Chci si vybrat dovolenou, ale šéf mi ji chce proplatit

misicka03
11. říj 2021

Zdravím, psala jsem tady příspěvek o těhotenství ve výpovědní lhůtě.. bohužel to nedopadlo. A v práci ještě mám být do konce měsíce a mám ještě 8 dní dovolené a šéf mi to chce proplatit, ale já to nechci proplatit potřebuji to volno mám nějaké doktory a chci to mít vyřízené než nastoupím od 1. Listopadu jinam. Prosím jak to je? Můžu trvat na tom že to proplatit nechci a chci si tu dovolenou vybrat?

marcicek84
11. říj 2021

@misicka03 tak jim rekni,ze klidne,ale ze stejne chodis po doktorech a ze tam stejne musi pustit,tak at delaji jak chteji

areh
11. říj 2021

@misicka03 tak dovolenou ti schvaluje zaměstnavatel s ohledem na množství práce, volno ostatních. Není to tak, že si řekneš a automaticky ji dostaneš. Na doktory můžeš mít propustku...

j.a.n.i
11. říj 2021

@marcicek84 No, nárok je, pokud nejde doktor vyřídit mimo pracovní dobu a na dobu nezbytně nutnou, takže pokud bude zaměstnavatel chtít, tak může hezky prudit.

j.a.n.i
11. říj 2021

@misicka03 Ne, nemůžeš na tom trvat, dovolenou určuje zaměstnavatel, takže je v právu, pokud ti ji nedá.

marcicek84
11. říj 2021

@j.a.n.i at si prudi,ale pokud chce dovcu kvuli doktorum a on nechce dat,tak co zbyva,klidne, at ji pak proplati,tez bych se s tim nesrala,co mi jako muze,kdyz uz tam za chvili nejsem,vubec nic...

j.a.n.i
11. říj 2021

@marcicek84 Zbytek napsat jako neomluvenou absenci a pokrátit o to tu dovolenou...

marcicek84
11. říj 2021

@j.a.n.i jaky zbytek,kdyz nedostane dovolenou a bude na nezbytne nutnou dobu u lekare,tak asi tezko,nechapu co je na tom pro zamestnavatele vyhodneho,to radsi at si tu dovolenou zamestnanec vybere...

j.a.n.i
11. říj 2021

@marcicek84 ano, nezbytne nutnou, takze hezky rano prijit do prace, pak odejit k lékaři a pak zase přijít zpět do prace.

marcicek84
11. říj 2021

@j.a.n.i zakezi na kdy bude objednana,ale pokud jde hlavne o doktory,tak si je v klidu odchodi tak jak tak a jeste ji proplati tu dovolenou,kdyz to tak chteji,jejich vec...

malenka3
12. říj 2021

Jak psano výše, dovolenou určuje zaměstnavatel, ty nárok něco žádat v tomto případě nemáš. Pokud potřebuješ vyřídit doktory, pak přes propustky, ale dle zákonného nároku, takže nečekej, že se zdejchneš k doktorovi na celou pracovní dobu.