Chceme miminko, ale v práci jsem slíbila počkat 2 roky

xjulinkax
2. led 2014

Ahoj holky, dlouho jsem hledala na internetu odpověď na mou otázku, ale asi jsem hledala špatně, nebo taková diskuze ještě nebyla vytvořená. Chtěla bych se svěřit se svým příběhem, který mě delší dobu trápí. S manželem si oba moc přejeme miminko, ale zádrhel je pořád v mé práci. Nejdřív jsem byla zaměstnaná na 2 roky na dobu určitou (loni jsme se vzali) a po svatbě a po roce v práci jsme se začali snažit o miminko. Smlouva mi už měla vypršet, ale šéf pořád sliboval, že smlouvu prodlouží, tak jsem pořád posunovala vysazení antikoncepce, abych ještě dodělala šk. rok (jsem učitelka) atd. atd. a začali jsme se snažit až v lednu loňského roku. A pak jen tak mezi řečí mi šéf koncem dubna oznámil, že mi smlouva končí a že se vrací paní po mateřské a i když jsem nebyla její zástup, je pro něj jednodušší mně smlouvu neprodloužit a ji dát na mé místo. Takže dost velká podpásovka (ještě se slovy - jsme s Vámi velmi spokojení). A nedokážu si to vysvětlit, ale asi jak jsem začala být nervózní z té práce, mimčo se nedařilo. A pak přišla nabídka nová. Tak jsem to zkusila, aniž bych věřila, že mě přijmou. Proč taky? Mladá novomanželka bez dětí určitě brzy odejde pryč. Ale nechtěla jsem jít na MD, nebo spíš hned na RD z pracáku. Nakonec se zadařilo a práci jsem dostala. Takže všechno zlé bylo zapomenuto a já se těšila do nového zaměstnání. Smlouvu mám zas na dobu určitou a na 2 roky. Řediteli jsme slíbila, že to aspoň ty dva roky vydržím... No, ale mám za sebou půl roku a už začínám litovat. Přijde mě to, že se to strašně vleče. Děti ve třídě jsou letos moc fajn, takže bych je nechtěla hned opouštět a navíc nemám na to žaludek, když něco slíbím, ale na druhou stranu, na mě se taky nikdo neohlíží a jestli já budu pořád jen čekat, až dokončím šk. rok, až odejdou ty a ty děcka, až dostanu konečně smlouvu na dobu neurčitou, tak mi bude přes 30 a tak pozdě jsem děti nechtěla. Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale už jsem se potřebovala někomu svěřit a vyslechnout si nějaké rady a zkušenosti. Díky moc 😉

xjulinkax
autor
6. únor 2015

@tkanicka O tom samozřejmě vím... Tak je to u nás zařízeno... Člověk pracuje 4 roky v kuse a pak se hodí do pytle s ostatníma, co o práci zájem nejeví vůbec...

bobisek90
6. únor 2015

@xjulinkax to souhlasim 🙂 na materskou nemam narok, protoze jsem podle nich nepracovala dost, a porodne nedostanu, protoze jsem delala az moc, v onom rozhodnem obdobi...takze jsem se jen povznesla a pripravila se na to, ze to ted bud jine, ale za to daleko laskyplnejsi...nez honba za penezmi.

xjulinkax
autor
6. únor 2015

@bobisek90 To je fakt... ale vždycky se myslí i na zadní vrátka. A období nastane daleko láskyplnější, koukám, že už to máš za pár! Tak ať je vše v pořádku 😉

bobisek90
6. únor 2015

@xjulinkax ano ano, takrka pocitame hodiny 🙂 zadni vratka jsou fajn, ale nebudu se uz honit za takovym mamonem, jako jsou penize. Miminku dam vse, co bude potrebovat, ikdyz nebude mit drahou postylku a znackove obleceni 🙂

alen_ka
9. únor 2015

@xjulinkax hajzl jeden! ještě že jste včas začali, teď už aspoň víte, že nějaký problém je a že se ten problém řeší, přeju ať se to co nejdřív podaří!!!

hohe
9. únor 2015

Přiznám se, že jsem nečetla všechny příspěvky... Ale napíši svůj názor...

Práce je jen práce... Nikdy nevíš, co se stane zítra - natož za rok a půl, kdy ti vyprší smlouva - ono to totiž může dopadnout, jako v minulé práci... Šéf ani v práce, se na tebe nezasměje, nechytne tě za ruku, nepřitulí se - to udělá manžel a miminko... A také nikde není psáno - i když bych ti to moc přála - že se ti podaří otěhotně hned - třeba to bude chvilinku trvat...

Má osobní zkušenost.... V práci jsem pracovala na klasické pozici a přišla nabídka velet tomu... Zvažovala jsem jen chvilku a vzala to... V lednu jsem v práci řekla, že se budu vdávat a šéfka se zděsila, že určitě otěhotním... řekla, jsem, že to zatím není v plánu - v té době nebylo... A hlavně, bych to nikomu neřekla - 1/nikomu po tom nic není 2/ dotazy typu - tak co už? - ne díky, nechci... V červnu jsem se vdávala a aniž bych věděla, byla jsem těhotná - zjistila jsem to týden po svatbě... 🙂 v práci jsem to řekla na počátku září, protože jsem měla zdravotní problémy a potřebovala jsem zvolnit - jako vedoucí, když mi někdo vypadl, jsem chodila do práce i 14 dní v kuse na 12tky - nedalo se... šéfka sice vyšilovala, že jsem ji něco slíbila, ale na to jsem odpověděla, že člověk plánuje, ale osud tomu chtěl jinak... V práci jsem nakonec musela odejít ze dne na den na nemocenskou, protože mi hrozil předčasný porod... Nelituju toho... Byla jsem doma v klidu, bez bacilů a nervů... Loni tj v roce 2014 jsem byla v práci vypomoc - prvně jen na dva měsíce a nakonec jsem tam byla půl roku 🙂 bylo to fajn... vím, že jsem si udělala očko a když jsem se loučila už mi z vedení říkali, že se na mě těší... tak jsem oznámila druhé těhu 😀 😀 😀 ... Vzali to v pohodě a prý tak za tři roky no 😀

xjulinkax
autor
9. únor 2015

@hohe Ahojky, díky za zprávu 🙂. Ten příspěvek, který jsem tu založila byl z loňského ledna, takže teď už mi v práci zbývá 5 měsíců do vypršení smlouvy po dvou letech. Snažíme se už rok, ale stále nic, problémy má spíš manžel. Smlouva mi prý bude prodloužena, ale zas jen na další dva roky. Problémy s otěhotněním řešíme už s doktory, takže už se aspoň něco děje a nežiju v nevědomosti, že to nejde kvůli mě, protože to tak moc chci a moc na to myslím. V práci to samozřejmě nikdo neví, že se snažíme a spousta kamarádů a příbuzných taky ne. Stačí mi ty otázky, který dávají bez ohledu na to, jestli to ví, nebo ne: Kdy už se začnete snažit? Kdy ty děti chcete jako mít? a nebo opačne: No doufám, že ještě nepůjdeš na mateřskou, chci abys učila moje děti, vnučky apod.... No, dřív mě to užíralo, ale teď už jsem se proti tomu obrnila.

Jinak gratuluji k miminku, vidím, že už se termín blíží 🙂. Je fajn, že to u tebe v práci vzali tak. On každej šéf reptá, že musí shánět někoho jinýho, ale nakonec, co s tím nadělá? Psala jsem sem, že už se neohlížím, takže pokud budu muset odejít třeba už v říjnu (začínám s novou třídou), tak je mi to úplně jedno! Pěkný den, pa 🙂

hohe
9. únor 2015

@xjulinkax správný přístup... Data jsem si nevšimla 😀 přeji ti ať se brzy zadaří 🙂

viola1987
9. únor 2015

Ahojda, něco podobného mám těd já, dělala jsem školu, pak jsem školu skončila ale nebyla dobrá práce pak jsem našla dobrou práci, ale už 27 let a chci dítě tak jsem si ho naplánovala tak ho chci, dítě jsem si udělala bála jsem se že to bude trvat měsíce třeba pak třeba to nepujde vubec- tak umělá oplodnění tak na co čekat- no co jsem nečekala bylo že jsem otehotněla asi hned provním sexem- nebarala jsem vubec hormonální takže si ani tělo nemuselo odvykat- no a mě končí smlouva za 14 dní přibrala jsem 6,5 kg a snažím se pořád tutlat na zdravotní stav se tě zeptat nesmějí, takže jsem to těm co se zeptali vyvracela. A tutlám a počkám jestli mi dají smlouvu na dobu neurčitou, takže za mě, do toho určitě jdi a vyprdni se na všechny práci najdeš vždycky!!!
to si říkám i já- jsem shodou okolností taky učitelka bohužel první zkušenost byla otřesná- strašlivá nadřízená tak jsem po 3 měsíční zkušebce skončila, ted jsem v práci uplně mimo obor a baví mě a vrátka k učitelování mám stále otevřená 🙂