Co po rodičáku? Do práce musím dojíždět

zunem
27. led 2014

Ahoj holky, sice brzo, ale vcelku hodně nad tím přemýšlím 🙂
Od školy jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele, kam dojíždím každý den cca 35 km, celkem 70km, vcelku tedy dálka. Na rodičáku bych chtěla být 3 roky a pak se vrátit. Nicméně přemýšlím, jestli je to možné. Čekám dvojčeta, dětem by tedy mělo být 3,5 roku, moc si nedokážu představit jak fungovat v rámci 8hod prac. doby + dojíždění, což spolkne 1,5hod. Otázkou je jestli mě vůbec vezmou zpět, vím, mám na to nárok, ale třeba se jim někdo osvědčí víc a mě se budou chtít zbavit, protože už pro mě nebudu tolik flexibilní atd. Manžel pracuje také tak, babička jedna je plně pracovní, druhá má zkracený úvazek, ale i tak čas na to se jim věmovat se smrskne do několika hodin denně.
Co se dělá v takovém případě. Když mám vyčerpanou rodičovskou, chtěla bych třeba ještě zůstat s dětma rok doma(školka je u nás velikáááánský problém). Zaměstavatel mi nezkrátí prac. dobu. je mi jasné, že asi na pracák, ale to je přece jen na dobu nějak omezenou navíc finančně to asi nebude nic moc.
Tak se to nějak ve mně mele a nevím, asi bych to měla hodit za hlavu a užívat si těhu a následnou mateřskou 🙂

Jak to řešíte/ nebo jste řešily Vy? Máte zkušenost?

berenika39
28. led 2014

@lujami školu ted právě řeším - nic moc. plánujeme a asi bude odklad, takže taky ještě čas, ale u zápisu jsem byla ve škole u práce. tak jako školka, bude i škola. jen budeme muset jezdit o hodinu dřív, ted jezdíme v 7.30 , ve školce jsme v 8.30, já v devět v práci. Ale potom budem muset být v osm ve škole, to znamená před sedmou z domu. A já v práci cca o hodinu dřív, než potřebuji. Ale jsem smířená, moc jiných řešení nemáme. Škola v místě bydliště - nevím, jak bych ho vyzvedávala....

lujami
28. led 2014

@berenika39 děkuji. školku s přítelem ještě skloubíme, ale se školou to bude asi horší, ptže on nemá pružnou pracovní dobu jako já. 😒 další varianta je se přestěhovat.....ale.......money nejsou ☹ říkám si, že vždycky se všechno nějak udělalo a zvládlo tak bude muset i školka a škola. nedá se nic dělat. nějak se to zvládne.

cenichmat
28. led 2014

Řeším něco podobného, ale aktuálně. V září bych se měla vracet do zaměstnání, malá půjde do jeslí, kde ji máme přihlášenou už od narození. Budu chtít částečný úvazek, ne ani kvůli dojíždění, ale kvůli sobě a malé, dost se toho odloučení děsím a už teď z toho špatně spím. Je to moje jediné dítě a je tak jasné, že na ní úplně visím (ona na mě naštěstí moc ne, tak normálně). V práci ovšem jsou teď velké organizační změny, výměna ředitele i šéfa mého úseku, už se i propouštělo, tak vůbec nevím, jestli v den nástupu nedostanu výpověď... No a taky až se půjdu na jaře domlouvat na návratu, budu se domlouvat s někým, kdo mě vůbec nezná a já jeho taky ne a to dělám ve firmě už 19 let, od školy 😲

marcinek
28. led 2014

@zunem bud v klidu a uzivej tehu, za 4 roky to muze byt uplne jinak Treba uz nebude ani takovy natrask do skolek, rikala mi reditelka, ze jeste tento rok je hlaseno hodne deti a pak uz je to lepsi. To samy muze byt u vas. No ja to prave resim, do prace chci v lete a malyho mi asi nevezmou, tak nevim jak to udelat.Jeste mam praci na smeny, tak uvidim jaky mi vubec daji Aspon to dojizdeni mam dobry, cca 25 min. autem, ale musi byt v poradku, jinak mestskou tak 2 hod.

seny83
29. led 2014

@blahova_andrea a jo, tak školka do 16, to je fakt blbý, já myslela že všechny jsou alespon do 16:30-17, protože u nás se končí právě v těch 16:30 a kolegyně letí at to stíhají a deti tam mají poslední no... já jsem právě takové jesle hned zavrhla, protože v práci budu do 20:00 a stejně by musela vyzvedávat chůva... ale díky Bohu, od září u nás otevírá jesle Červený kříž zrovna pro lidi co dělají takhle 12-ky, tak dám malou tam... je mi jasné, že ne každý má na chůvu, taky nevím jak bych to řešila, když bych z platu nemohla chůvu dovolit, pak snad jen ty babičky, dědečky, ja mam jen jednu babi 650 km daleko, tak to je taky pase... taky bych byla ráda s malou doma do dvou let, ale nevim kdo by nas žvil, kdo by platil účty, hypoteku navdum, tak hold musím... ale důležité je udělat vše pro to, aby tím dítě netrpělo, snad se to povede...

seny83
29. led 2014

@pisisvori doufám, že pro malou to tak hrozný nebude, mám z toho strach, ale taky jsem to zvládla, když mě mamka dala do jeslí v 11 měsících... uklidnuju se alespon tim, že když budu dělat 12-ky, tak mám 15 dnů v měsící volno.... a když vidím jak některé maminky 3 roky mateřské stráví s dítětem sezením před televizí :-/