Co má obsahovat dopis zaměstnavateli o změně zdr. poj.?

uzankaa
11. pro 2012

Chtěla bych poradit, co všechno a jakou formu by měl mít doporučený dopis, kde budu oznamovat zaměstnavateli změnu zdrav.pojištovny od 1.1.2013. Včera mi už došla domů nová kartička tak bych chtěla dopis poslat co nejdříve abych něco nezmeškala! A na co všechno si mám dát pozor, jestli mi musí zaměstnavatel dát písemnou odpověd!Děkuji!

alejuska
11. pro 2012

Mému zaměstnavateli stačilo, když jsem oznámení poslala e-mailem, kde jsem uvedla svoje nacionále a jméno nové pojišťovny. Pokud nevíš, jak postupovat, zavolej na personální oddělení tvého zaměstnavatele,nebo účetní, jistě poradí.

j.a.n.i
11. pro 2012

@uzankaa Já to řešila tak, že jsem došla za účetní a řekla jsem ji, že od toho a toho data mám jinou pojišťovnu.

veronikaka
11. pro 2012

@uzankaa Pokud tam nemůžeš dojít, tak to pošli na doručenku. Přehlášení si můžeš ověřit přímo na pojišťovně. U nás ve firmě se pouze donesla nová kartička, kterou si mzdová ofotila a nahlásila to na pojišťovně.

uzankaa
autor
12. pro 2012

Děkuji, mám firmu 250km od bydliště... 😉 Musím vypátrat jak by měl vypadat přesný obsah dopisu!

uzankaa
autor
12. pro 2012

SUPER, už jsem se konečně dovolala účetní, takže jí stačí jenom naskenovat novou kartičku a iniciály moje...🙂