Chci šít kabelky, peněženky, batohy a brašny. Ale jak začít?

bobik11
19. srp 2017

Holky poradíte mi prosím nějaký vhodný kurz pro toto podnikání? A chci vyrábět opravdu také z koženky a kůže, tak posléze nějaký tip má vhodný šicí stroj? Případně vaše zkušenosti? Moc díky za pomoc 😘

ferrari
20. srp 2017

Od toho jsou snad jiné stránky ne?tady je to pro maminky a vše kolem děti🙂

bobik11
autor
20. srp 2017

@ferrari nerozumím vašemu příspěvku? Já jsem maminka a řeším svoje budoucí zaměstnání. Spousta maminek to tak přece má, tak nevím, co je špatného zeptat se na zkušenosti? 😊 Navíc toto fórum nese název zaměstnání 😉

apple_tree
20. srp 2017

@bobik11 Je tady skupinka Siti,siti, siticko, tak zkus se poptam tam 🙂 Jinak ja mam stroj Brother NV15, kozenku prosije uplne v pohode, kuzi jsem jeste nezkousela. Pri siti kozenky pouzivam kracejici patku a jehly na kuzi.

babanci
21. srp 2017

Zrovna jsem byla na kurzu šití, Šijeme z úpletu a říkalo se tam, že vypíší i Šijeme kabelky. To se pak přihlásím určitě. Šijí je prý na stroji Brother.

jade85
21. srp 2017

Sedlarina a prace s kuzi obecne je hodne specificky obor. Muj muz se tomu venuje ve volnem case, vyrabi na zakazku pripadne jen pro radost pro pratele (a pro me 🙂). To, co umi, se ucil dlouha leta - od profiku, z odbornych knih, metodou pokus omyl. Sicich stroju ma nekolik, nejvic si pochvaluje stary spravkarsky stroj na damskou obuv zn. Minerva 🙂 Kazdopadne si myslim, ze znalosti, ktere jsou potreba, aby clovek mohl rozjet podnikani v tomhle oboru, rozhodne v zadnem kurzu neziskas.

babanci
21. srp 2017

Aha, nějak jsem se překoukla, že v tom oboru chceš podnikat. Myslela jsem, že si chceš jen 2 x za rok ušít kabelku ke kabátu. Tak takhle navážno kurz opravdu nepostačí.

bobik11
autor
21. srp 2017

@apple_tree děkuji, této skupinky jsem si nevšimla 🙂

bobik11
autor
21. srp 2017

@babanci i tak, mohu se zeptat kde jaký kurz to přesně byl? díky moc

bobik11
autor
21. srp 2017

A z dosavadních názorů, které jsem dostala bude nejlepší zůstat u koženky. Šít kůži nechám na opravdových profících 🙂 moc děkuji za názory

michaela2310
21. srp 2017

zkus na fb skupinu Kabelky JOLANA, paní šije kabelky, peněženky, tašky... tak třeba by poradila jak začít 😉

babanci
21. srp 2017

@bobik11 Probíhal v Plzni v Depo 2015. Zrovna tento víkend jsem byla a jsem plna dojmů. Naučila jsem se hromadu věcí a ušila 5 kousků oblečení. Tak si myslím, že až se budou učit kabelky, bude to taky fajn. Vede to tam paní Ryglová a ta je teda machr.