jako zakladni mesicni premii. Moje mzda byla skoro pul na pul. Je tam jeste poznamka, ze vyse premie bude vyplacena v prime zavislosti na kvalite a mnozstvi vykonane prace. V te firme jsem pracovala 5,5 roku, nez jsem zustala tehotna. Za celou dobu si vybavuji asi jen 2x, ze mi nebyla premie vyplacena, a to hned ze zacatku, kdyz jsem se zaucovala. Tesne predtim, nez jsem zustala tehotna se majitele rozhodli, ze zamestnancum budou mzdu vyplacet na dva krat, tedy zaklad na pasce a zbytek na ruku. Ja mela takhle mzdu jen tri mesice, jelikoz jsem zustala tehotna, tak jsme se domluvili, ze ji na pasce budu mit celou, abych neprisla o materskou.

j.a.n.i
3. srp 2014

@meindzi Tak to se obávám, že ti tu dovolenou vypočítají, jen z té základní složky...