Chci být porodní asistentkou ve 27 letech, je to pozdě?

albibur
29. říj 2012

Chci byt porodni asistentkou, ale je mi skoro 27 let. Neni to pozde pro me? Pochazim z Ruska, absolvovala jsem tam vyssi skolu, obor prekladatelstvi. Ale nebavi me to. Chtela by byt porodni asistentkou.... Muze me nekdo poradit z ceho mam zacit? Jakou skolu mam udelat atd. Jak slouho se uci? Nebo nemyslite, ze je to uz pozde na nejakou skolu?? )))

llluckaaa
29. říj 2012

@albibur Ahoj, s informacemi o škole pro porodní asistentky neporadím, ale chci tě povzbudit, že na studia určitě pozdě není. Já začala dělat VOŠ Zdravotnickou ve 32 letech 😉

albibur
autor
29. říj 2012

@llluckaaa Dekuji za odpoved. To jsi me tedy opravdu povzbudila))

romcovaklarka
29. říj 2012

@albibur Ahoj, tady by ses o tom mohla něco víc dozvědět 🙂 http://www.unipa.cz/index.php?option=com_conten...

romcovaklarka
29. říj 2012

@albibur Anebo jestli se nechceš stát "jenom" dulou, na to stačí jen kurz. Ale není to zdravotník, jen taková profesionální morální pomoc při porodu 🙂 http://www.duly.eu/?page_id=11

albibur
autor
30. říj 2012

@romcovaklarka dekuji moc. 🙂

slundo
30. říj 2012

Stačí Ti podle mě vysoká škola zdravotnická-obor porodní asistentka. Je hodně zaměřená na praxi, aby i studenti z neodborných škol rychle získali zkušenosti z nemocničního prostředí 🙂 Tak přeju hodně štěstí 🙂

llluckaaa
30. říj 2012

@slundo Co je vysoká škola zdravotnická? Já myslela, že jsou ve zdravotnictví jen Vyšší odborné školy zdravotnické a lékařské fakulty (když nepočítám střední školy) 😅

acornika
30. říj 2012

@albibur mám vystudovanou porodní asistentku a vím že jsme měly ve tříde holčinu i z textilní průmyslovky co se rozhodla být porodní bábou 🙂 zbytek jsme měly střední klasika zdrávku. Pokud je to tvoje přání tak věk 27 určitě není moc ale rozhodně je lepší studovat porodní asistentku bez dětiček. Jelikož co se týče praxe je toho dost, ke konci nabírání porodů takže já osobně bych si to s dítětem nedovedla představit. Ani nevím jestli vůbec existuje studovat tento obor dálkově. Určitě bych zvolila Vysokou školu zdravotnickou - obor porodní asistentka. Myslím že Vyšší na porodní báby už není aspoň já jsem byla ve třídě která byla poslední v tomto uboru u nás ve škole pak už se neotevírala a udělala se za nějaký rok Vysoká

albibur
autor
30. říj 2012

@acornika deti zatim nemam. Mam za sebou mimodelozni tehotenstvi, a ted nedavno jsem to mela podruhe. Takze jeste s detickami pockame, stejne budu muset udelat jen umele. Ja jsem si myslela, ze stejne nepracuju, tak by mohla studovat, a behem toho mozna i pokusit o miminko. Ale dekuju za odpoved)))

pampeliska1
30. říj 2012

@albibur Ahoj, obor porodní asistentka se studuje na zdravotnických fakultách různých vysokých škol. Nevím, odkud jsi, ale třeba u nás na Moravě je to Univerzita Palackého v Olomouci, Masarykova univerzita v Brně...já jsem studovala na Fakultě zdravotnických studií Ostravské univerzity (teď už Lékařská fakulta) Nejsem teda PA, ale Všeobecná sestra, měly jsme ale s PA stejný základ a i některé předměty společně.
Jak psala @acornika , podle mě je nejnáročnější ta praxe. Teorie je už dneska vyučována tak, aby se "chytali" i studenti, kteří nemají zdravotnický základ, ale té praxe je fakt dost.. Když pominu praxi během semestru, tak i třeba 6 týdnů přes lední prázdniny není úplně málo... Co se týká formy studia, tak u nás se PA dala studovat jen prezenčně (oproti všeob.sestře, která šla studovat i dálkově)., ale je možné, že někde jinde to jde i dákově.

slundo
31. říj 2012

@llluckaaa Některé školy mají v názvu vyšší, ale jedná se o klasické vysokoškolské studium - bakalářské a navazující magisterské. Takže jde vlastně o vysokou školu 🙂

efulin
16. led 2017

Ahoj, je to sice hrozně staré vlákno, ale třeba ho oživím a někdo se chytne. Jsem vystudovaná zooložka, mám před dokončením Ph.D. (ale nějak s tím bojuji, chybí mi už "jen" napublikovat a obhájit, ale čím déle jsem doma, tím menší mám motivaci to dokončit) a je mi 30 let. Mám dvě děti, druhé velice malinké. A mám také úžasnou podporující rodinu. S myšlenkou změnit obor si pohrávám od narození první dcery. Zoologie je mi celoživotním koníčkem, možná spíše životním stylem. Ale zjistila jsem, že mám strašný problém se v oboru prosadit, protože a) jsem žena a za b) jsem málo dravá žena. ☹ Nejsem žádná puťka, naopak si umím za svým jít. Ale nejsem dostatečně mrcha a teď navíc jsem i poněkud vyhořelá co se mého oboru týká. S manželem přemýšlím, co bude dál, až děti jednou vyrostou a půjdou do školek a škol ... co bude se mnou? Kvůli doktorátu bez praxe. Sice mluvím téměř plynně AJ a mám certifikát z Nizozemštiny, ale to má taky dneska kde kdo. Pracovní zkušenosti mám letité, ale jen na úrovni zkrácených úvazků. A tak moji šedou kůru lechtá představa změny kvalifikace. Porodní asistence vypadá jako jeden z oborů, které by mne mohly chytnout za srdce a naplnit pocitem, že dělám něco smysluplného. A protože jsem bioložka, tak si tu práci nikterak nemaluji. Naopak si moc dobře pamatuji své vlastní zážitky z porodnice. :D Ty by mnohé asi spíše odradily ale ve mně tu chuť naopak posílily. A tak si říkám ... má smysl takhle pozdě uvažovat o oboru jako je tento? Za předpokladu, že by mi rodina pomohla vyřešit množství praxí (ano, načetla jsem si už o studiu u nás vše, co šlo, takže mám představu)? Nevím, třeba mne to ještě přejde a tím se to vyřeší, uzavře. Ale v tuto chvíli ten pocit nemám.