Chceme druhé mimino, po výpovědi. Dá mi něco sociálka?

kebertova
10. únor 2008

Ahojky,chtěla bych radu.Jsem na mateřské a máme 15 měsíčního martínka a rádi by jsme mu dali sourozence,ale problém je ten že mi zaměstnavatel dal výpověd a já jsem teď nezaměstnaná kdybych otěhotněla tak zeměstnavatel má platit pul roku mateřskou a pak to platí sociálka,ale zaměstnavatele nemám tak mám nárok na nějaké finance od sociálky už od toho prvního pul roku co by mi měl platit zaměstnavatel??????Děkuji Lenča 😎

binki
10. únor 2008

a vzala jsi nejake odstupne?

kebertova
autor
10. únor 2008

binki,nevzala jsem zi žádné odstupné,měla jsem smlouvu na dobu určitou,a měli mi jí zase prodloužit a místo toho mi přišel zápočťák!!!!!Dobrý ne?????

kuliskaa
10. únor 2008

DOSTANEŠ!! SAMOZŘEJMĚ!

kebertova
autor
11. únor 2008

KULISKAA co tím myslíš????Dostaneš,samozřejmě????

babara
11. únor 2008

Pokud jsi mezitim nepracovala, tak se ti bude pocitata materska z posledniho prijmu tj. pred materskou prvni, takze bys mela mit asi tak stejne

binki
11. únor 2008

Aha, i tak si myslim, ze kdyz druhé těhotenství dobře načasuješ, přejdeš z rodičáku na první dítě na MD s druhým dítětem, pak rodičák na druhé dítě a teprve pak budeš řešit nového zaměstnavatele. 😉

krikri27
11. únor 2008

Kebe,myslím, že budeš brát od začátku-narození dítěte- ten samý rodičovský příspěvek,co se bere od půl roku, myslí,m, že jeho výše bude podle toho, kolik let doma si nahlásíš, prostě tak, jak normální rodič. dovolená, akorát bude od začátku..

mikca
11. únor 2008

ahoj , tak já mám za to jetli jsi dostala výpověd, tak máš nárok až na rodičák po narození mimča..ikdyž ti zaměstnavatel platil PPM na první, tím že už nejsi u něj zaměstnaná, tak automaticky ti nebude vyplácet nic zaměstavatel, ale ani sociálka..normálně buzdeš na rodičáku a sprvním dítětem a až se narodí druhé, tak přejdeš na rodičák s druhým a to na čtyřletou variantu..tzn do 21 měsíců 7600 a pak do 4 let 3800..nemáš možnost volby jelikož ti nevznikl nárok na PPM..

1980mat
4. bře 2008

kebertova: Svůj příspěvek si nesprávně nazvala. Rozhodně žádná žena, která je na mateřské či rodičovské dovolené nemůže podle zákoníku práce dostat výpověď. Patří totiž do okruhu zaměstnanců, kteří jsou chráněni ustanovením zákoníku práce o zákazu výpovědi. Z Tvého příspěvku však vyplývá, že Ti pracovní poměr zanikl nikoliv výpovědí, ale uplynutím doby, na kterou byl pracovní poměr sjednán (jelikkož jsi měla uzavřený pracovní poměr na dobu určitou). Jedná se tedy o jiný druh zániku pracovního poměru, než výpověď a vztahují se na něj tedy i jiná ustanovení zákoníku práce a dalších zákonů s ním souvisejících. Vzhledem k tomu, že již nejsi zaměstnankyní svého posledního zaměstnavatele, tento zaměstnavatel již nebude povinen Ti vyplácet peněžitou pomoc v mateřství na druhé dítě. V této věci se obrať na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení, kde Ti podají příslušné informace.