Co když otěhotním ve výpovědní lhůtě? A ve zkušeb. době?

kaa
17. črc 2008

V tématech jsem to všechno nenašla, jen část, tak se prosím nezlobte, pokud jsem to přehlédla.
Snažíme se už víc než půl roku o mimi a nejde to, tak jsem se rozhodla, že změním zaměstnání, a budu mít víc času na sebe a přítele a naše snažení, méně stresu a volnější režim. Nicméně se může stát, že otěhotním teď. A jak potom dál.....?
1. co když otěhotním ve výpovědní lhůtě? Můžu stáhnout výpověď, vztahuje se na mě nějaká ochrana? Asi těžko bych v novém zaměstnání utajila těhu až do skončení zkuš.doby.
2. zkušební doba- to jsem vyčetla, že mě může vyhodit i v těhu a v nemoci, lepší je tedy tajit a zatloukat
3. odejdu na mateřskou, ale nemám se kam vrátit??? Pochopila jsem to správně??
Vítám každou radu, děkuji moooc.

wersace1
25. srp 2012

Ahoj chtěla jsem se zeptat chodila jsem do práce od 14.8 do 23.8 měla jsem 3 měsíční smlouvu kterou odeslaly na up. Jenomže mě 23.8 vyhodili nevěděli že jsem těhotná ted to bude 4 měsíc .ale ukončení pracovní činosi jsem podepsala Mužu jít naně marodit neměla by se tedy namě vstahovat tato ukončená prac smlouva nebo jak to je.Jsem v ochrané lhutě .Děkuji

zuzicka25
17. dub 2013

Ahoj holky, mám dotaz. 7-let jsem byla zaměstnaná. Koncem ledna jsem musela odejít pro nadbytečnost. Od 2.dubna už jsem zase zaměstnaná u jiné společnosti mám 3-měsíční zkušební dobu a pak další 3 měsíce na dobu určitou. Skoro 2 roky se pokoušíme o mimi..a teď, když se to člověk nejmíň čeká, tak otěhotním!!a teď nevím jak to mám řešit?Poradíte

j.a.n.i
17. dub 2013

@zuzicka25 No jak, chodit normálně do práce a ono se uvidí, ne ?

smigolol
8. kvě 2013

Ahoj holky, taky se potýkám s podobným problémem a chtěla bych od Vás radu.... zhruba víc než rok jsem zamestnana pod jednim provozovatelem z prvu jsem dostala dohodu o provedeni prace a posleze hned smlouvu na dobu urcitou s tim ze mi ji jizprodlouzil trikrat...za dob jaks taks normalnich zakonu bylo co jsem se ruzne docetla dane ze po tretim prodlouzeni prac. smlouvy musi zamestnavatel smlouvu prodlouzit na dobu neurcitou ... jenze ted to ti parchanti prece zrusili ...s tim ze me konci smlouva konci k 30.6.2013 a jsem ve druhém měsíci s tím že makam v nonstopce v baru coz je taky jen otazka casu kdy me gyn. posle radeji na neschopenku jenze se mi honi hlavou spoustu otazek ...kam zajit prvni co vyridit zda mam narok na socialku kdybych zkoncila a sla na pracakjako tehule nebo jak ... vubecse neorientuju :( dekuji za radu

martinahost
21. kvě 2013

Ahojte, mám podobný problém a skusím to napísat čo najzrozumitelnejšie, snad mi niekto poradí. Mam 3 ročnu dcérku, ktorá chodí do školky a ja po skončení RP som nezamestnana a nemožem nájst prácu, ono práce je ale všetko na smeny a ja nemám hlídaní pro malou, babičky máme na Slovensku. Tak ma napadlo že by som dala dcerku na nejaký čas na Slovensko k babičke max 3 mesiace a ja by som si našla práci na dobu neurčitou a skusila čím skor otehotniet a šla na nemocenskou aby som mohla byt s dcerkou doma a dostávala počas tehotenstva nemocenskou, Ale ak by som nastupila na nemocenskou a prepustili by ma tak budem dostavat tu nemocenskou alebo nie? Možu ma ako tehotnu a na nemocenskej prepustit počas skušobne doby? Alebo mam počkat kym mi neskončí skušobna doba a tak ist na nemocenskou a pripadne tehotenstvo tajit? A možu ma prepustit tehotnu a na nemocenskej aj po skončení skušobnej doby? Dakujem.

natura17
19. čer 2013

Ahoj maminky, mám podobný problém, ale dívám se, že příspěvky jsou z roku 2010, tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli nevíte, jak je to v letošním roce 😢
Můj problém je takový: Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, ale podala jsem v květnu výpověď, která vyprší 31.7.2013, protože jsem měla nastoupit do nového zaměstnání. Nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná a mám strach, že až to oznámím novému zaměstnavateli, že mě nezaměstná nebo pokud bych zatloukala, by mě stejně během zkušební doby propustil bez udání důvodů, protože by se to mohlo provalit (lékařské vyšetření). V nynějším zaměstnání mi ale nechtějí dovolit odstoupení od výpovědi. Pracuji tam už přes rok. Poradíte, prosím, co mám dělat ? Jsem zoufalá. Nejhorší je, že jsem ve stresu a tím trpí i moje miminko. Moc vám předem děkuji za odpovědi. Moc to pro mě znamená... 😢

j.a.n.i
19. čer 2013

@natura17 No co, nastoupit do noveho zamestnani a ono to nejak dopadne, co jineho?

marecek4
19. čer 2013

@natura17 nejlepší je jednat vždycky na rovinu,takže asi nečekat až se to provalí a normálně se jít domluvit-pokud byli tak féroví,že čekali na výpovědní lhůtu,tak se snad zachovají férově i dál-nepíšeš teda o jako práci se jedná,ale třeba ji budeš moct dělat i z domu ne?

natura17
20. čer 2013

To jsem měla v plánu.. Jít s pravdou ven. Já totiž stejně neumím lhát... Nevydržela bych to tajit 😒 Z domu to bohužel dělat nemůžu... Jde o vyučování a výchovu... Moc vám děkuji za odpovědi, snad mi ještě nějaké maminky napíšou svůj názor nebo nápad...

elektronik
2. kvě 2014

Ahojky,chci se zeptat,zamestnavatel mi dal vypoved pro nadbytecnost s odstupnym,takze se pujdu registrovat na urad prace,ale planujeme mimco,tak se chci zeptat,co by se odehravalo kdybych otehotnela a byla pritom vedena na uradu prace?jestli by nebylo lepsi si co nejdriv najit praci pak po pripade jit na neschopenku.Dekuji za odpoved.

xpila
2. kvě 2014

@elektronik Kdybys to stihla ještě ve výpovědní lhůtě, tak by to bylo ideální, protože by se přerušila (viz např. tady http://www.emimino.cz/poradny/otehotneni-ve-vyp...). Jinak samozřejmě nahlášení na ÚP (po dobu odstupného nebudeš mít nárok na podporu, ta začne běžet až pak). Určitě je ale nejlepší co nejdříve do nové práce, jen nevím, proč bys měla jít na neschopenku, když k tomu nebude zdravotní důvod.